­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 18 червня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < січня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30      

Робочий день у тих, хто утримує одну, дві чи й більше корів, намагаючись реалізувати  молочну продукцію і цим поповнити сімейний бюджет, розпочинається вдосвіта і закінчується із заходом сонця. А вже близько восьмої години Анатолій Якимчук поспішає на невеликий центральний базарчик міста зі своєю звичною домашньою продукцією — молоком, сметаною, сиром.

— У вас є вечірнє молоко? — цікавиться покупчиня. — Бо мені треба на скисання поставити.

— Є, ось ще одна пляшка залишилася, — дістає з сумки свій товар Анатолій Степанович.

Інша жінка, навіть не питаючи, вечірнє чи ранішнє, поспіхом кладе куплену пляшку до сумки.

На годиннику близько десятої ранку, в Анатолія Степановича майже все молоко вже розібрали. Залишилася сироватка та пару кілограмів сиру.

На запитання, чи вигідно зараз утримувати корову, мій співрозмовник починає пояснювати:

— Якщо постійно купувати корми, платити за перевезення сіна та інші послуги, утримувати корову невигідно і навіть збитково. Порахуйте лише: за сам город і його обробіток необхідно заплатити, насіння однорічних чи багаторічних трав треба купити, сіно скосив — перевезти, а там ще ж дерті, макухи чи тюків придбати… Зараз аби лише щороку спарувати корову, необхідно заплатити 300 гривень. І нема гарантії, що платити за те доведеться лише раз на рік, бо здоров’я тварин теж, буває, підводить. От і порахуйте, яка вигода буде з молока. «Якби утримувати корову було вигідно, ми б їздили на «Мерседесах», а не на коняці і велосипедах! Жоден чоловік, який намагається прожити за гроші, виручені від продажу молока з домашньої корови, на тому не розбагатів. Хіба що нажив мозолі, горба та втратив здоров’я. Звичайно, велике значення має і те, скільки літрів молока дає корова. Якщо дванадцять-п’ятнадцять літрів за день, то така корова точно ніякої вигоди не дасть своїм господарям. Аби хоч трохи перекривалися затрати і щоденна праця, необхідно надоювати не менше 25-30 літрів на день. Ціна такої тварини в межах 20-25 тисяч гривень, але й то спробуй знайди, аби хорошу продавали.

Може, помічали, раніше на ринку було значно більше людей з молочною продукцією. Та й тут, на центральному базарчику, осіб з десять конкурували між собою. А зараз подивіться — двоє, ну, може, троє молочників набереться. Одні вже здоров’я не мають тим займатися, хтось помер, а молоді серед нас, бачите, немає. Молодші шукають іншої роботи, хай і за кордоном.

Що стосується моєї сім’ї, то за майже два десятиліття, відколи з дружиною Оксаною Андріївною утримуємо корову, навчилися обходитися якомога меншими затратами. Маючи коня та воза, не витрачаюся на пальне, згодом придбав мотоблок, тож сам обробляю городи, де крім овочів, вирощую люцерну, суданку та чимало буряків. Цьогоріч вже розпочав заготівлю сіна, якого на рік зазвичай наша годувальниця потребує до трьох тонн.

Взимку ціна молока від домашніх корів становила 15-16 гривень за літр, ближче до літа, вона щороку знижується, — пояснює співрозмовник. — А от сир і сметану продаємо за однаковою ціною — по 60 грн./кг.

Взимку продавцям молочки доводиться тепло вкутуватися, аби не замерзнути, доки розпродадуть свій товар. Щоправда, спокійніші, що не зіпсується. Натомість влітку необхідно приходити раніше, доки сонце не надто припікає, бо молоко високих температур не полюбляє. Правда в кожного з тих, хто виносить молочну продукцію на ринок, більшість покупців — постійні. Через те товар і не затримується.

Ольга Качан

Актуальні новини

Атака з повітря

on 12 червня 2019

В Україні триває масовий літ метеликів Чортополохівки. Науковці стверджують, що в основному вони мігрують з Північної Африки, однак, можливо, перезимовують...

Дарована нерухомість

on 12 червня 2019

«Під час шлюбу я набула будинок на підставі договору дарування. Чи буде він при розлученні вважатися спільною сумісною власністю подружжя?»...

У місті провели стерилізацію собак

on 05 червня 2019

3 червня у Шполі продовжилась розпочата у минулому році робота, спрямована на зменшення кількості безпритульних тварин гуманними методами.

Обійшлося без тяжких наслідків

on 05 червня 2019

Ввечері минулої суботи в місті і деяких населених пунктах району спостерігалися пориви вітру до 15-20 метрів за секунду. Як повідомляють...

Додаткові вихідні для шполян у червні

on 05 червня 2019

Червень принесе додаткові вихідні дні, адже на цей місяць в Україні випадає аж два офіційні державні свята.

Сотні тисяч гривень — на громадські роботи

on 05 червня 2019

Налагодження й розширення співпраці з об’єднаними територіальними громадами є одним із пріоритетних завдань Шполянської районної філії Черкаського обласного ...

Дільничних замінять офіцери громад

on 30 травня 2019

В Україні стартує проект “Поліцейський офіцер громади” для роботи в об’єднаних територіальних громадах. Про це повідомляє прес-служба МВС.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.