­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 20 січня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < липня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

На бетонному парапеті у центрі Шполи вона виставила зі старенької сумки півторалітрові пластикові пляшки з молоком. Поруч на імпровізованому прилавку поклала кілька десятків яєць. Скоріше за все, сама вже, може й забулася, які вони на смак. Берегла кожне яєчко від домашніх курочок для продажу. Як-не-як, взимку кури несуться мало і за десяток можна мати понад тридцять гривень.

Сама невисока, худорлява, у старенькій куртці, поверх якої зодягла таку ж зношену жилетку. Добираючись зимової пори з Василькова велосипедом, про жіночність ніколи думати, тож одягла, які були, найтепліші штани, валянки. А надворі, як на зло, суцільна ожеледиця. Просто ніби скло на дорозі. Не те що їхати — ногами ступати важко. І вертатися ніяк, бо сина довчає в університеті, тож кожна копійка на рахунку. Може, хоч у нього життя виявиться кращим, ніж у матері. Розповідає, що вийшла з дому того дня, як надворі ще тільки світало, о пів на сьому ранку. Тоді як у райцентрі була ближче до одинадцятої години. За доброї погоди значно швидше вийшло б, а так… Уже й сил стояти та продавати не залишилося, вітряно. Так ніхто ж не підмінить.

— Візьміть ось молозиво, смачне-пресмачне, з рум’яною скоринкою, — припрошує сільська продавчиня.

— Скільки за нього просите? — цікавлюся.

— 50 гривень. Тут добрих півкілограма. Що, дорого? А як твердий сир у магазині купуєте майже по двісті гривень за кілограм, хіба то дешево? — переконує вона.

— По чім молоко? — цікавиться чоловік інтелігентного вигляду.

— По тринадцять за літр, — говорить жінка з надією в очах продати свій нехитрий товар.

Вочевидь, покупцеві здалося задорого, бо пройшов повз і нічого не купив.

Скориставшись хвилинами, доки бажаючих придбати домашню продукцію не трапляється, жінка ділиться своїми проблемами:

— Хіба можна вижити на пенсію в 1373 гривні? А я таку отримую. От і змушена годувати корову, хоч здоров’я вже підводить. Усе життя трудилася на фермі у Василькові дояркою, маю 35 років стажу. Хіба я винувата, що отримувала малу заробітну платню? А тепер виживай, як хочеш. От скажіть, можна місяць прожити на 1373 гривні?

Реалізувавши знайомій, схоже, своїй постійній клієнтці десяток яєць, продовжила:

—Виносила молоко продавати на центральний ринок. Так там є жінки, що привозять молочку аж з Соболівки! Як вони її доставляють, може, машиною, не знаю. Але ви б бачили, які в однієї соболівської жіночки руки! У мене ось вироблені, зашкарублі долоні, хоч щодня їх змащую кремом, інакше аж болять після роботи на морозі. А в неї ті руки такі, що аж страшно дивитися. Казала, що утримує три корови, а я ж хоч одну і з тією важко…

Антоніна Долина

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.