­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 19 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Реформи не минули і Шполянського району. Реформа агропромислового комплексу довела до того, що тваринництво зникає, а наші поля замість органіки заполонили гербіциди і пестициди.

В медицині знищено модель Семашко, коли на 3-4 села діяла дільнична лікарня, натомість маємо високу смертність і збільшення захворюваності. Утворені госпітальні округи ще не знаємо, що принесуть нам, простим людям. Щодо іншого, то реформування силових структур призвело до того, що головні офіси прокуратури чи поліції знаходяться в Смілі, а Пенсійного фонду – в Черкасах.

Здавалося б, що досить вже з нас реформ, так ні – з’явилася децентралізація, замаскована під добровільне об’єднання територіальних громад, яку підхопили наші добровольці і почали впроваджувати в життя…

21 лютого відбулася сесія районної ради з питання передачі приміщення кінотеатру «Космос», який входить до фінансово-бюджетного комплексу районного будинку культури, до Шполянської ОТГ.

Залишу поза увагою ті порушення, які допустили обранці народу під час сесії. Нехай то буде на їх совісті. З питання, як буде розвиватися культура і економіка в ОТГ, доповідала начальник відділу економічного розвитку і інвестицій міської ради Наталія Коваль. З її вуст линули обіцянки про те, яких висот вони досягнуть завдяки отриманим субвенціям і грантам. Вибачте, але представники культури Шполянщини і без вас займають перші місця в області, а Сигнаївська школа і хор «Родина» на всеукраїнському конкурсі зайняли 1 і 2 місця і стали відомими далеко за межами України.

Взагалі від симпатичної пані Коваль нічого, окрім того, що в ОТГ попливуть субвенції і гранти, не почули. А як тоді райдержадміністрація залучила один мільйон гривень спонсорської допомоги для ремонту шкіл без грантів?

Не почув я і скільки в ОТГ зобов’язуються створити виробничих підприємств, аби подолати безробіття. Чому не забрати у власність Шполянської ОТГ завод запасних частин і не запустити його (виходячи з вашого ж тлумачення, що все, що знаходиться на території ОТГ, належить ОТГ)?

Процитую Прем’єр-міністра Гройсмана: «Виділені державні субвенції ідуть на економічний розвиток, утворення малих підприємств і створення допоміжних кооперативів на селі».

Вразив і виступ Л.Усик, яка наголосила, що незабаром все перейде у власність ОТГ, навіть приміщення райдержадміністрації. І це говорить людина, яка нещодавно виклянчила в голови райдержадміністрації посаду директора Станції юних техніків.

Та й позиція голови райради О.Кузуба і двох десятків депутатів, присутніх на сесії, здивувала. Ви ділите те, що належить всьому району. Ви його будували, що взялися ділити?!!

На диво мені сподобалася позиція очільника Шполянської ОТГ С.Кравченка, який, схоже, засвоїв народну мудрість: «Мовчи, глуха, менше гріха» і за весь час не проронив жодного слова.

На долю мого покоління випало нелегке сільське дитинство і молодість. 15-річними ми працювали у колгоспних бригадах і будували тваринницькі комплекси, об’єкти соціальної сфери. В 70-х роках минулого століття (у складі бригади міжколгоспбуду) я брав участь у будівництві музичної школи, окремих цехів кондитерської фабрики, райлікарні, третьої дільниці колгоспу імені Жданова та інших об’єктів. І сьогодні шполяни пам’ятають своїх будівничих – бригаду Набоки, голів колгоспів Г.К.Курінного, Ю.М.Фартушнього. Ми разом будували. А ви? Тільки рвете на частини!

Згадувалися на цій сесії і громади Катеринопільського району, які вже існують три роки і де нічого не збудували, хіба що «посадили» на 6 сіл 82 посадовці, утворивши в районі ще дві районні структури. Ось такі реформи.

А загалом наша команда шполянських реформаторів, до якої увійшли колишні члени партії регіонів, на мою думку, не мають права голосу.

Шановні земляки, ми пройшли шлях від Помаранчевої революції до революції Гідності і який наслідок бачимо? Виявляється, не змогли ми розпізнати серед своїх кар’єристів – гінців за посадами, які по кістках підуть, аби більше загарбати. Ми не маємо маєтків, магазинів, землі, але за нами правда і вона переможе. Думаймо, що ми залишимо своїм дітям і внукам.

Віктор Свердел, член ради ГО «Народна варта Черкащини», м. Шпола

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.