­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Четвер, 25 квітня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < квітня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Павло Мальчик — з когорти першої, так званої, хвилі підприємців. Це його і таких, як він, на початку підприємницької діяльності називали «радянським, лайливим» словом спекулянт.

Але Павло Олексійович тим і відрізнявся, і вирізняється в даний час від інших, що за яку б справу не взявся, то зробить її з таким смаком, такою привабливістю, що погляд відірвати важко. Про це можна розповідати багато, адже половину свого життя він займається підприємництвом. А це понад 30 років.

Своєї традиції він не змінює, хоч йому вже й за 60 зозуля накувала. Рідні знають, коли він щось задумав, то доки все не обрахує, задум з голови не викине.

Так сталося і в минулому році. Підприємець вирішив спробувати встановити так широко розрекламовані сонячні батареї на одному з найбільш енергозатратному торгово-ресторанному комплексі «Гостинний двір».

Ніби все й прорахував, але виявилося, що дійсність буває іншою, ніж розповідається в рекламі.

Той, хто хоч раз займався виготовленням проектної документації, знає, скільки часу і коштів потрібно витратити, щоб задумане перетворити в життя.

Павло Олексійович все це пройшов і не один раз. Не виключення й останнє. В кінці вересня — на початку жовтня минулого року на даху «Гостинного двору» з’явилися сонячні батареї загальною потужністю 25 Квт.

Проте виявилося, що вийти на проектну потужність не вдалося. Максимум, до якого доходила кількість виробленої електроенергії, становив не більше 19-20 Квт. Це в сонячні дні. А оскільки їх не так багато в осінньо-зимовий період, то доводилося використовувати електроенергію, що поставляють енергетики.

Павло Олексійович підрахував, що окупиться така установка щонайменше за 6-10 років, адже вкладено більше 600 тисяч гривень.

За час експлуатації установки він переконався, що в зимовий період, коли сонячних днів небагато, навіть на половину потужності вийти важко.

І все ж Мальчик переконаний, що це лише початок використання нових технологій, і вже через деякий час з’являться джерела електроенергії, які значно скоротять затрати.

Тому й продовжує шукати, не зупиняється на вже зробленому. Павло Мальчик свого правила не змінює.

Віктор Кудій

Актуальні новини

Борщ хіба що на свята?

on 19 квітня 2019

Кожен з нас знає, є борщ на плиті – є що їсти. Смачна, корисна, та й до недавнього часу недорога...

Великдень - 2019: у скільки шполянам обійдеться святковий кошик

on 19 квітня 2019

В останні тижні перед Великоднем на недільному ринку у Шполі спостерігається попит на м’ясо. Шполяни готуються до Великодня та поминальних...

Живі чи штучні квіти?

on 19 квітня 2019

Дедалі більше шполян обирають живі квіти на Радоницю (поминальні дні). Про це свідчать розповіді знайомих, та й відсутність великих черг...

Дурять?

on 19 квітня 2019

Експерти з Офісу ефективного регулювання підрахували, що українці втрачають на «прихованих» послугах мобільних операторів, які вони не замовляли, сукупно 100...

Призовники до військкомату не поспішають

on 11 квітня 2019

1 квітня в Україні стартував весняний призов на строкову службу, який триватиме до 30 червня. Зі Шполянщини у цей період...

Укладуть дворічний контракт

on 11 квітня 2019

3 квітня відбулося засідання комісії з проведення конкурсного відбору на заміщення вакантної посади керівника Матусівського навчально-виховного комплексу «Заклад дошкільної освіти...

Вилов риби обмежено на два місяці

on 11 квітня 2019

З метою сприяння кращому відтворенню і зберіганню водних живих ресурсів під час масового нересту риби управління агропромислового розвитку Шполянської районної...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.