­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 22 січня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < листопада 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

З проблемою відсутності судмедексперта в районі мало не щодня стикаються жителі райцентру й інших населених пунктів. Вже два роки жителі району вимушені возити небіжчиків у Смілу.

Хочу звернутися до наших посадовців, які, можливо, далекі від цієї проблеми. Взяти хоча б Шполу. Аби відвезти покійника з райцентру до Сміли, потрібно на найнятій машині заплатити за 1 кілометр 6, 7, а то й 8 гривень. Відстань туди й назад 100 км, а їздити потрібно двічі, а то й тричі. Виходить сума від 1600 до 2400 гривень. За розтин судмедексперт бере від 1300 до 1800 гривень. Для прикладу, коли судово-медичний експерт працював у Шполі, то послуги у 4 дні на тиждень були платними, а решта три дні — безкоштовними.

У Смілі ж усі дні платні. Можливо, є й безкоштовні, але усі шполяни, яким доводилося звертатися туди за послугами, платили.

Є й ще одна проблема. Влітку до смілянського моргу звозять трупи з трьох районів. Морг невеликий, каталок мало. Бувало й таке, що на одну каталку кладуть по два, а то й по три покійники. Та й холодильної камери, як у Шполі, у Смілі немає, тому судмедексперт наполягає, аби бальзамувати небіжчика, а це додаткові витрати до тисячі гривень. Правда, чималі витрати?

А якщо ж небіжчик не зі Шполи, а, скажімо, з віддаленого села району? Дорожче виходить майже вдвічі. Аби завезти небіжчика на розтин у Смілу і забрати його звідти, потрібно більше 4 тисяч гривень. А попереду ще ж і похорон.

Від імені всіх жителів району звертаюся до керівників різних ОТГ та району, нашого народного депутата в Верховній Раді Геннадія Бобова з проханням допомогти вирішити цю проблему.

Писали, що в районі скоротили посаду судмедексперта, бо зменшилася кількість населення, але ж смертність навпаки збільшується. То чому ж люди, які й так збідніли останнім часом, повинні везти небіжчиків у Смілу, викидати такі великі гроші, якщо в Шполі є морг і набагато кращий, ніж у Смілі, просторіший і з холодильною камерою. Якщо не можна, щоб у Шполі був свій експерт, то можна ж домовитись, аби сюди у визначені дні приїздили спеціалісти зі Сміли чи Звенигородки. З будь-якого безвихідного становища можна знайти вихід, варто лише захотіти.

Борис Гориця, с. Лебедин

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.