­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 23 вересня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < вересня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

8-10 лютого відбулась всеукраїнська конференція членів Національної асоціації українських медіа (НАУМ). Її учасниками були редактори обласних і районних газет, які є членами цієї організації, серед яких і редакція газети «Шполянські вісті».

На зустрічі не лише відбувався обмін досвідом. Учасники конференції отримали фахові консультації та зустрілися з представниками влади, аби проінформувати про проблеми, що потребують вирішення на державному рівні.

Наразі в Україні змогли перереєструватися газети 146 редакцій з 355 реформованих. Всього в Україні підлягають перетворенню 555 газет. Серед причин, що стримують цей процес, відмова колишніх засновників передавати засновницькі права на газету реформованим редакціям, майнові претензії влади до редакцій, а недосконалість діючого законодавства в цій сфері призводить до того, що нерідко відбувається шантаж та зведення рахунків місцевих рад з журналістами.

Відбулися також зустрічі в Будинку Уряду з представником Кабміну у Верховній раді Вадимом Денисенком, а також в парламенті — з головою Комітету Верховної ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторією Сюмар.

Найгостріші питання стосувалися, перш за все, вкрай низького рівня якості доставки газет «Укрпоштою», взаємостосунків реформованих видань із їх колишніми владними співзасновниками, а також критичної ситуації щодо газетного паперу в Україні. Невирішення цих проблем найближчим часом поставить під загрозу не лише успішність ведення підприємницької діяльності місцевими виданнями, а й навіть саму можливість подальшого існування друкованих ЗМІ в Україні.

«Ситуація дійсно потребує урядових і законодавчих рішень, – звернулася голова НАУМ, президент Асоціації медіа-юристів України Тетяна Котюжинська до Вадима Денисенка та Вікторії Сюмар. – У нас накопичилося надто багато питань до «Укрпошти». За 10 останніх років тарифи на доставку преси зросли вдев’ятеро, а з урахуванням запланованого протягом наступних 12 місяців ще дворазового їх подорожчання, вони зростуть більше, ніж у 20 разів. І це – за надзвичайно низької якості доставки. Зараз «Укрпошта» зняла з себе навіть зобов’язання доставляти газети в день їх виходу. Нам взагалі невідомо, коли вони дійдуть до читачів. Якщо тарифи на доставку газет і ціна газетного паперу зростатимуть і далі, то друковані ЗМІ просто закриються!».

Вікторія Сюмар проінформувала, що вже зареєстровано законопроект про мораторій на підняття тарифів на доставку україномовних друкованих видань строком до трьох років, що могло б тимчасово врегулювати ситуацію. Вадим Денисенко ж пообіцяв вивчити ситуацію з «Укрпоштою» і доповісти про неї Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману.

Обговорено також з Вікторією Сюмар і можливість деяких змін до вже діючого законодавства про реформування друкованих засобів масової інформації і голова комітету пообіцяла свою підтримку пропозиціям редакторів.

Газетярі підняли питання щодо відсутності фінансування органів влади на місцях для висвітлення ними своєї діяльності, яке передбачене чинним законодавством, а також невиконання Закону «Про реформування державних і комунальних друкованих видань засобів масової інформації» щодо державної фінансової підтримки реформованим виданням.

Не менш важливою проблемою для друкованих ЗМІ, яку порушили представники НАУМ, є відсутність в Україні власного газетного паперу. 70% українського ринку паперу контролюється Росією і монополізовано в руках одного з російських бізнесменів. Наразі, у зв’язку із президентськими виборами у Росії, є значний дефіцит паперу, його ціна зростає щотижня. В Україні має бути свій завод із виробництва газетного паперу, адже це проблема національної ваги і захисту власного інформаційного простору.

На жаль, якщо представники влади пообіцяли хоча б частково вирішити проблеми з «Укрпоштою», то цікавості до налагодження виробництва газетного паперу в Україні не виявили, порадивши… самотужки шукати для цього інвесторів.

Під час зустрічі прозвучало й те, що в будинку Уряду більше відкритості, ніж в облдержадміністраціях.

Безумовно — це був жарт, але в кожному жарті є доля правди.

Скажімо, важко пригадати, коли в обласній раді чи облдержадміністрації Черкаської області спільно з представниками засобів масової інформації обговорювалися проблеми перетворення місцевих газет. Вже не кажучи про вирішення питання щодо висвітлення їх роботи, як це зробили, скажімо, в Київській чи Сумській областях.

Влада не може чи не хоче використовувати такий потужний інформаційний засіб впливу, як місцеві друковані засоби масової інформації. Тут варто зробити поправку, що можливо й хоче, але на безкоштовній основі.

І треба сказати, що даремно, адже жодне видання центральних газет в Україні чи області не перекриває тиражу районної газети в жодному районі Черкаської області. А загальний одноразовий тираж районних газет, за приблизними підрахунками, коливається в межах 50-60 тисяч екземплярів. В Україні з 4,9 млн. передплачених періодичних видань 3,8 млн. екземплярів становлять тиражі місцевих видань. Тобто населення довіряє місцевим і регіональним виданням.

Анатолій Вікторук,

голова ГО «Асоціація регіональної преси Черкаської області»,

директор ТОВ «Редакція газети

«Шполянські вісті»

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.