­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Середа, 16 січня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < січня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Напередодні Дня працівників лісу лісничий Шполянського лісництва Олександр Хорват порадив: «Напишіть про майстрів лісу з Лебедина Сергія Пряжку і Леоніда Крещенка. Це люди — залюблені в ліс, справжні професіонали своєї справи, мають авторитет серед колег за багаторічну сумлінну працю».

Обидва майстри народилися і виросли в Лебедині, закінчили місцеву школу №2. Обидва з дитинства мріяли стали лісничими. Леонід Володимирович – з династії лісничих. Його тато Володимир Миколайович майже півстоліття був лісником в Лебедині, свою любов до лісу передав і синові.

— Я ж у лісі, як кажуть, виріс, — посміхаючись, розповідає Леонід Крещенко. — До школи щодня від будиночка лісника долав по 14 кілометрів. За тиждень стоптував чоботи, аж батько сердився.

Та й заробляти Леонід навчився теж, можна сказати, у лісі. В молодшому віці, допомагаючи батькові обміряти площу лісу, заробив на велосипед, а вже в 10 класі — на мопед «Верховина». А після закінчення школи не було у майбутнього студента сумніву, адже знав, що вчитиметься саме на лісничого. Тож Чорноліську лісову школу закінчив з відзнакою і з 1981 року трудиться в Держлісгоспі.

У родині Сергія Пряжка лісівників немає, але майстер лісу зізнається, що з дитинства любив природничі науки, а коли прийшов час вступати після школи на навчання, разом з двома однокласниками обрали Лубенський лісовий технікум. До слова, усі троє однокласників до цього часу працюють у лісових господарствах.

Багато роботи у лебединських майстрів лісу – у господарстві кожного майже по 600 гектарів, а загалом їхній масив (колись розрізнений) називається Видубецький Збин. Таким чином об’єднали урочища Видубець і Збин, на одному ще й монастир був розташований.

Загальний стаж роботи Сергія Пряжки і Леоніда Крещенка – понад 55 років, та за увесь час своєї трудової діяльності, як зізнаються, жодного разу не пошкодували про обраний фах.

— Хоча робота в нас не з легких, — зазначає Леонід Володимирович. А Сергій Вікторович додає, що ненормована. Робочий день триває цілодобово, адже окрім своїх основних обов’язків — посадки, вирощування і догляду за лісовими культурами, лісівники мають й додаткову роботу. Нині опікуються заготівлею дров для населення, вибраковуючи сухостій та старі дерева. «В останні роки, коли подорожчав газ для населення, багато односельців й жителів сусідніх газифікованих сіл повернулися до опалення твердим паливом, — зауважує С.Пряжка, — тож маємо слідкувати, аби все відбувалося законно». Через крадіжки лісу майстри нині задіяні й в нічній охороні лісових насаджень. Леонід Крещенко розповідає, що за ніч чергування доводиться об’їжджати машиною чималі відстані, на спідометрі набігає до 250 кілометрів. Без транспорту працівникам Шполянського лісництва ніяк не обійтися, тож мають всюдихідні «Ниви», які добре зарекомендували себе в поїздках лісовими дорогами і не раз виручали у проблемних ситуаціях. Леонід Володимирович своєму автомобілю навіть ім’я дав: Маруся. Мають майстри лісу і зброю, видану їм для охорони порядку, адже за законом прирівнюються до працівників правоохоронних органів.

Попри те, що їхні обходи — Лебединський №1 і №2 — найбільші в районі, майстри лісу справляються зі своїми завданнями. І Леонід Крещенко, і Сергій Пряжка вважають, що успіх в роботі, в першу чергу, залежить від вміння спілкуватися з людьми. Саме ця якість й допомагає, саме тому односельці поважають їх і не відмовляють у допомозі.

Зараз працівники Шполянського лісництва зайняті підготовкою лісових насаджень до зими, заготівлею лісового насіння (жолудів) для посадки на наступний рік. І зашумить листям ще не один дубовий гайок, посаджений Сергієм Вікторовичем і Леонідом Володимировичем. Дай Боже, зашумить. Аби лише в державі не втілили в життя приватизацію лісових насаджень. Така думка майстрів лісу. «Інакше буде екологічна катастрофа», — стверджує Леонід Крещенко. «Ніхто з приватних власників не вкладатиме в ліси кошти, які повернуться через 100 і більше років, — доповнює Сергій Пряжка. — А держава піклується про ліси. Паралельно з вирубками вибракуваних насаджень з’являються нові. І так з року в рік».

Попри початок осені не меншає роботи у майстрів лісу, а попереду грибний сезон, тож доведеться й за порядком слідкувати, аби люди після відпочинку в лісі залишали після себе чисті галявини і не покидали розпалених вогнищ.

Ось таке життя у лебединських майстрів лісу – насичене і цікаве, без вихідних, зате наповнене спілкуванням з людьми і природою. Нелегко, але Сергій Вікторович і Леонід Володимирович не скаржаться, бо люблять свою роботу, посадили не один мільйон дерев, бо люблять ліс. Недарма кажуть: «Щоб у лісі працювати, його треба любити». Й правда, ліс, як людина, вимагає до себе уваги і поваги, доброго слова і лагідних рук.

Катерина Вальчиковська

Актуальні новини

Посилки — по-новому

on 12 січня 2019

З початку року змінилися правила оподаткування товарів, що надходять із-за кордону. Нагадаємо, досі українці могли отримувати скільки завгодно посилок вартістю...

Інформмозаїка

on 12 січня 2019

Проблема з вчителями математики Проблема з кадрами в районі стосується не лише медицини, а й освіти. На одній з нарад в...

До отримувачів субсидії можуть прийти «ревізори»

on 12 січня 2019

Без соціальної підтримки можуть залишитися ті, хто приховує свої справжні доходи, або ті, хто протягом 12 місяців з моменту отримання...

І знову про телефонних шахраїв

on 12 січня 2019

Телефон, як і інтернет, вірний помічник шахраїв. Одна з найшкідливіших схем обману – платні номери. Наприклад, на сайті з продажу...

Завітав Дід Мороз і до РЕМу

on 03 січня 2019

Десятки дітей, дошкільнят і школярів, згуртував новорічний ранок, який відбувся у Шполянському РЕМі. Працівники підприємства проживають як у райцентрі, так...

Чому знову продовжено мораторій на продаж сільгоспугідь

on 27 грудня 2018

Дата «1 січня 2019 року» була прописана у Земельному кодексі як велике очікування: якби був прийнятий закон про обіг земель...

У чому зустрічати 2019 рік

on 27 грудня 2018

Новий рік 2019 буде роком Жовтої Земляної Свині згідно із китайським календарем. Колір свята – від гірчичного до коричневого. Щоб...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.