­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 24 березня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < січня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Чинне законодавство надає учасникам АТО пільги під час виходу на пенсію. Про особливості виходу на пенсію учасників бойових дій на Донбасі розповідає начальник Шполянського відділу обслуговування громадян Пенсійного фонду Борис Курінний.

— Учасники АТО мають право достроково вийти на пенсію за віком: чоловіки - в 55 років, жінки - у 50. Щоправда, обов’язковою умовою є наявність страхового стажу: не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 — для жінок.

— А якщо немає необхідного напрацьованого стажу?

— Для цього потрібно звернутися до податкової служби й укласти договір добровільного страхування.

— Уточніть, хто саме може скористатися правом дострокового виходу на пенсію за віком?

— Цим правом можуть скористатися військовослужбовці, особи рядового й начальницького складу органів внутрішніх справ, добровольці, резервісти, військовозобов’язані, які отримали статус інваліда війни або учасника бойових дій у зв’язку із безпосередньою участю в АТО.

Додам, що окрім безпосередніх учасників антитерористичної операції, законом надано право на пільгову пенсію і дружинам, чоловікам, батькам учасників антитерористичної операції, які загинули чи зникли безвісти, померли внаслідок поранення, контузії або каліцтва, отриманих під час участі в АТО.

— А які документи потрібно подавати?

— Для призначення дострокової пенсії за віком необхідно подати документи, що підтверджують вік і стаж, довідки про зарплату, посвідчення інваліда війни, учасника бойових дій або члена сім’ї загиблого. Але краще підійти до пенсійної установи, де наші фахівці нададуть консультацію з кожного конкретного випадку.

Спілкувалася Ірина Грабовецька

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.