­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 18 червня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < червня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Темно-червоні, крупні, одна в одну ягоди полуниці так і ваблять око. А довкола шириться неймовірний і апетитний аромат однієї з перших літніх ягід. Лозуватчанин Олександр Кравченко не вперше привіз до райцентру на продаж цю власноруч вирощену продукцію. Він обізнаний у секретах отримання раннього і щедрого врожаю полуниці, тож і поспішає її реалізувати.

Кілька років тому О.Кравченко побував на заробітках у Польщі, де довелося працювати у господарів, які займалися вирощуванням ягід.

— Спробувавши заробляти на прожиття на чужині, не захотів туди більше їхати, — пояснює він. — Вирішив: чому маю працювати на чужого пана, коли можу так само працювати у своїй країні, на себе.  У нас родючі чорноземи, достатньо площ для заняття сільським господарством, було б бажання трудитися. А в мене воно є.

За час перебування в сусідній країні спостережливий молодий чоловік зауважив деякі особливості вирощування та догляду за полуницею, а повернувшись у Лозуватку, вдома почав засаджувати город такими ж кущиками. Дружина Олена та інші члени родини лише підтримали Олександра у його бажанні започаткувати цю справу. Зараз Кравченки вирощують та доглядають 0,2 гектара полуниці і стільки ж малини. Із полуниці вони вподобали сорти Мармелада, Флоренція, Гігантелла та кілька інших. Малина представлена сортами Гордість Росії, Полька, Ласка.  

— Хто не вникає у цю справу, може подумати, що роботи нібито й небагато, — продовжує співрозмовник, — проте у ягідниках її вистачає майже увесь рік. Суницю необхідно висадити, просапати, де треба, прорідити, а малину то й покропити, удобрювати та ін.

Садівник ділиться кількома секретами, як добитися високого і раннього врожаю полуниці. Виявляється, у період цвітіння кущики необхідно збризнути медом, розчиненим у воді. Так роблять господарі в Польщі. Як стверджує Олександр, це приваблює більше бджіл до ягідників, відповідно з’являється і більше зав’язі та червоних плодів.

А щоб полуниця раніше достигала, Кравченки восени, перед настанням постійних морозів, вкривають площу ягідників агроволокном.

— Коли наприкінці вересня кущі полуниці починають підсихати, листя повністю скошую і накриваю агроволокном. У такий спосіб рослини перебувають ніби у теплиці. Тож на початку травня вже маємо стиглі і солодкі плоди, — додає він.

Та якщо зі збутом полуниці, першої літньої ягоди, простіше, то з малиною торік було нікуди діватися. Попри те, що в Олександра її сорти і красиві зовні, і плоди смачні, та через перевиробництво в районі і відсутність збуту довелося ягоди переробляти самотужки на компоти, варення, вино.   

До слова, перед тим, як почати працювати у сільському господарстві, Олександр Кравченко у 2014 році одним з перших добровольцем брав участь в антитерористичній операції на сході України, нині перейменованій на Операцію об’єднаних сил.  А ще раніше перебував на строковій службі у Збройних Силах України та за контрактом в Криму (Феодосія та Перевальне, відоме сумнозвісними подіями під час захоплення півострова). Хоч тоді, з десяток років тому, про можливість нинішнього сценарію та перекроєну карту України навряд чи хтось думав.

Ольга Качан

Актуальні новини

Атака з повітря

on 12 червня 2019

В Україні триває масовий літ метеликів Чортополохівки. Науковці стверджують, що в основному вони мігрують з Північної Африки, однак, можливо, перезимовують...

Дарована нерухомість

on 12 червня 2019

«Під час шлюбу я набула будинок на підставі договору дарування. Чи буде він при розлученні вважатися спільною сумісною власністю подружжя?»...

У місті провели стерилізацію собак

on 05 червня 2019

3 червня у Шполі продовжилась розпочата у минулому році робота, спрямована на зменшення кількості безпритульних тварин гуманними методами.

Обійшлося без тяжких наслідків

on 05 червня 2019

Ввечері минулої суботи в місті і деяких населених пунктах району спостерігалися пориви вітру до 15-20 метрів за секунду. Як повідомляють...

Додаткові вихідні для шполян у червні

on 05 червня 2019

Червень принесе додаткові вихідні дні, адже на цей місяць в Україні випадає аж два офіційні державні свята.

Сотні тисяч гривень — на громадські роботи

on 05 червня 2019

Налагодження й розширення співпраці з об’єднаними територіальними громадами є одним із пріоритетних завдань Шполянської районної філії Черкаського обласного ...

Дільничних замінять офіцери громад

on 30 травня 2019

В Україні стартує проект “Поліцейський офіцер громади” для роботи в об’єднаних територіальних громадах. Про це повідомляє прес-служба МВС.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.