­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 26 березня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < січня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Чорною смужкою ознаменувався нинішній грудень для жительки Станіславчика Тетяни Іванівни Шкребтій. Після тяжкої хвороби пішов з життя чоловік – Петро Нечипорович. А в день похорону рідної людини на жінку чекав ще один удар – їй повідомили, що вона звільнена з роботи. Працювала Тетяна Іванівна листоношею у Станіславчику.

У чорній хустині, змарніла від горя, хоч за віком ще зовсім молода жінка, Тетяна Іванівна звернулася до редакції газети. «13 років я пропрацювала листоношею, — почала свою розповідь. — Багато чому навчила ця робота, а головне – спілкуванню з людьми, бо листоношу чекають у кожному домі, особливо пенсіонери».

Тринадцять років тому Тетяна Іванівна обслуговувала їх у Станіславчику більше двохсот, нині ж залишилося близько ста тридцяти. Чекають старенькі на поштарку, не лише через газети та пенсію виглядають у вікно. Жива душа, яка й новини сільські розповість, і добре слово скаже. Влітку, стверджує Тетяна Шкребтій, легше працювати, бо газети й товар, що зобов’язує розповсюджувати «Укрпошта», велосипедом розвозять. А от взимку важку сумку доводиться на спині тягти, а подекуди й по снігу везти, бо сил ніяких не вистачає, жінка все-таки.

За роки роботи надійним помічником Тетяни Іванівни був чоловік. Коли дружина йшла у відпустку, Петро Нечипорович виконував усі її обов’язки, й кореспонденцію доставляв, й пенсії. Так і трудилися, як кажуть, родинним підрядом. Та важко занедужав чоловік, а згодом пішов за межу.

— Я роботу свою дуже люблю, вона мене багато чому навчила, — зі сльозами продовжує Тетяна Іванівна. — Тож коли чоловік помер, думала, між людьми трохи забудуся від страшної втрати.

Та не сталося. Тетяну Шкребтій звільнили за скороченням штату. Нині у Станіславчику у поштовому відділенні залишилася працювати лише завідуюча Тетяна Полтавець. На неї лягли обов’язки як завідуючої, так і ті, що виконувала Т.Шкребтій. Минуло трохи часу з моменту звільнення, та Тетяна Миколаївна вже скаржиться своїй колишній колезі, що встигнути переробити усю роботу неможливо. «Село у нас хоч і невелике, — роздумує Тетяна Іванівна, — та все ж без поштового відділення не можна. Люди й газети передплачують, й на пенсію чекають. А Тетяна Миколаївна каже, що з таким перебігом подій й сама не витримає – подасть на звільнення».

Не нарікала, працюючи листоношею, жінка й на заробітну плату. Хоча за такі гроші, як у листоноші в селі, хіба ще десь в Україні хтось працює? Раніше Т.Шкребтій отримувала 1300 гривень, а останнім часом – тисячу гривень. Спробуй, проживи!

«Нехай би топ-менеджери «Укрпошти», які так полюбляють розбалакувати, що відділення зв‘язку в селі не потрібні, а листоноші – це ледь не ледарі, самі спробують прожити хоч один день на моїй роботі. Потягати важку сумку, завітати в кожен двір, а враховуючи, що пошту іноді в село привозять о 5-6-ій годині вечора, встигнути до ночі (так написано в посадовій інструкції!) всю кореспонденцію доставити адресатам, — з сумом розмірковує жінка. — А наприкінці місяця нехай отримають не кілька сотень тисяч гривень, а одну тисячу. І нехай спробують на неї прожити!»

Сумно, чи не правда? «Зі мною обійшлися, як зі сміттям – викинули з роботи без попередження і навіть не вибачившись, — стиха мовить Тетяна Іванівна. — А ми ж люди, а не сміття!»

Катерина

Вальчиковська

Актуальні новини

Не густо, але підвищать

on 21 березня 2019

Торік завирував чималий скандал, пов’язаний з «Укрпоштою». Менеджмент компанії проводить низку реформ, в основному пов’язаних зі скороченням числа відділень у...

Що буде з пенсіями членів виборчих комісій?

on 21 березня 2019

Як нараховуватиметься пенсія членам виборчих комісій? Адже у передвиборчий період їм виплачується заробітна плата, а як доводилося чути раніше, пенсія...

Матеріальний стимул

on 21 березня 2019

За даними єдиного обліку багатодітних сімей, в Україні станом на 1 січня їх нараховано понад 334 тисячі. В них...

Перехід на літній час: коли переводимо годинник

on 21 березня 2019

Скоро в Україні відбудеться перехід на літній час. У 2019 переводити годинники потрібно в ніч з 30 на 31 березня...

ЛИШЕ ПЕРЕД ВИБОРАМИ ВСІ ЗГАДУЮТЬ ПРО НАРОД

on 21 березня 2019

Напередодні виборів у наших кандидатів проявляється якась дуже щира любов і велика турбота до малозабезпечених та пенсіонерів. Може, це...

Підживлення озимих по мерзло-талому грунті — чи варто проводити даний агрозахід?

on 14 березня 2019

У ранньовесняний період, як і впродовж зими, першочерговим завданням для кожного агронома є моніторинг стану посівів озимих зернових культур. Наскільки...

Зі шполянських магазинів зникнуть книги скарг?

on 14 березня 2019

6 березня Уряд скасував обов’язкове ведення Книги скарг та пропозицій. Рішення затверджено на засідання Уряду шляхом прийняття постанови КМУ «Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.