­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 21 жовтня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 28 29 30  

«Моїй самотній тітці 85 років. На жаль, її психічний стан за останній рік дуже погіршився, вона практично нікого не впізнає. Забрали її до себе, але виникло багато юридичних проблем. Кажуть, щоб їх вирішити, потрібно визнати тітку недієздатною. Як це зробити?» — запитує Оксана Семенівна зі Шполи.

Фізична особа може бути визнана недієздатною лише у разі, якщо вона внаслідок хронічного психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.

Визнати недієздатною людину може тільки суд. Відповідна заява подається членами її сім’ї, близькими родичами, незалежно від їх спільного проживання, органом опіки та піклування, психіатричним закладом. У заяві мають бути викладені обставини, що свідчать про хронічний, стійкий психічний розлад, внаслідок чого особа не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними. Суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров’я фізичної особи призначає для визначення її психічного стану судово-психіатричну експертизу і на підставі її висновків та наданих доказів ухвалює рішення.

Відтак суд встановлює над нею опіку і, якщо було подання органу опіки та піклування, призначає їй опікуна.

Якщо Ваша тітка, про яку мова, не страждає на психічні розлади, усвідомлює свої дії і керує ними, недієздатною вона визнана бути не може. В цьому разі Ви лише зможете оформити постійний догляд за людиною похилого віку. Непрацюючим особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, призначається щомісячна компенсаційна виплата. Компенсація встановлюється і виплачується місцевими органами з питань соціального захисту населення за місцем проживання особи, якій надаються соціальні послуги.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.