­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Четвер, 18 січня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < травня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 26 27 28
29 30 31        

«Через чотири місяці ми з нареченим плануємо одружитись і поїхати у весільну подорож. Чи маю я право у зв’язку з такою подією взяти відпустку на роботі?» — запитує Рита К. зі Шполи.

Державні гарантії надання відпусток встановлені Законом України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року та Кодексом законів про працю України.

Відповідно до п. 8-го ст. 25-ї вказаного Закону відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку, зокрема й особам, які одружуються, — тривалістю до десяти календарних днів.

Для того щоб отримати таку відпустку, працівник має подати заяву із зазначенням конкретних дат її початку та тривалості. Разом із заявою іноді вимагають підтверджувальні документи. Наприклад, це може бути довідка із органу РАЦСу щодо подачі заяви про реєстрацію шлюбу.

Також зазначимо, що законодавством не визначені терміни надання відпустки особам, які укладають шлюб. Тобто вона надається працівникові у період, так би мовити, прив’язаний до дати весілля, — від офіційної дати одруження, або передувати дню реєстрації шлюбу, або слідувати за ним.

Надання працівникові вільних днів у зв’язку з одруженням оформляється наказом роботодавця. За відмову надати таку відпустку його чекає відповідальність згідно з нормами Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.