­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 21 жовтня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < вересня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 29 30  

Незабаром півроку, як відновилося здійснення судочинства у Шполянському районному суді. До того тривалий час, рік і три місяці, кримінальні справи та справи про адміністративні порушення розглядалися в судових установах сусідніх районів. 

Це створювало чимало незручностей для жителів Шполянщини, яким доводилося неблизько добиратися на судові засідання, інколи ще й по декілька разів. Відповідно до рішення Апеляційного суду Черкаської області, найчастіше шполян приймали у Звенигородці, Городищі, Смілі та Придніпровському суді обласного центру.

Нині у районному суді право на здійснення судочинства має в.о. голови цієї установи Надія Побережна. Одна вона тому, що в іншого судді В.М.Кравчука закінчилися повноваження та одна посада судді поки залишається вакантною. Не так давно попередні три судді — М.І.Мішін, Г.П.Красюк та О.К.Горобець — вийшли на заслужений відпочинок. До слова, з вересня нинішнього року у штаті районного суду має бути не чотири, як раніше, а три судді.

Через зайнятість Надії Петрівні Побережній було непросто викроїти час для розмови, проте вона люб’язно погодилася на інтервֹ’ю, розповівши, як позначилося реформування судової системи на місцевих судових установах та як одна устигає впоратися з таким значним навантаженням.

— Справді, за період, доки в нашому суді не здійснювалося судочинство, на початок квітня накопичилося близько 650 цивільних та адміністративних справ, які не передбачалися для розгляду в установах сусідніх районів. А з квітня нинішнього року їх, включаючи вищезгадані — 1308.

— Надіє Петрівно, свого часу працювало більше суддів і все одно навантаження в них було значним, а сьогодні ви одна…

— Справедливості ради зазначу, що наш колектив налічує 17 осіб. При цьому враховуємо, що люди досить довго очікували на відновлення судочинства у Шполі і робимо все для того, аби пришвидшити розгляд справ. Адже кожен відвідувач вважає, що його справа найголовніша — і він, звичайно ж, правий. Проте заважають фактори, незалежні від нас. Так, ми розглядаємо справи лише тих громадян, які зареєстровані на території району. Отже перед відкриттям судового провадження маємо отримати підтвердження реєстрації з сільських рад. Та був випадок, коли в одну з сільрад доводилося звертатися тричі за підтвердженням реєстрації місця проживання жителя району. Тим часом люди нервують, не розуміючи причини відкладання розгляду справи у суді.

— З якими питаннями нині більше звернень до суду?

— Зазвичай до нас ідуть люди зі своїми проблемами, сподіваючись на їх якомога швидше вирішення. Щодня до розгляду передбачаються в середньому 20-22 справи (для порівняння, за рік суддя має розглядати 183 справи — ред.), тобто — немало. І якщо справа про розлучення, коли подружжя не має претензій один до одного, може зайняти з 15-20 хвилин, то розгляд деяких потребує і півтори години часу.

Останнім часом побільшало звернень представників банків з метою стягнення з клієнтів заборгованості за кредитами. На жаль, відповідачі у цих справах досить часто не з’являються на засідання суду, втрачаючи можливість спробувати відстояти власну позицію. Немало й таких, хто звертається з приводу розірвання договорів оренди землі.

— І насамкінець, скажіть, будь ласка, коли у Шполі може з’явитися третій суддя?

— З початку нинішнього року з’явилася можливість відрядження суддів на роботу в інший район (область) терміном до півроку. Однак тут виникають питання житла, відірваності від сім’ї та ін., тож поки що прибути у Шполянський райсуд ніхто з колег бажання не виявив. Крім того, нині досить складна процедура призначення суддів. Якщо раніше на цю посаду призначали в області, то нині претенденти мають пройти чимало щаблів (відбір, піврічне навчання та ін.). Зважаючи на це, третій суддя може з’явитися у нас не раніше 2019 року.

— Дякую за розмову.

Спілкувалася Ольга Качан

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.