­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Четвер, 21 лютого 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < січня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Павло Мальчик — з когорти першої, так званої, хвилі підприємців. Це його і таких, як він, на початку підприємницької діяльності називали «радянським, лайливим» словом спекулянт.

Але Павло Олексійович тим і відрізнявся, і вирізняється в даний час від інших, що за яку б справу не взявся, то зробить її з таким смаком, такою привабливістю, що погляд відірвати важко. Про це можна розповідати багато, адже половину свого життя він займається підприємництвом. А це понад 30 років.

Своєї традиції він не змінює, хоч йому вже й за 60 зозуля накувала. Рідні знають, коли він щось задумав, то доки все не обрахує, задум з голови не викине.

Так сталося і в минулому році. Підприємець вирішив спробувати встановити так широко розрекламовані сонячні батареї на одному з найбільш енергозатратному торгово-ресторанному комплексі «Гостинний двір».

Ніби все й прорахував, але виявилося, що дійсність буває іншою, ніж розповідається в рекламі.

Той, хто хоч раз займався виготовленням проектної документації, знає, скільки часу і коштів потрібно витратити, щоб задумане перетворити в життя.

Павло Олексійович все це пройшов і не один раз. Не виключення й останнє. В кінці вересня — на початку жовтня минулого року на даху «Гостинного двору» з’явилися сонячні батареї загальною потужністю 25 Квт.

Проте виявилося, що вийти на проектну потужність не вдалося. Максимум, до якого доходила кількість виробленої електроенергії, становив не більше 19-20 Квт. Це в сонячні дні. А оскільки їх не так багато в осінньо-зимовий період, то доводилося використовувати електроенергію, що поставляють енергетики.

Павло Олексійович підрахував, що окупиться така установка щонайменше за 6-10 років, адже вкладено більше 600 тисяч гривень.

За час експлуатації установки він переконався, що в зимовий період, коли сонячних днів небагато, навіть на половину потужності вийти важко.

І все ж Мальчик переконаний, що це лише початок використання нових технологій, і вже через деякий час з’являться джерела електроенергії, які значно скоротять затрати.

Тому й продовжує шукати, не зупиняється на вже зробленому. Павло Мальчик свого правила не змінює.

Віктор Кудій

Актуальні новини

Порахували, але не остаточно

on 21 лютого 2019

У Центрвиборчкомі оприлюднили число осіб, котрих потенційно включать у списки виборців. Станом на 14 лютого це 29 млн. 897 тис....

ЯК ПРАЦЮВАТИМЕ МОНЕТИЗАЦІЯ СУБСИДІЙ

on 21 лютого 2019

Уже через два тижні субсидія громадянам виплачуватиметься готівкою. Всі, кому призначено субсидію з 2018 року, отримають у березні готівку для...

Зателефонували — і забрали гроші

on 21 лютого 2019

Днями до шполянських рятувальників зателефонувала бабуся з проханням допомогти. Якщо раніше тривожні дзвінки надходили до людей нічної пори, то цього...

Оновлюється маркування харчових продуктів

on 14 лютого 2019

Президент України Петро Порошенко підписав закон про «Про інформацію для споживачів про харчові продукти». Ним встановлюються загальні положення до маркування...

Хто знає усіх кандидатів у президенти?

on 14 лютого 2019

У березні вже всьоме відбудуться президентські вибори в Україні, і вони б’ють усі рекорди за кількістю кандидатів. Претендентів на головну...

Повернути неякісні ліки назад в аптеку: не все так просто

on 14 лютого 2019

У минулі роки до редакції не раз зверталися жителі району, які з різних причин бажали повернути до аптек придбані ліки....

Серйозних підтоплень в районі немає

on 09 лютого 2019

Незвична для січня – лютого погода панує в районі. Велика кількість снігу різко почала танути, загрожуючи підтопленням як житловим масивам,...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.