­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 24 березня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Ринок нерухомості в районі сьогодні нагадує штиль на морі, без єдиного подиху вітру. Принаймні про це свідчать оголошення в засобах масової інформації, в яких продаж одного й того ж об’єкту нерухомості триває чи не по півроку, а ще – свідчення самих учасників ринку, працівників агенцій, представлених на Шполянщині.

За їх інформацією, найбільший попит в районі сьогодні, як і кілька років тому, на однокімнатні квартири. Саме однокімнатне житло — це й порівняно невисока плата за комунальні послуги, і оптимальний варіант для молодої родини. Ціни за однокімнатну квартиру, судячи з оголошень, коливаються в межах 8-10 тисяч умовних одиниць. Є й дорожчі, але то вже з євроремонтом, як кажуть, «заходь і живи!»

Інші ж об’єкти, як от будинки в Шполі чи інших населених пунктах району, зазнали значного зниження в ціні протягом останнього часу. Зі слів директора агентства нерухомості "Comfort" Миколи Лазаренка, об’єкти, за які рік чи два тому правили близько двох десятків тисяч умовних одиниць, нині продаються на 30-40% дешевше. Та все ж, зауважує Микола Григорович, пожвавлення на ринку нерухомості, хоч ціни й упали, немає. «На це є кілька причин, — наголошує він, — а найголовніша – це відсутність роботи. Раніше люди переїздили з сіл до Шполи, бо тут була їм робота. Працювали заводи й фабрики, й молодь прагнула жити в Шполі, працювати, а батьки складалися на придбання у райцентрі житла. Сьогодні ж Шпола не розглядається як варіант для молодих родин. Більшість осідають жити в Черкасах та Києві, де є постійна робота, навіть орендуючи житло. Інші ж виїздять за кордон, а повернувшись, вкладають гроші в нерухомість десь в обласному центрі, в Шполі дуже мало таких випадків».

На запитання «Чого шполянам чекати від ринку нерухомості в 2018 році?» Микола Лазаренко зауважує, що пожвавлення великого, зокрема в секторі купівля – продаж не буде. Але для бажаючих осісти в Шполі чи придбати будинок в інших населених пунктах району вибір в агентстві і чималий є.

В одному прогноз Миколи Григоровича незмінний: «Все в країні, і ринок нерухомості зокрема, залежить від економіки. Буде стабільність і робота в державі, то збільшиться й попит на житло, а відповідно й підвищиться вартість».

Валерія Семенюк

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.