­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Четвер, 25 квітня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < квітня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Днями обласний військовий комісар Євген Курбет повідомив, що реформування військкоматів, яке розпочалося з Чернігівщини, відбудеться в усій Україні. Зміни формату райвійськкоматів, які переформують у Територіальні центри комплектування і надання соціальної підтримки, торкнеться й Черкащини.
Редакція звернулася за коментарем з даного питання до виконуючого обов’язки Шполянського районного військового комісара, підполковника Руслана Безшийка.

— Наприкінці нинішнього року планується завершити реорганізацію військових комісаріатів, — пояснив Руслан Вікторович, — у Територіальні центри комплектування і надання соціальної підтримки.

Відбудуться кадрові зміни у структурі Центрів, а також увесь військовий облік переведуть в електронну базу. Реформування передбачає підвищення довіри до роботи військкоматів, збільшення вільного доступу громадян у приміщення, де розташовуватимуться Центри. У новостворених структурах з’являться рекрутери, вербувальники по напрямках у повітряних, сухопутних, військово-морських силах.

Також запланований ряд змін у режимі роботи, зокрема приймальні дні будуть щодня, у Центрах створять приймальні за принципом «єдиного вікна», а військові комісаріати стануть схожими на центри надання адміністративних послуг, які автоматизовані і де швидко й якісно надаватимуть послуги.

Означені вище зміни сприятимуть, на мою думку, створенню ефективних місцевих органів військового управління, взаємодії з громадськими організаціями, місцевими громадами та навчальними закладами, а також підвищенню довіри суспільства до діяльності місцевих органів військового управління.

— Руслане Вікторовичу, не секрет, що протягом останніх років ставлення до військової служби змінилося, і план з призову наш район виконує.

— План з осіннього призову на Шполянщині виконано, хоч і довелося добре попрацювати в цьому напрямку, адже не всі призовники сумлінно ставляться до свого обов’язку перед державою. Працівники ж районного військового комісаріату, в свою чергу, роблять все, аби заохотити молодь служити в армії. Ми проводимо роз’яснювальну роботу як серед юнаків, так і серед їхніх батьків, пояснюємо, що хлопці служитимуть в навчальних центрах, у центральних регіонах нашої країни. Строковиків ні в якому разі не направлятимуть служити в зону ООС (колишнє АТО). Подібна робота проводиться регулярно, бо почастішали випадки, коли юнак збирається йти до армії, виконати свій обов’язок перед державою, а батьки перешкоджають цьому.

— Що стосується контрактної служби, які зміни в новому році чекають на шполян - контрактників?

— Служити за контрактом ідуть люди, які усвідомлюють всю свою відповідальність. Часто військовозобов’язані, які проходили службу в зоні ООС, з часом укладають контракти на службу в армії. Загалом у Шполянському районі на службі за контрактом перебувають близько півсотні військовозобов’язаних. Потреба в контрактниках існує й зараз, тож держава потурбувалася, аби підвищити матеріальне забезпечення військових-контрактників. У порівнянні з минулим роком з початку року зросло грошове забезпечення як для солдатів і сержантів (майже на 3 тисячі гривень), так для офіцерського складу (майже на 8 тисяч гривень). Якщо раніше кошти за житло відшкодовували лише офіцерам – контрактникам, то з нового року (за наявності відповідних документів) відшкодування за найм житла отримують солдати і сержанти, що служать за контрактом.

На місцях працюють також за програмами, затвердженими місцевими радами, коли військовозобов’язаний, який уклав контракт на службу у збройних силах, або його родина отримують 10 тисяч гривень одноразової допомоги з місцевих бюджетів.

— Руслане Вікторовичу, як Ви гадаєте, що має змінитися, аби молодь не ухилялася від військової служби, а авторитет військовослужбовця зростав?

— Мотивацією молоді до військової служби має бути патріотичне виховання ще з дошкільного віку. І не лише в навчальних закладах, а й в родині. Якщо ми з раннього віку зуміємо привити людині любов до Батьківщини, а також любов до її збройних сил, то ця людина у майбутньому буде щирим та самовідданим захисником-патріотом України.

— Дякую за інтерв’ю.

Розмову вела Катерина Вальчиковська

Актуальні новини

Борщ хіба що на свята?

on 19 квітня 2019

Кожен з нас знає, є борщ на плиті – є що їсти. Смачна, корисна, та й до недавнього часу недорога...

Великдень - 2019: у скільки шполянам обійдеться святковий кошик

on 19 квітня 2019

В останні тижні перед Великоднем на недільному ринку у Шполі спостерігається попит на м’ясо. Шполяни готуються до Великодня та поминальних...

Живі чи штучні квіти?

on 19 квітня 2019

Дедалі більше шполян обирають живі квіти на Радоницю (поминальні дні). Про це свідчать розповіді знайомих, та й відсутність великих черг...

Дурять?

on 19 квітня 2019

Експерти з Офісу ефективного регулювання підрахували, що українці втрачають на «прихованих» послугах мобільних операторів, які вони не замовляли, сукупно 100...

Призовники до військкомату не поспішають

on 11 квітня 2019

1 квітня в Україні стартував весняний призов на строкову службу, який триватиме до 30 червня. Зі Шполянщини у цей період...

Укладуть дворічний контракт

on 11 квітня 2019

3 квітня відбулося засідання комісії з проведення конкурсного відбору на заміщення вакантної посади керівника Матусівського навчально-виховного комплексу «Заклад дошкільної освіти...

Вилов риби обмежено на два місяці

on 11 квітня 2019

З метою сприяння кращому відтворенню і зберіганню водних живих ресурсів під час масового нересту риби управління агропромислового розвитку Шполянської районної...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.