­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 24 березня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

У Шполянському районі проживає 7 333 дитини, з них 4 202 дитини шкільного віку, 1 420 дітей — у 900 багатодітних сім’ях. У районі 173 дітей-інвалідів, 3 874 дітей перебувають на «Д» обліку. Батьки 193 дітей є учасниками бойових дій у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони на сході (колишня назва — зона АТО).
Начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Галина Григор’єва розповідає про роботу щодо захисту прав та законних інтересів дітей:

— На території району проживає 39 родин опікунів, піклувальників, де виховується 50 дітей. Функціонує 4 прийомні сім’ї, в які влаштовано 11 посиротілих дітей та один дитячий будинок сімейного типу з п’ятьма дітьми-вихованцями.

А також 19 сімей, які виховують 19 усиновлених дітей.

Захищаючи права дітей, з квітня минулого року працівники служби взяли участь у понад 60 судових засіданнях районного суду, зокрема по питаннях позбавлення батьківських прав, визначення днів та годин спілкування з дитиною, місця проживання з дитиною, захисту житлових прав дітей та ін. За згаданий період службою у справах дітей підготовлено 3 позови органу опіки та піклування райдержадміністрації щодо позбавлення 6 батьків (з них одного громадянина Білорусії) батьківських прав відносно 5 дітей. Станом на перше січня 2018 року на первинному обліку служби у справах дітей перебувало 83 дитини, з них 68 дітей утримувалися в сімейних формах виховання, 15 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування перебувають у державних закладах.

— Галино Володимирівно, які заходи вживаються для запобігання бездоглядності?

— Торік працівниками служби спільно з працівниками Шполянського відділення поліції проведено 13 рейдів «Діти вулиці», «Вокзал». Станом на перше січня 2018 року на території району є 16 дітей, які потрапили у складні життєві обставини, де батьки не виконують свої обов’язки. На п’ятьох батьків підготовлені клопотання служби до поліції щодо притягнення до адміністративної відповідальності. Спільно з працівниками РЦСССДМ здійснено більше 60 виїздів у такі сім’ї, проводилася роз’яснювальна робота. Впродовж року 5 дітей повернуто із закладів в сім’ю, де за час перебування дітей в обласному будинку дитини поліпшилися умови проживання.

— А як справи із забезпеченням дітей-сиріт житлом?

— На квартирній черзі перебувають 34 дитини-сироти, дитини, позбавлені батьківського піклування, та особи з їх числа. У 2017 році забезпечено житлом 3 особи з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Впродовж року кошти використала Іскренська сільська рада. Тут придбали будинок вартістю 49 000 гривень для осіб з числа дітей-сиріт Івана та Марини Кривуль.

Нині на обліку служби у справах дітей з усиновлення перебуває 30 дітей. Станом на перше лютого у державних закладах перебуває 7 дітей, які потребують термінового влаштування у сімейні форми виховання. Тих, хто має бажання взяти в сім’ю дитину, зігріти теплом і бути родиною, просимо звертатися до служби у справах дітей райдержадміністрації, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Спілкувалася Ольга Качан

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.