­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 11 грудня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Чому різко підскочили ціни? Українці по своїх спорожнілих гаманцях відчули ріст агроекспорту.

Ціни на окремі продукти харчування на полицях українських магазинів багатьох шокують. «Ну, чого їм рости, коли збіжжя в країні достатньо?», - дивується простий люд. Адже попри несприятливі погодні умови весною та влітку цього року, урожай-2017 очікується досить непоганий - рівні 55-58 млн. тонн. Україні для власних потреб достатньо 15-18 млн. тонн. То чому ростуть ціни на внутрішньому ринку? Пояснення просте – саме так співпало, що на зовнішніх ринках вони також ростуть. У багатьох світових постачальників цього року виникли ті чи інші проблеми з агровиробництвом. Наприклад, через найтривалішу за два десятки років посуху та пожежі в Європі збори сільськогосподарської продукції там скоротилися на 60-70%. Тому для України настав зірковий час. Байдуже, що всередині країни продукти дорожчають, не відмовлятися ж через це від місця на світовому «базарі»!

Україно, рятуй

від голоду!

З огляду на значний попит міжнародних ринках українське зерно, олія, курятина, яйця, цукор та інше вітчизняне продовольство масово «попливли» туди, де розплачуються валютою. За дев'ять місяців поточного року Україна вже експортувала сільськогосподарської продукції в Європу, Азію та Африку на $13,07 млрд., що на 24% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Посприяло кілька факторів. Основний – це збільшення Євросоюзом для України квот на безмитний продаж сільськогосподарських продуктів, за деякими категоріями до 50%. В Європі вже кілька років поспіль неврожаї, тому зараз Україна, по суті, отримала від неї карт-бланш, оскільки не створює її аграріям конкуренції.

Українською продукцією зацікавились в Азії та Африці. Додайте ще «апетити» Саудівської Аравії. Найближчим часом, сподіваємось, запрацює новий "Шовковий шлях" з Китаю через Україну до держав Східної Європи. Китайці повезуть через українську територію свої вироби європейцям, а українці тим шляхом, судячи із заяв, поставлятимуть до Китаю продукти харчування. Півторамільярдній країні, на хвилиночку.

Насправді ріст агроекспорту - привід до глибоких макроекономічних роздумів. Збільшення обсягів постачання, це, звісно, добре - жива копійка у валютних резервах, та ще й зароблена продажем продукту реального виробництва, а не банально «викопана» із землі. Однак, не можна же все бездумно продати за спокусливу валюту. Може так статися, що продукти не просто подорожчають (це півбіди), вони просто щезнуть з прилавків. І такі приклади є.

Оксана Поліщук, «Укрінформ»

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.