­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Субота, 15 грудня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < грудня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

На перший погляд здається, що ліси ростуть самі по собі. Проте так лише на перший погляд. Насправді про те, аби у лісовій місцевості зростали здорові дерева, а на пустирях з’являлися молоді насадження, безперестанно дбають майстри лісу та інші працівники лісового господарства.

Скажімо, лише на Шполянщині нині налічується десять обходів. Той, що під номером десять, закріплений за майстром лісу Віталієм Павлюком (на фото). Загальна площа цієї території, яка розкинулася в межах населених пунктів Капустине, Васильків, Іскрене, сягає 658 гектарів. Лісничий Шполянського лісництва Олександр Хорват зауважує, що саме у Віталія Вікторовича одні з кращих показники заліснення територій.

Та й спілкуючись із самим В.В.Павлюком, стає зрозумілим, що у в обраній професійній діяльності людина він невипадкова.

— Бензопильщиком у лісі трудився ще мій батько Віктор Дмитрович, — розповідає Віталій Павлюк про те, що привело його в лісову галузь. — Звичайно ж, змалку бачив і всі труднощі цієї нелегкої справи. Проте згодом і сам влаштувався працювати лісорубом. Трохи згодом закінчив Лубенський лісовий технікум — і ось скоро двадцять років, як маю справу з лісовими культурами.

Якщо вдатися до цифр, то за останніх півтора десятиліття в обході Віталія Вікторовича на місці рубок створено 83 гектари нових лісових культур. Крім того, на 18 гектарах колишніх пустирів зазеленіли молоді деревця.

За кожним з тих сухих показників — кропіткий і довготривалий труд працівників лісу. Бо навіть до того, як засіяти площі лісовими культурами, серед яких на десятому обході переважає дуб, та ще вирощують чорний горіх, вистачає клопотів.

— З насіння звичайно заготовляємо найбільше жолудів, — продовжує Віталій Вікторович. — В той же час дуб родить з періодичністю у три-сім років. Потім зібрані плоди перевіряємо на схожість на воді, обробляємо від шкідників та закладаємо на зберігання у підготовлені ями з піском.

Зі слів майстра лісу, останнім часом з колегами вони поступово переходять на механізований обробіток молодих сіянців. З одного боку, у такий спосіб менше затрачається ручної праці, а з іншого — вдається більше зберегти молодих насаджень від випадкового вирубування під час просапувань. На переконання В.В.Павлюка, підсаджування в недостатньо доглянуті ряди молодняку насіннєвого матеріалу уже не забезпечить очікуваної якості молодих саджанців. В останні роки лісовим насадженням в розсадниках, як і польовим культурам, досить таки дошкуляє посушлива спекотна погода, коли непросто зберегти молоді пагінці від загибелі.

Та з цим труднощам лісівники вже навчилися протистояти. Нині більше їх турбує інше — новина про наміри уряду передати державні лісогосподарські підприємства в концесію, тобто в приватні руки, бо нібито лісгоспи працюють неефективно.

Тим часом лісівники роблять усе, аби не допустити подібного нововведення, яке, на їхню думку, може приректи ліси на знищення. На офіційному сайті Президента України зареєстрована петиція «Не допустити передачі лісів у приватні руки». Тож колектив Шполянського лісництва просить всіх небайдужих до долі лісу підтримати цю петицію.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.