­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 18 червня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < жовтня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 26 27 28
29 30 31        

Районний військовий комісаріат перестав бути місцем, де реєструють лише майбутніх солдатів строкової служби. Зараз тут, крім відбору претендентів на строкову службу, допомагають бажаючим укласти договори на службу за контрактом, проводять роз’яснювальну роботу.

  Про виконання плану призову строковиків на службу, умови і переваги служби за контрактом, співпрацю з місцевою владою та кращих військовослужбовців сьогоднішня розмова з районним військовим комісаром Євгенієм Володимировичем Маловічком.

— Євгенію Володимировичу, ніби недавно завершено осінній призов, а вже настав час готуватися до весняної кампанії?

— Під час осіннього призову набралася необхідна кількість згідно з доведеним планом як офіцерів (тих, хто закінчив військову кафедру), так і солдатів. Заплановано збільшити кількість підготовлених офіцерів, які дійсно проходили військову службу, а не лише закінчували військову кафедру, підмінити тих з них, які беруть участь у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, стримування і відсічі російської збройної агресії в Донецькій та Луганській областях (колишня назва — зона АТО). Зараз офіцерів направляють на службу у військових частинах постійної дислокації, де виплачується зарплата розміром біля восьми тисяч гривень (залежно від займаної посади). Немало з них вже закінчили службу та уклали договори і продовжують служити за контрактом.

Дещо складніша ситуація з набором на контрактну службу. Для порівняння, показники осіннього призову майже вдвічі  перевищують показники весняного. За результатами останнього призову найкращою виявилася наша співпраця з Шполянською об’єднаною територіальною громадою. Так 15 її жителів відбули на строкову службу та 10 — за контрактом. Добре співпрацювали з найбільшими селами Лебедином (відповідно 5 осіб відбуло на строкову службу і 4 за контрактом), Васильковом (по 4 особи на обидва види служби). А от з Матусова, який за величиною майже не поступається згаданим населеним пунктам, лише троє юнаків пішли строковиками до Збройних Сил України і всього один — за контрактом. Журавка значно менша за вищезгадані населені пункти, проте звідти ми мали аж 6 військовослужбовців на строкову службу. Навіть зі Скотаревого, де торік, на жаль, поховали двох військовослужбовців, одна особа відбула на строкову і троє — на службу за контрактом. Тоді як з Терешок, Кримок, Кавунівки та Іскреного у минулому році ніхто не пішов служити до армії. Відвідуючи населені пункти району, переконуюся, що деякі юнаки призовного віку навіть не знали про зобов’язання звернутися до військкомату.

— Не секрет, що сьогоднішня молодь не надто поспішає на строкову службу.

— Трапляється всякого, однак головною причиною такого стану речей залишається недостатня роз’яснювальна робота в селах, об’єднаних територіальних громадах. Аби у сільських радах покращили роботу в цьому напрямку, вчасно оповіщували призовників, переконаний, що люди почали б по-іншому ставитися до призову. Відомо, що ті, хто здобуває освіту, у кого малолітні діти, проблеми зі здоров’ям, мають відстрочку від армії. Отже, їм варто витратити всього один день, аби отримати її у районному військовому комісаріаті. Однак немало молодих чоловіків, які уникають відвідин військкомату і можуть опинитися у списку таких, що перебувають у розшуку. А це вже тягне за собою проблеми.

Хотілося, аби більше роботи з виховання патріотично налаштованих громадян проводилося в школах. Зі свого боку, ми організували тісну взаємодію з Васильківським коледжем, де і офіцери, і контрактники спілкуються з молоддю, з міською школою №1. Хоч не в усіх навчальних закладах знаходимо розуміння колективу та бажання співпрацювати.

Хотів би розвіяти чутки щодо можливої участі солдатів у зоні бойових дій. Отож, згідно з Указом Президента, солдати строкової служби в зону бойових дій не залучаються. А от коли вони після строкової військової служби укладають контракт, тоді вже можуть брати участь у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони.

— Нещодавно до Шполи приїжджав представник військово-морських сил, запрошуючи на службу за контрактом…

— Так, приїжджав. Взагалі в умовах служби за контрактом маємо цікаві зміни. Підвищено заробітну плату таким підрозділам як морська піхота, десантно-штурмові війська. В цих підрозділах військовослужбовець першого року служби отримує зарплату від 8 300 грн. і більше, у той час як у звичайних підрозділах зарплата в межах 7 тис. грн.

Крім того, служити за контрактом за певними спеціальностями можна у Черкаській області, зокрема у Золотоноші, Смілі, с.Розсішках біля Умані, Дубіївці і Черкасах (автобати). У кого немає спеціальності, у Золотоноші є можливість обрати її та здобути спеціальність у Васильківському навчальному центрі.

На військову службу за контрактом необхідні офіцери, які мають досвід служби та не досягли граничного віку, проводиться набір кадрів у навчальні центри та бойові частини. Якщо в бойових частинах передбачається участь в заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, то в навчальних центрах ні («Десна», «Старичі», «Старокостянтинів», «Васильків»). У перші два центри потрібні як офіцери, так і військовослужбовці за контрактом, які можуть стати викладачами, у яких дещо вища зарплата і не передбачає участі в бойових діях.

У деяких частинах військовослужбовцям-контрактникам надається житло в гуртожитку.

У нас є військовослужбовці, які у минулому році двічі терміном на півроку уклали договори на контрактну службу. Це Віталій Насікан з Водяного та Віталій Кузік з Лебедина. Такий короткочасний вид служби доступний тим, хто призивався по мобілізації, залучався до заходів із забезпечення національної безпеки і оборони. За останні роки обидва вони по тричі укладали договори на службу за контрактом. При цьому жодного разу ніхто з командирів не скаржився на дисципліну цих військовослужбовців.

— Дякую за інтерв’ю. І скажіть, будь ласка, куди можна звертатися бажаючим піти на контрактну службу чи з інших питань?

— Я завжди готовий поспілкуватися з людьми і надати відповідь на питання, які їх цікавлять. Телефони військового комісара: 095 277 00 30, 096 274 51 52, військового комісаріату: 5-22-28.

Спілкувалася Ольга Качан

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.