­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Середа, 27 березня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 25 26 27
28 29 30 31      

Цього року реформування галузі охорони здоров’я вступило в активну фазу і вже є перші успіхи. Однак на фоні помітних зрушень є ще й чимало проблем, вирішення яких значно полегшило б життя звичайних пацієнтів.

Держава обіцяла, що люди матимуть певний перелік безкоштовних послуг, натомість у лікарнях ми й досі стикаємось із необхідністю платити за все! То, можливо, настав час таки ввести страхову медицину? І не важливо – буде вона у державних чи приватних руках. Важливо, аби люди нарешті отримали гарантії того, що вони не віддаватимуть останні копійки за ліки та послуги, якість яких нині доволі сумнівна.

Рік тому запрацювала урядова програма «Доступні ліки», в рамках якої хворі можуть за рецептом лікаря отримати безкоштовно або з доплатою лікарські засоби для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу та бронхіальної астми. Однак, на жаль, перелік самих недуг на сьогодні значно більший. Більшості українців і досі доводиться боротися з ними за власні кошти. Тож очевидною є необхідність збільшити перелік хвороб, на лікування яких препарати виділятимуть безкоштовно (через програму)!

Ще однією болючою темою для українського суспільства стало створення медичних округів. Сама ідея того, що госпітальні округи повинні формуватися за принципом прийняття рішень на місцях – чудова, а ось саме її втілення потребує ґрунтовного доопрацювання. Передбачали, що процес створення округів враховуватиме місцеву специфіку та територіальні особливості. Однак на практиці подекуди ми спостерігаємо нерівномірність розподілу, наслідком якої стає неможливість пацієнтами подолати десятки кілометрів не зовсім якісних доріг для отримання кваліфікованої допомоги.

У питаннях створення медичних округів головним інструментом мала бути госпітальна рада, до якої мали ввійти кваліфіковані працівники медичної галузі. На плечі ради мав лягти план розвитку системи охорони здоров’я на місцях. Однак цей орган виявився більше дорадчим, тобто всі його розробки й плани отримали лише рекомендаційний характер. У питанні створення медичних округів потрібно враховувати думки всіх – і людей, і медичних працівників, і влади. Адже лише так можна буде знайти ту «золоту середину», в якій медичне обслуговування стане дійсно доступним, швидким та якісним.

На думку керівника соціальних проектів ПАТ «Миронівський хлібопродукт» Ірини Ванникової, прискіпливої уваги на цей час потребує й питання сімейної медицини. Адже практика свідчить, що кількість пацієнтів значно більша, ніж фізично може обслуговувати сімейний лікар.

«У питанні сімейної медицини є чимало проблем. Перевантаженість лікарів та нестача елементарної технічної оснащеності не дають медикам можливості виконувати свою роботу так, як цього вимагає реформа. Комп’ютери, транспорт та пальне – це лише вершина айсбергу у переліку найнеобхіднішого. Зважаючи на це, МХП розглядає проект щодо базового забезпечення кабінетів, який дозволить лікарям надавати, а пацієнтам отримувати якісні послуги. Адже питання медицини для суспільства є першочерговим», – зазначила Ірина Ванникова.

Зрозуміло, що реформи – це завжди важкий та довготривалий процес. Однак, якщо влада буде підходити до нововведень у медицині з врахуванням думок і самих людей, то ця реформа матиме шанс на успіх. Особливо, якщо разом із державою не стоятиме осторонь існуючих проблем бізнес, адже створення елементарних умов для лікарів – це не так уже й складно. Головне жити не за принципом «моя хата скраю», а за принципом «разом зможемо усе».

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.