­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Четвер, 21 лютого 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 28 29 30  

Днями обласний військовий комісар Євген Курбет повідомив, що реформування військкоматів, яке розпочалося з Чернігівщини, відбудеться в усій Україні. Зміни формату райвійськкоматів, які переформують у Територіальні центри комплектування і надання соціальної підтримки, торкнеться й Черкащини.
Редакція звернулася за коментарем з даного питання до виконуючого обов’язки Шполянського районного військового комісара, підполковника Руслана Безшийка.

— Наприкінці нинішнього року планується завершити реорганізацію військових комісаріатів, — пояснив Руслан Вікторович, — у Територіальні центри комплектування і надання соціальної підтримки.

Відбудуться кадрові зміни у структурі Центрів, а також увесь військовий облік переведуть в електронну базу. Реформування передбачає підвищення довіри до роботи військкоматів, збільшення вільного доступу громадян у приміщення, де розташовуватимуться Центри. У новостворених структурах з’являться рекрутери, вербувальники по напрямках у повітряних, сухопутних, військово-морських силах.

Також запланований ряд змін у режимі роботи, зокрема приймальні дні будуть щодня, у Центрах створять приймальні за принципом «єдиного вікна», а військові комісаріати стануть схожими на центри надання адміністративних послуг, які автоматизовані і де швидко й якісно надаватимуть послуги.

Означені вище зміни сприятимуть, на мою думку, створенню ефективних місцевих органів військового управління, взаємодії з громадськими організаціями, місцевими громадами та навчальними закладами, а також підвищенню довіри суспільства до діяльності місцевих органів військового управління.

— Руслане Вікторовичу, не секрет, що протягом останніх років ставлення до військової служби змінилося, і план з призову наш район виконує.

— План з осіннього призову на Шполянщині виконано, хоч і довелося добре попрацювати в цьому напрямку, адже не всі призовники сумлінно ставляться до свого обов’язку перед державою. Працівники ж районного військового комісаріату, в свою чергу, роблять все, аби заохотити молодь служити в армії. Ми проводимо роз’яснювальну роботу як серед юнаків, так і серед їхніх батьків, пояснюємо, що хлопці служитимуть в навчальних центрах, у центральних регіонах нашої країни. Строковиків ні в якому разі не направлятимуть служити в зону ООС (колишнє АТО). Подібна робота проводиться регулярно, бо почастішали випадки, коли юнак збирається йти до армії, виконати свій обов’язок перед державою, а батьки перешкоджають цьому.

— Що стосується контрактної служби, які зміни в новому році чекають на шполян - контрактників?

— Служити за контрактом ідуть люди, які усвідомлюють всю свою відповідальність. Часто військовозобов’язані, які проходили службу в зоні ООС, з часом укладають контракти на службу в армії. Загалом у Шполянському районі на службі за контрактом перебувають близько півсотні військовозобов’язаних. Потреба в контрактниках існує й зараз, тож держава потурбувалася, аби підвищити матеріальне забезпечення військових-контрактників. У порівнянні з минулим роком з початку року зросло грошове забезпечення як для солдатів і сержантів (майже на 3 тисячі гривень), так для офіцерського складу (майже на 8 тисяч гривень). Якщо раніше кошти за житло відшкодовували лише офіцерам – контрактникам, то з нового року (за наявності відповідних документів) відшкодування за найм житла отримують солдати і сержанти, що служать за контрактом.

На місцях працюють також за програмами, затвердженими місцевими радами, коли військовозобов’язаний, який уклав контракт на службу у збройних силах, або його родина отримують 10 тисяч гривень одноразової допомоги з місцевих бюджетів.

— Руслане Вікторовичу, як Ви гадаєте, що має змінитися, аби молодь не ухилялася від військової служби, а авторитет військовослужбовця зростав?

— Мотивацією молоді до військової служби має бути патріотичне виховання ще з дошкільного віку. І не лише в навчальних закладах, а й в родині. Якщо ми з раннього віку зуміємо привити людині любов до Батьківщини, а також любов до її збройних сил, то ця людина у майбутньому буде щирим та самовідданим захисником-патріотом України.

— Дякую за інтерв’ю.

Розмову вела Катерина Вальчиковська

Актуальні новини

Порахували, але не остаточно

on 21 лютого 2019

У Центрвиборчкомі оприлюднили число осіб, котрих потенційно включать у списки виборців. Станом на 14 лютого це 29 млн. 897 тис....

ЯК ПРАЦЮВАТИМЕ МОНЕТИЗАЦІЯ СУБСИДІЙ

on 21 лютого 2019

Уже через два тижні субсидія громадянам виплачуватиметься готівкою. Всі, кому призначено субсидію з 2018 року, отримають у березні готівку для...

Зателефонували — і забрали гроші

on 21 лютого 2019

Днями до шполянських рятувальників зателефонувала бабуся з проханням допомогти. Якщо раніше тривожні дзвінки надходили до людей нічної пори, то цього...

Оновлюється маркування харчових продуктів

on 14 лютого 2019

Президент України Петро Порошенко підписав закон про «Про інформацію для споживачів про харчові продукти». Ним встановлюються загальні положення до маркування...

Хто знає усіх кандидатів у президенти?

on 14 лютого 2019

У березні вже всьоме відбудуться президентські вибори в Україні, і вони б’ють усі рекорди за кількістю кандидатів. Претендентів на головну...

Повернути неякісні ліки назад в аптеку: не все так просто

on 14 лютого 2019

У минулі роки до редакції не раз зверталися жителі району, які з різних причин бажали повернути до аптек придбані ліки....

Серйозних підтоплень в районі немає

on 09 лютого 2019

Незвична для січня – лютого погода панує в районі. Велика кількість снігу різко почала танути, загрожуючи підтопленням як житловим масивам,...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.