­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Субота, 16 лютого 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < лютого 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Від 1 січня 2018 року в Україні встановлюється заборона на захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів. Водночас, українців зобов’язують сортувати сміття. Це передбачено Законом України «Про відходи», до якого були внесені відповідні зміни ще в 2012 році.

Так, згідно з документом, великогабаритні, ремонтні та небезпечні відходи у складі побутових мають збиратися окремо від інших видів. Штраф за порушення такої норми для населення становитиме від 340 до 1360 грн., для юридичних осіб – від 850 до 1700 грн.

Крім того, згідно з документом, небезпечні відходи мають відокремлювати на етапі збирання чи сортування та передавати спеціалізованим підприємствам, які отримали ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.

Закон також передбачає, що перевозити сміття мають у спеціально обладнаних автівках. Виконавця таких послуг визначатимуть місцеві органи на конкурсних засадах.

Також закон забороняє проектування, будівництво та експлуатацію полігонів побутових відходів без оснащення системами захисту ґрунтових вод, вилучення та знешкодження біогазу та фільтрату.

Зміни до Закону були внесені ще у 2012 році. Тобто, часу для підготовки до його виконання у місцевих органів виконавчої влади було достатньо. А що зроблено для цього, наприклад, у Шполі? Не треба бути фахівцем, щоб стверджувати, що позитивні зрушення не відбулися, або, як кажуть в народі, й кіт не валявся.

Звичайно, можна звертати на те, що необхідний спеціальний транспорт, марковані сміттєві баки. Це якщо вести мову про дії влади. А до цього ж варто ще добавити, що потрібно привчити народ, аби він не викидав сміття в лісопосадки, канави і таке інше, і не створював стихійних сміттєзвалищ.

А хтось десь чув про такі заходи міської ради? Мабуть, звідси й потрібно вести відлік. І давати оцінку як діям міського голови, так і його підлеглих у вирішенні даної проблеми.

Вірніше, чиновники від міської влади вже повинні нести відповідальність не лише моральну, а й матеріальну за невиконання Закону, який вступив в дію.

Закони на те й приймаються, щоб їх виконували, незалежно від посади. А то виходить, що в міській раді можуть штрафувати 70-80-річних жителів Шполи за спалювання решток на присадибних ділянках, а самим не відповідати фактично за подібні дії.

Правда, виникає закономірне запитання: «Хто ж може оштрафувати, скажімо, міського голову?» Контролюючих органів, які слідкують за вирішенням цієї проблеми, в районі немає. Шполянська ОТГ підпорядковується області.

Що ж, будемо чекати, коли й в Шполі надумають Закон «Про відходи» виконувати, та все ж здається, що найближчим часом видимих і глобальних змін не відбудеться.

Степан Сокіл

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.