­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 20 січня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < січня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Сьогодні важко знайти людину, яка б, не замислюючись, назвала нинішнє життя легким. В магазинах дорожнеча, зарплати в нашому райцентрі невисокі, а подекуди їх невчасно виплачують. З іншого боку безробіття, непрацюючі підприємства, високі ціни на комунальні і не завжди зрозуміла ситуація з субсидіями, зростаюча злочинність. Проблем вистачає. Рік, що завершується, ознаменувався й тим, що на його початку, ще у січні, після нововведень у податковому законодавстві почали припиняти діяльність підприємці. Насамперед це стосувалося так званих «сплячих», тих, що не провадили діяльності.

Редакція поцікавилася, чим зараз живуть приватні підприємці міста, частині з яких на початку року вдавалося непросто виживати в умовах раптово підвищеної мінімальної заробітної плати.

У Шполі нині діють більше двадцяти перукарень, тож розмова — з однією з підприємниць, яка майже півтора десятка років у цьому бізнесі з надання послуг. Своє ім’я попросила не вказувати.

— Наша перукарня — одна з дешевших у райцентрі, де розцінки в середньому від 50-60 гривень за стрижку та фарбування волосся. А є й такі заклади, чи як їх ще називають, салони краси, де за такі ж послуги правлять по 120-160 гривень і вище.

Маючи постійних клієнтів, у тому числі з навколишніх сіл, ми дуже неохоче на початку нинішнього року йшли на те, аби підвищувати ціни за стрижки, фарбування та інші послуги. Але іншого виходу не мали, адже своїм працівникам необхідно було виплачувати заробітну плату не нижче 3200 гривень. Крім того, постійно зростають розцінки на електроенергію. А це в свою чергу використання машинки для стрижки, фена, нагрівання води для миття голови, прання рушників і зрештою освітлення самого приміщення.

Влітає у копієчку власникові закладу і придбання шампунів, бальзамів, препаратів для хімічної завивки. При цьому стежимо, щоб засоби були і не з дешевих, аби потім ніхто не жалівся на лупу, і термін придатності враховуємо. Є звичайно, перукарні у власному приміщенні підприємців, а іншим доводиться щомісяця сплачувати за оренду. Одним словом, малому бізнесу нині доводиться нелегко.

Якось випадково натрапила на старі, понад десятирічної давності, журнали реєстрації відвідувачів, де вказані ціни на стрижки в межах трьох-чотирьох гривень, а підстригти чолку — взагалі коштувало одну гривню.

Пам’ятаю, що помірні ціни на послуги вдавалося утримувати у той час, коли у нашому місті працювали фабрики і заводи, отже, тут проживало більше людей, у школах навчалося більше дітей, а перукарень, навпаки, було менше. А зараз що? Подивіться: довкола працюють одні аптеки, секонд-хенди і перукарні!

Якщо й надалі податки зростатимуть, не впевнена, що зможу в майбутньому працювати. Що стосується мінімальної зарплати своїм працівникам, то я не проти, аби вона зростала, однак не такими різкими стрибками, а поступово, аби ми, роботодавці, устигали підлаштовуватися до таких змін.

Записала Антоніна Долина

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.