­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Середа, 19 грудня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < січня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 28 29
30 31          

У двох селах, Василькові й Лозуватці, які сусідять одне з одним, сьогоднішня ситуація з роботою поштових відділень дуже різниться. У Василькові, одному з найбільших населених пунктів району, три дні на тиждень людей обслуговують чотири листоноші Галина Торба, Тетяна Васільченко, Галина Шевченко, Алла Тригубенко та чотири робочих дні має завідуюча місцевим поштовим відділенням Наталія Баранник.

Тим часом у Лозуватці з цим зараз досить складно. Які справи на місцевому поштовому відділенні, можна побачити, навіть не заходячи до будівлі Лозуватської сільської ради, де воно розташовується. На її вхідних дверях серед інших оголошень (для яких, до речі, місцева влада могла б виділити окремий стенд, аби не псувати деревину) видніється й те, де Укрпошта запрошує на роботу начальника відділення поштового зв’язку та листонош.

Ще зрозумілішими проблеми жителів села стають, коли заходиш у фойє сільради. Зранку, не зважаючи на холоднечу і слизьку дорогу, сюди почали сходитися місцеві жителі, аби отримати свої раніше передплачені газети, журнали чи листи.

Аби дарма не простоювати та не мерзнути, очікуючи автомашини поштовиків, пенсіонерки Параска Близнюк, Катерина Турган і Валентина Музика заодно вирішували й інші нагальні справи. Бо ж двічі за день взимку не надто находишся. Комусь необхідно до амбулаторії навідатися чи й просто обмінятися місцевими новинами. На запитання, чи бува, не до сільського голови прийшли, жінки охоче відповідають:

— Очікуємо приїзду газет, — пояснює Параска Близнюк. — Ну як же так, що таке село — і по суті немає пошти! Вже з місяць, як нема кому рознести періодику, тож чекали-чекали, та й раз на кілька тижнів вже прийшли отримати свої газети. Це ж треба такому статися, щоб дожити до 65-ти років — і мусити ходити на пошту за передплаченою газетою! А ми до неї звикли, тож уже й йдемо.  

— Погано тепер стало, що лише одна листоноша Неля Миколаївна залишилася працювати, — додає інша лозуватчанка Катерина Турган. — І ніхто поки не виявляє бажання прийти їй на підмогу. Знаємо, що зарплати у них трохи більші за одну тисячу гривень, тому й не хочуть. А є ж такі люди, що й не в змозі самотужки дістатися до сільради за газетою…

Доки жінки спілкувалися, сільський фермер Сергій Сичов поспішив отримати газети для своєї сім’ї і для батька Григорія Сичова.

— Я чув, що деяким одиноким нашим односельцям якийсь раз, відколи виникла ця ситуація, доставляла газети соціальний працівник, — розповідає він. — Мені, наприклад, одного разу сусідка їх приносила. Якщо виникне проблема з доставкою пенсії моїм батькам, яким більше вісімдесяти років, за необхідності отримуватиму виплати для них у райцентрі. А там, дивись, знайдеться вирішення проблеми з роботою відділення зв’язку.

У не надто великій кімнаті будівлі сільради, що слугує за поштове відділення, порядкує листоноша Неля Шпиця. І хоч у працівниці поштового відділення задекларовано 2 робочих дні, та працювати на зарплату у 1300 гривень доводиться вдвічі більше.

— А як інакше? — ніби запитує Неля Миколаївна і сама ж відповідає. — Доки приймеш двічі на тиждень передплатні видання: щовівторка в село привозять близько 40 екземплярів періодики, а щоп‘ятниці – до 700. Потім потрібно усе розфасувати.

На великому довгому прилавку відділення зв’язку розкладені газети і журнали, за якими йдуть люди. Беруть не лише ті, що самі передплатили, а й сусідам, знайомим. До обіду листоноша чекає, аби люди з дільниць, які вона не обслуговує, розібрали періодику. А вже з обіду прямує до своїх безпосередніх клієнтів – на свою дільницю. Обслуговує також і Кам’януватку.

Про те, щоб змінити місце роботи, Неля Миколаївна не замислюється, адже трудиться на пошті вже шістнадцять років, роботу свою любить і люди її поважають. Та все ж жінка впевнена, якби держава звертала більше уваги на таку нелегку роботу листонош, піклувалася про умови праці, то сьогодні б на дверях Лозуватського поштового відділення (втім, і на дверях інших відділень по Україні) не висіло б оголошення: «На роботу потрібні завідуючий поштовим відділенням, листоноші».

Ольга Качан, Катерина Вальчиковська

Актуальні новини

Листонош зобов’язали передплачувати пресу

on 13 грудня 2018

За повідомленням Генерального директора ПАТ «Укрпошта», передплатна кампанія в Україні триває. До завершення передплатної кампанії на наступний рік залишилося менше...

Паспорт — не записник

on 13 грудня 2018

«Щоб не забути номер своєї амбулаторної карти, попросила медсестру написати його в паспорті. Вона зауважила, що робити подібні записи у...

Скільки витрусить зі шполян новорічний стіл Цього року новорічне меню вийде на 20% дорожчим

on 13 грудня 2018

Новий рік на носі і більшість шполянських господинь вже складають святкове меню. Оскільки ціни кусаються і більшість хоче зекономити, тому...

ПРИЙШЛА СУБСИДІЯ. ЯК СПЛАЧУВАТИ СВІЙ ОБОВ’ЯЗКОВИЙ ПЛАТІЖ?

on 06 грудня 2018

Як і в минулих опалювальних сезонах, зекономлену субсидію можна використати для оплати в наступному місяці спожитого понад виділену соціальну норму...

Вікна заплуталися в тендерах, як у тенетах

on 06 грудня 2018

Цьогоріч мало відбутися два тендери на закупівлю вікон для навчальних закладів району. За результатами першого з них придбано та встановлено...

Медсестер бракує, та й лікарів теж

on 06 грудня 2018

Не лише проблемою фінансування переймаються сьогодні у Шполянській центральній районній лікарні. Перед медиками вторинної ланки постала ще й нестача кадрів,...

Воєнком Євген Курбет: «Зберігати спокій і бути пильними»

on 06 грудня 2018

Зберігати спокій, бути пильними та звертатися до військових комісаріатів у разі отримання викликів, закликає черкащан обласний військовий комісар Євген Курбет...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.