­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Середа, 27 березня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < квітня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 27 28 29
30            

12 квітня відбулося засідання міжвідомчої комісії райдержадміністрації з питань детінізації економіки та легалізації заробітної плати, яке очолив голова райдержадміністрації Володимир Потапенко.

На зустріч запросили сільських голів з Василькова, Антонівки, Капустиного та приватних підприємців В.Фуркало, А. Фесун, О.Тертичного з Василькова, які орендують землю, одноосібників з Антонівки, Капустиного, які здійснюють господарську діяльність, не декларуючи доходів. При цьому на засідання комісії прибув лише сільський голова з Василькова Іван Дубина та підприємці А. Фесун і О. Тертичний.

Виступаючи перед присутніми, голова райдержадміністрації Володимир Потапенко зазначив, що важливу роль в структурі надходжень місцевих бюджетів відіграє сплата податку на доходи фізичних осіб від надання в оренду земельних часток (паїв).

— Середній розмір плати за оренду земельних паїв в цілому по районі за 2017 рік становив 6,97 відсотка від грошової оцінки землі, що на 1,39 відсотка більше показника 2016 року (5,85 відсотка). Але поряд з цим окремі орендарі розраховуються із власниками земельних паїв за їх оренду за ставкою 4,5 – 5 % до грошової оцінки, — пояснив він.

Про підприємців району, в яких наявний ризик недоплати податку з доходів фізичних осіб (ПДФО) із заробітної плати, згадав у своїй доповіді начальник Шполянського відділення Смілянської ОДПІ ДФС у Черкаській області Петро Стеценко. Він зауважив, що ФОП В. Фуркало орендує 556,7 га землі. Отже, розрахункова кількість працюючих повинна складати 10 осіб, тоді як офіційно не оформлений жоден працівник. ФОП А. Фесун орендує 214,43 га землі і кількість працюючих має бути три особи, водночас офіційно не оформлено жодного. Подібна ситуація і в ФОП О. Тертичного, який орендує 209,56 га землі.

У Васильківській сільській раді виникла критична ситуація із поданням декларацій про доходи за 2017 рік. Із 114 жителів, що одноосібно обробляють земельні ділянки, декларації подали лише 27.

Підсумовуючи обговорене на засіданні, члени комісії рекомендували Шполянському відділенню Смілянської ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області організувати виїзди в сільські ради району для подачі податкових декларацій за місцем проживання одноосібників та порушити клопотання перед Смілянською ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області про включення в план перевірки "Урожай – 2018" ФОП В.Фуркала стосовно легалізації трудових відносин та детінізації доходів в агросекторі, підняття рівня виплати заробітної плати вище встановленого мінімального розміру.

Разом з тим Івану Дубині порадили наполегливіше співпрацювати з одноосібниками та власниками сільськогосподарської техніки, вантажних автомобілів, які надають послуги населенню, з подання податкових декларацій та сплати податку на доходи фізичних осіб, а управлінню агропромислового розвитку райдержадміністрації постійно тримати на контролі розмір виплати сільськогосподарськими підприємствами орендної плати за використання земельних паїв.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.