­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 20 липня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Упродовж останніх трьох років наші співвітчизники — трудові мігранти переказали з-за кордону своїм рідним 23,8 млрд доларів. Зокрема, лише торік сукупно їхні грошові перекази становили приблизно 9,3 млрд доларів. Ця сума у понад п’ять разів перевищує прямі іноземні інвестиції того ж року, які Нацбанк оцінив у 1,8 млрд доларів.

Утім, як зазначають експерти, до цієї статистики, що спирається на звітність офіційних каналів переказу грошей, не увійшла цифра, яка б дала змогу оцінити обсяги неформальних переказів — у готівковій або товарній формі. Ідеться про різні «передачі» рідним (у вигляді спакованих сумок і конвертів із грошима) з-за кордону, які сьогодні масовими потоками возять водії рейсових міжнародних маршрутів та провідники потягів.

Виходить, на плечах українських заробітчан, які трудяться в поті чола, піднімаючи добробут інших держав, тримається й вітчизняна економіка. Годі говорити про мільйони українських родин, які завдяки цьому можуть себе прогодувати та забезпечити ліками і найнеобхіднішим на прожиття в Україні.

Тим часом потік заробітчан із України за кордон дедалі більшає. Що ніяк не в’яжеться із оптимістичними популістськими заявами урядовців про зростання добробуту українців.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.