­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Субота, 15 грудня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < грудня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Відповідно до ЗУ «Про пробацію» в нашій країні вже впроваджена досудова пробація.

Досудова пробація – це забезпечення суду формалізованою інформацією, що характеризує обвинуваченого, з метою прийняття судом рішення про міру його відповідальності.

У рамках досудової пробації судді отримуватимуть від служби пробації досудові доповіді — письмову інформацію, що характеризує особу обвинуваченого.

Досудова доповідь готується за спеціальною методикою та містить соціально-психологічну характеристику обвинуваченого. Порядок складання досудової доповіді затверджено наказом Міністерства юстиції України.

У досудовій доповіді суддя зможе побачити історію вчинених обвинуваченим правопорушень, інформацію про умови його життєдіяльності та соціального оточення, особистісні характеристики, наявність у обвинуваченого мотивації до позитивних змін тощо. Також досудова доповідь повинна містити висновок про можливість виправлення особи без позбавлення або обмеження волі на певний строк з урахуванням доступних програм та послуг, за умови реалізації яких можливо досягнути належної поведінки без застосування покарань, пов’язаних з ізоляцією від суспільства.

Досудова доповідь від служби пробації має допомогти суду оцінити можливий ризик вчинення правопорушником повторного злочину, врахувати конкретні умови життєдіяльності, що мали негативний вплив на його поведінку, та за можливості визначити шлях усунення такого негативного впливу засобами пробації — без ізоляції від суспільства.

Юрій Полулях, старший  інспектор Шполянського РС з питань пробації

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.