­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Субота, 15 грудня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < грудня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Новина про рішення Центральної виборчої комісії про призначення на 29 жовтня виборів до Водянської об’єднаної територіальної громади викликала, м’яко кажучи, подив у жителів Лип’янки.

Адже наприкінці липня на адресу сільської ради надійшов лист з Центральної виборчої комісії про рішення ЦВК щодо відміни виборчого процесу. Цьому передувала ухвала депутатами Лип’янської сільської ради рішення про вихід зі складу новоствореної громади, яку надіслали на адресу ЦВК.

Тож здивуванню лип’янців не було меж. Як же так вийшло, що Центральна виборча комісія України перекреслила своє ж рішення?

Сільський голова Лип’янки Сергій Іщенко згодом з’ясував, що на адресу ЦВК знову надійшов пакет документів з рішеннями сільських рад (як згодом виявилося, старими рішеннями про приєднання). У Лип’янці, дізнавшись про це, вирішили не мовчати, а добитися свого. «Сільські депутати ухвалили рішення про відмову від приєднання до Водянської ОТГ, — резюмував голова села рішення односельців, — то чому ж наше село знову з’явилося у списках на вибори?» Доки Сергій Юрійович звертався за роз’ясненнями у різні інстанції, на сайті Центрвиборчкому з’явилася Постанова №170 від 31 серпня, в якій йшлося про те, що вибори у Водянській ОТГ відмінено.

А згодом сільському голові телефонували з ЦВК  і пояснювали, що сталася прикра технічна помилка.

Микола Сухий

Редакція поцікавилася у сільських голів Веселого Кута, Ярославки, Нечаєвого та Водяного думкою щодо відміни виборів до Водянської ОТГ і подальшою перспективою розвитку їх населених пунктів.

Сільський голова села Веселий Кут Тетяна Миколаївна Діденко:

— Наше село Веселий Кут хоч і невелике, але за свою історію пережило не одну реформу.

Щодо останньої, що стосується створення об’єднаних територіальних громад, люди теж відразу заговорили про несприйняття. Спершу нас ніби хотіли запросити приєднатися до Мокрої Калигірки Катеринопільського району, потім плани змінилися і приїздили до нас з Лип’янки та Водяного.

В цій ситуації спершу була перевага віддана Водянській громаді. Згодом люди дізналися про бюджет у Водяному. Виявилося, що в нас бюджет, незважаючи на те, що село невелике (близько 100 житлових будинків), більший, ніж у Водяному. Він у нас становить 1,7 мільйона гривень. Вистачає коштів і на заробітну плату, і утримання закладів культури та медицини. Делегуємо кошти і до районного бюджету. Всі вулиці в селі освітлені, дороги ремонтуємо щорічно, а в нинішньому році ще й 400 метрів заасфальтували суцільно. Делегуємо гроші і в сусідню Ярославку на школу, дитячий садок, пожежну частину. Ми навіть більше виділяємо коштів на школу, ніж сама Ярославка.

А після порівняння з бюджетом Водяного селяни проголосували проти об’єднання в ОТГ. На сходці, а потім і на сесії сільської ради присутні відкрито говорили, що ми самі можемо прожити, без об’єднання. Нас туди запрошують, але після такого об’єднання наше село взагалі опустіє.

Сільський голова Ярославки Віталій Юрійович Фартушній:

— На початку процесу створення об’єднаних територіальних громад жителі Ярославки здебільшого підтримали ідею входження до складу Водянської ОТГ. Та з часом думки людей змінилися – більшість селян під час повторного опитування підтримали ідею самостійності, а згодом і депутати сільської ради ухвалили рішення про вихід зі складу Водянської ОТГ.

Зараз продовжуємо господарювати самостійно. За кошти з сільського бюджету провели під час підготовки до нового навчального року ремонти у дитячому садку, навчально-виховному комплексі. Там замінили вікна на енергозберігаючі, двері. Проводиться й ремонт у сільському будинку культури і також за кошти місцевого бюджету.

Ми впевнені, що зможемо самостійно господарювати й вирішувати проблеми свого населеного пункту.

Сільський голова Нечаєвого Володимир Михайлович Приходько:

— Прикро, що вибори до Водянської ОТГ відмінили. Це моя особиста думка, та й думка більшості жителів Нечаєвого. Все ж ніби було вже домовлено, ми щось планували, та сталося те, що сталося.

Життя в Нечаєвому не зупинилося. Роботи зроблено багато, ще більше запланували. Проведено ремонт в сільському будинку культури. На вулицях села за кошти сільської ради встановили кілька нових зупинок.

Турбує стан обеліску в центрі села, тож чекаємо на висновки комісії і тоді на сесії сільської ради вирішуватимемо долю аварійного пам’ятника. Натомість на встановлення чекають 6 мармурових дощок з викарбуваними на них іменами 161 односельця, які загинули від Голодомору 1932-33 років.

За кошти сільської ради облагородили територію біля сільського будинку культури, заасфальтували в’їзд. Та й планів багато.

Більшість з них здійснилися б швидше, аби була об’єднана територіальна громада. Тоді до бюджету надходило б більше коштів.

Сільський голова Водяного Наталія Петрівна Кирченко:

— Хоч вибори до Водянської ОТГ відмінили, та, на мою думку, нічого страшного не відбулося. Продовжуємо працювати, як і раніше. А час згодом покаже, хто був правий в цій ситуації, а хто ні. Хоча негативних відгуків про об’єднання не чули. Усі, хто свого часу об’єднався, кажуть про позитивні результати — збільшення надходжень до бюджету, вирішення багатьох питань, на які роками не вистачало коштів.

Жодне з сіл, які мали б увійти до Водянської об’єднаної територіальної громади, не назвеш слабкими. У кожному виконується бюджет, є самодостатня громада, яка вболіває за свій населений пункт.

У Водяному нині триває осінній благоустрій, вкладається плитка біля адмінбудівлі в центрі села, демонтуються старі зупинки, а натомість плануємо за кошти сільської ради встановити нові.

Готуємося відзначити День села, тож 23 вересня ласкаво запрошуємо на свято!

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.