­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 22 січня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < січня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Порошенко продовжив мораторій на продаж землі

Президент Петро Порошенко підписав закон, що продовжує на 1 рік дію мораторію на продаж чи відчуження іншим способом земель сільськогосподарського призначення.

Документ вносить зміни до розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України, який Верховна Рада ухвалила 7 грудня.

"Реалізація закону дозволить забезпечити формування належного нормативно-правового забезпечення функціонування ринку земель сільськогосподарського призначення", - зазначено у повідомленні прес-служби Президента.

Кому можуть перерахувати пенсії в 2018 році

Виплати можуть змінити військовослужбовцям та тим, хто стабільно отримував невисокі зарплати, але має багато років стажу. Іншим індексувати виплати не планують.

На наступний етап пенсійної реформи пенсії можуть перерахувати для 3 млн. українців. Це ті пенсіонери, які мають повний стаж і низький коефіцієнт зарплати.

2,5 млн. жінок і 500 тис. чоловіків в Україні мають повний страховий стаж, але через свої низькі зарплати отримують пенсії нижчі за середні. У наступному етапі реформи пенсії їм перерахують. У парламентському комітеті з питань соціальної політики наполягають, що такі пенсії повинні підняти як мінімум на 24% за рахунок збільшення коефіцієнта оцінки стажу з 1 до 1,35% (в рамках реформи його знизили для всіх).

Нагадаємо, в 2013 році, ще до початку кризи, мінімальна пенсія в Україні становила 1176 грн. З цього моменту кумулятивний рівень інфляції склав 89%. Фактично для того, щоб добробут пенсіонерів повернулося хоча б на той рівень, мінімальна виплата повинна становити як мінімум 2223 грн. Нагадаємо, що згідно з чинним законом соціальні стандарти повинні індексуватися як мінімум на рівень інфляції. Це дозволяє зберегти дохід українців.

Які посилки подорожчають?

З січня "Укрпошта" планує поміняти тарифи на відправлення посилок. Якщо сьогодні пересилання 10 кг в межах області обійдеться в 24 грн., то після нового року - 20 грн. Відправлення такої ж посилки в межах України обійдеться в 25 грн. (сьогодні - 33,6 грн.). Вартість відправлення посилки вагою 30 кг буде коштувати 66 грн. в межах області та 72 грн. - в межах України (сьогодні - 38 грн. і 48 грн. відповідно). Подорожчає і експрес-пересилання (1-2 дні): 10-кілограмова посилка в межах області обійдеться в 36 грн. (зараз - 30 грн.), а по Україні - 48 грн. (42 грн.).

"Ці зміни дозволять нам оптимізувати витрати на послуги поштового зв'язку та підвищити заробітну плату нашим співробітникам", - пояснюють своє рішення в "Укрпошті".

Закони, штрафи і дипломатичні перемоги  

1 січня 2018 року в Україні набули чинності 36 різних законів, змін до законопроектів і наказів Кабінету Міністрів України.

Закони та зміни

Закон про освіту - учні навчатимуться з 12 років, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова.

Закон про медицину - українці зможуть вибрати будь-якого сімейного лікаря в будь-якій лікарні. Також оновиться список ліків за програмою "Доступні ліки".

Закон про пенсії - 1 січня 2018 року, навіть якщо ви досягли пенсійного віку (чоловіки 60 років, а жінки 58 років), а у вас немає 25 років страхового стажу, ви не зможете вийти на пенсію і отримувати хоча б мінімальну пенсію.

Закон про дорожній фонд - створено спецфонд на ремонт доріг. З бюджету вже виділили 32,6 млрд. грн.

Закон про бухгалтерію - всі українські підприємства повинні вести бухгалтерський облік і складати фінансову звітність з урахуванням європейських правил.

Члени фермерських господарств повинні обов'язково платити ЄСВ, якщо вони не належать до кола осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

Штрафи

111 690 грн. - за допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору.

37 230 грн. - за несплату роботи в нічний час, роботу у вихідний або святковий день, понаднормову роботу.

11 169 грн. - за затримки у виплатах зарплати.

372 300 грн. - за недопуск до проведення перевірки органами Держпраці.

340 грн. - штраф водіям, якщо швидкість була перевищена на 10 км/год., і 3400 грн. якщо швидкість перевищена на 50 км/год.

Укази або розпорядження

50 км  за годину - офіційно вступає в дію обмеження швидкості пересування автомобілів в населених пунктах.

Зменшення межі толерантності з 20 до 10 км/год. - перевищення швидкості може бути тільки на 10 км/год.

Зникне молоко другого сорту - вступають санітарно-гігієнічні стандарти ЄС, прописані в Угоді про асоціацію. У магазинах повинно бути тільки три сорти молока: екстра-класу, вищого і першого.

Наклейки на упаковках шоколаду - шоколад повинен містити 43% какао -продуктів і не менше 26% какао-масла. Вимоги є і до молочного, білого і шоколаду вищого сорту.

Норми зберігання банківської таємниці – вступили в силу нові правила зберігання інформації про рахунки.

Дипломатія

Безвізовий режим - запрацював з Об'єднаними Арабськими Еміратами.

Спрощення візового режиму - Японія розширює коло тих, хто може подавати документи на багаторазові візи для коротких ділових, культурних і наукових поїздок. Ці візи будуть діяти не три, а п'ять років.

Відбитки пальців - при перетині українського кордону громадяни Росії, а також жителі країн міграційного ризику повинні здавати відбитки пальців.

З 1 січня зарплата вчителів зросла на 25%

Відповідне підвищення в межах освітньої субвенції передбачено бюджетом України на 2018 рік.

Загалом освітня субвенція становить 62 152 908,7 грн. Підвищення зарплати педагогів передбачає просування оплати праці на 1 розряд в єдиній тарифній сітці, фіксацію надбавки за престижність на рівні 20% для всіх учителів і 30% для кращих вчителів. Також підвищення посадових окладів педагогічних працівників передбачено прийнятим Верховною Радою у вересні 2017 року законом "Про освіту". Передбачається, що "посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється в розмірі трьох мінімальних заробітних плат".

Крім того, посадовий оклад педагогічного працівника кожної наступної кваліфікаційної категорії підвищується не менше ніж на 10 %.

Ці норми набрали чинності з 1 січня, їх реалізація, згідно з законом, проводитиметься поетапно до 2023 року, при цьому передбачається "щорічне збільшення посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії до чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб пропорційно розміру збільшення доходів Державного бюджету України порівняно з попереднім роком".

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.