­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Середа, 27 березня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < квітня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 27 28 29
30            

Відомим в Україні словом «децентралізація» вже мало кого здивуєш, а ось злякати декого можна. І питання тут не у незнанні значення цього поняття, а у тому, які наслідки воно може собою нести.

«Децентралізація»… Як багато у цьому слові сховано інформації та потенціалу… Та чи всі можуть це осягнути?!

Із блакитних екранів нам розповідають про успіхи у процесах об’єднання міст та сіл у громади, але в багатьох куточках України люди й досі не розуміють, що це таке, а декого навіть побоюються. Побоюються, бо, попри обіцянки, їм не пояснили того, які можливості і переваги матиме ОТГ у кінцевому результаті.

У процесі децентралізації влада надає об’єднаним територіальним громадам фінансову підтримку і незалежність у їх використанні. Тобто громади отримують можливість вирішити багато проблем у сфері житлово-комунального господарства, покращення інфраструктури населених пунктів, які дістались їм у спадок від центральної влади у не зовсім задовільному стані. З’являється можливість стати господарями у своєму «домі».

ОТГ, навчившись працювати з міжнародними грантами, можуть освітлювати та ремонтувати за їх рахунок вулиці, а також втілювати у життя низку інших, життєво важливих для громад, проектів. Тобто, ОТГ не лишаються наодинці з проблемами, які падають на їхні плечі з самого початку. Повірте, та громада, яка хоч раз виграла грант для втілення якоїсь програми, буде працювати в такий спосіб постійно. Та, головне, громади мають можливості налагодити зручне для жителів своїх населених пунктів адміністративне обслуговування.

Якщо влада хоче, аби процес децентралізації відбувся дійсно якісно, то повинна якнайшвидше почати інформувати людей та роз’яснювати їм, що це таке і з чим це «їдять», аби розвіяти страхи щодо процесу створення ОТГ. Адже чим довше об’єднання буде відкладатися, тим більше громади втрачатимуть можливостей вже зараз взятися за вирішення нагальних проблем та покращення власного майбутнього.

Хороший приклад об’єднань – Черкаська область, де вже створено 27 об’єднаних територіальних громад. Нещодавно жителі села Вербівка Городищенського району висловили бажання в перспективі увійти до майбутньої Вільшанської ОТГ. І це правильно! Створення ОТГ можна порівняти з шлюбом, а він не повинен бути імпульсивним та необдуманим.

Гадаємо, що у майбутньому громада буде розвиватись і має для цього можливості. У цьому переконаний керівник ТОВ НВФ «Урожай» Олександр Воскобойнік та керівник соціальних проектів МХП, серед яких і «Лелека», Ірина Ванникова. На своїй сторінці у Facebook вона написала:«Нещодавно сталася ще одна хороша подія, яка доводить, що люди вже свідомо підходять до важливого питання децентралізації. Нехай і не так швидко, як би хотілося, але кількість створених об'єднаних територіальних громад на Черкащині за останній час суттєво збільшилась. 11 квітня село Вербівка Городищенського району позитивно сприйняло можливість у майбутньому увійти до Вільшанської ОТГ. Із чим я їх і вітаю!

Головне – не боятися, шукати можливості отримання інформаційної підтримки та роз’яснення всього, що турбує, і що є незрозумілим для майбутніх громад. Із-поміж усіх варіантів об’єднання громадам треба обирати найвигідніший, найкращий та найзручніший. Адже відтепер за власний добробут відповідаєте ви самі! А з нагоди перших кроків Вербівки на шляху до об’єднання я від себе дарую вісім вогнегасників, необхідних для пожежної безпеки дитячого садочка! Вірю, що у вас все вийде!» – зазначила керівник проекту.

Такої ж думки притримується і голова правління ПАТ «Миронівський хлібопродукт» Юрій Косюк. В одному зі своїх відеоблогів він сказав, що люди повинні бути відповідальними за своє життя та його покращення. На думку Юрія Косюка, наша країна глобально зміниться саме після децентралізації. Але для цього кожен українець повинен зрозуміти, що країна розпочинається з нього, що він і є країна. І коли настане це усвідомлення – зміни на краще стануть незворотними.

Марина Бока, м. Черкаси

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.