­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Субота, 16 лютого 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < лютого 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

В Україні протягом 2017 р. зафіксовано майже 5 тисяч випадків захворювання на кір. На середину січня ц.р. на кір вже захворіли більше 1,3 тис осіб (дітей – вдвічі більше, ніж дорослих). За останні півроку кількість випадків захворювання зросла у десятки разів. У кількох областях через поширення хвороби школярам продовжили зимові канікули, заборонили відвідувати школи і садки дітям без щеплень. Найвищий рівень захворюваності – в західних областях, але є й випадки в Херсонській області.

Це – ще не епідемія, але це – перший серйозний спалах кору в Україні, починаючи з 2012 р., хоча, треба визнати, епідемічні цикли цієї хвороби відбуваються кожні п’ять-шість років.

Основне, що потрібно знати про кір

• Кір – це вірусне захворювання, яке може спричинити тяжкі ускладнення здоров’я (наприклад, пневмонію, запалення мозку (енцефаліт) і навіть смерть). Однак не треба панікувати: відповідно до даних Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), енцефаліт виникає в одного із тисячі хворих на кір. Інші тяжкі ускладнення отримують 5% людей, які перехворіли кором. Помирає від цієї хвороби один із тисячі.

• Вірус вражає лише людей. Єдино можливий засіб боротьби із недугою – вчасна імунізація (9 із 10 нещеплених людей, які контактують із хворим, заражаються).

• Кір – висококонтагіозне захворювання. Це означає, що хворобу відносять до надзвичайно заразних. Підхопити вірус можна у будь-якому місці: громадському транспорті, школі, кафе, спортзалі, якщо там є заражені люди. Багато хто вважає, що запобігти захворюванню можна за допомогою гігієни. Це помилка, оскільки збудник кору зберігається в повітрі до двох годин. Оскільки інкубаційний період кору триває від 6 до 21 дня, то одразу хворобу можна і не помітити.

• Причиною зараження є РНК-вірус. Він потрапляє в організм повітряно-крапельним шляхом через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів.

Дорослі хворіють на кір набагато рідше, ніж діти. Хвороба в основному вражає дітей від 2 до 10 років.

• Симптоми хвороби можуть проявитися протягом декількох днів після зараження. Інкубаційний період – від 7 до 17 днів. У хворого на кір раптово підвищується температура тіла, вона може сягати 40 градусів. Запалюються слизові оболонки очей, ротової порожнини і дихальних шляхів, з'являється нежить і сильний кашель, збільшуються шийні лімфовузли. Хворий страждає від загального нездужання, відсутності апетиту і м'язової слабкості. Часто з'являється кон'юнктивіт. Триває такий стан до 4 тижнів і більше.

Характерними для кору є поява на тілі висипання у вигляді червоних плям, які з'являються на четвертий-п'ятий день хвороби.

• Варто пам’ятати, що ліків від кору не існує. Організм повинен сам подолати вірус, виробляючи відповідні антитіла. Саме тому ця хвороба небезпечна для дітей і дорослих із поганим імунітетом чи вродженими генетичними вадами. При цьому дорослі переживають хворобу набагато тяжче.

Застосовується симптоматичне лікування: збивають температуру, приймають вітаміни для підтримки імунних сил організму, мікстури від кашлю тощо. Антибіотики використовуються тільки після розвитку ускладнень, бажано в стаціонарних умовах під наглядом лікарів.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.