­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 24 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < квітня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 27 28 29
30            

Першого листопада у нашій газеті надрукований матеріал «Взяла мішок книг — і до читачів на ферму», у якому йдеться про життєву історію колишньої жительки Лебедина, а нині шполянки Олександри Балан. Невдовзі після того до редакції зателефонувала інша лебединська пенсіонерка Галина Гребенюченко. Виявляється, її дуже схвилював матеріал про ветерана бібліотечної справи, позаяк Галина Митрофанівна в молоді роки мала дружні стосунки з Олександрою Петрівною. Можна сказати, що вони дружили сім’ями, разом захоплювалися художньою самодіяльністю, яку Г.М.Гребенюченко не полишила й досі. У редакції допомогли давнім подругам обмінятися номерами телефонів.

— Мені дуже приємно було прочитати ту публікацію і заодно дізнатися, що О.П.Балан проживає разом з дітьми, — ділиться враженнями Галина Гребенюченко. — Коли після багаторічної перерви у спілкуванні почула її голос — зробила висновок, що він майже не змінився. Хоч здоров’я вже й підводить Шуру, як ми її колись кликали. Зідзвонившись, згадували молоді літа.

У роки проживання в Лебедині моя подруга Шура працювала у сільській бібліотеці, тоді як її чоловік Володимир був художнім керівником у сільському будинку культури. У художній самодіяльності тоді брали участь і я та мій майбутній чоловік Володимир. Підтримуючи свого чоловіка, О.Балан їздила на виступи разом з нами в інші села, організовували концерти до різних свят для односельців, а перед тим часто зустрічалися на репетиціях.

Я живу на краю села, та попри це ходила пішки на репетицію до старого клубу. Раніше було веселіше жити: йшли до центру — співали, поверталися додому — і так само співали. За день наробившись, ми, тодішня молодь, бігом мили ноги і поспішали як коли й босяка до клубу на концерти чи танці.

Чого гріха таїти, після виступів організовували невеличкі застілля. Було, Шура наварить картоплі в мундирах, а ми купимо тульки, то й було за чим посидіти.

Якийсь час ми спілкувалися і після того, як Балани переїхали жити до райцентру, а потім за власними клопотами помалу те спілкування обірвалося.  

Художня самодіяльність для Галини Митрофанівни досі залишається джерелом натхнення, оскільки вона багато років поспіль активна учасниця лебединського співочого колективу «Барвінок», знаного на різноманітних конкурсах і районних заходах. При цьому давні подруги мріють не лише спілкуватися по телефону, а якось при нагоді й зустрітися.

Ольга Гриценко

Актуальні новини

Торгівля землею: чи готова Україна до відкритого ринку?

on 17 травня 2019

Більшість українців, як і раніше, не готові продавати свою землю. Соціологічне дослідження групи «Рейтинг» показало, що 72% громадян виступають проти...

Хто отримуватиме субсидію готівкою?

on 17 травня 2019

Вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року за № 373 „Деякі питання надання житлових субсидій...

Місцеві інспекції з праці – поза законом?

on 17 травня 2019

14 травня Шостим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову в судовій справі, якою задоволено позов підприємців, та визнано нечинною постанову Кабінету...

У червні українці двічі відпочиватимуть три дні поспіль

on 17 травня 2019

У червні українці відпочиватимуть три дні поспіль двічі. Причиною тому - Трійця і День Конституції.

В.О. старости звільнили від кримінальної відповідальності

on 09 травня 2019

На Шполянщині не раз траплялося, що сільських голів звинувачували у перевищенні своїх повноважень і вчиненні правопорушень. Один з них —...

Чи хочуть шполяни в ОСББ?

on 09 травня 2019

Незрозуміла на перший погляд абревіатура ОСББ — означає Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

У двох районах Черкащини – жодної ОТГ

on 09 травня 2019

533 населені пункти Черкаської області ще не створили об’єднаних територіальних громад. Це понад 62% від загальної кількості. Про це повідомили у...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.