­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 22 жовтня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < вересня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 29 30  

— О, сто чортів його матері, знову про газ! — дід Семен вгатив пультом об підлогу так, що той тріснув, а батарейки покотились урізнобіч. — А що робити тим, у кого його зроду не було й не буде? Вже всі лісосмуги пішли на дрова, а зима довга, як собача пісня. Ще добре, як відлига — топити менше треба, а як мороз — то хоч вовком вий від холоду…

Тяжкі думки роєм снують у голові діда Семена. Чому в одних газ, машина, квартира, а тут сидиш у холодній хаті — не дочекаєшся весни. Пенсії ледь на хліб вистачає, а вона косу обкрутить довкруг голови і всім розповідає, яка хороша і який поганий Президент. Всі вони однакові: зажерлися, чартерними рейсами катаються. А за чий кошт? І бандитів скільки розвелося! Вчора подивився новини і ніч заснути не міг. Труять людей горілкою на карбіді і гнилим м’ясом, ліки дорогущі, роботи катма, молодь поспивалась і жінки вже п’ють нарівні із чоловіками, а вони патякають про кредити. А хто і коли ці кредити віддаватиме, і який дурень їх іще їм дає?

Сумні дідові міркування перепинила баба. Занісши оберемок дрівцят, поклала біля припічка і суворим поглядом пронизала діда:

— Знову в телевізор втупився і пультом кидаєшся. За що, Боже, така кара? Завтра палити в печі буде нічим, хоч би трухляву якусь деревину знайшов та попиляв на дрова.

— А нічого вже пиляти. Все навколо спиляне такими, як ми. Чекай, доки газ проведуть.

Баба зітхнула і заходилася вигрібати попіл із печі.

По щоках старої повільно стікали дві сльози. Дід бачить це, тому тихо виходить із хати. Хай поплаче — полегшає. А з дровами щось вигадає — не вперше…

Олександр Пономаренко

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.