­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 24 березня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < липня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Напередодні Дня працівників лісу лісничий Шполянського лісництва Олександр Хорват порадив: «Напишіть про майстрів лісу з Лебедина Сергія Пряжку і Леоніда Крещенка. Це люди — залюблені в ліс, справжні професіонали своєї справи, мають авторитет серед колег за багаторічну сумлінну працю».

Обидва майстри народилися і виросли в Лебедині, закінчили місцеву школу №2. Обидва з дитинства мріяли стали лісничими. Леонід Володимирович – з династії лісничих. Його тато Володимир Миколайович майже півстоліття був лісником в Лебедині, свою любов до лісу передав і синові.

— Я ж у лісі, як кажуть, виріс, — посміхаючись, розповідає Леонід Крещенко. — До школи щодня від будиночка лісника долав по 14 кілометрів. За тиждень стоптував чоботи, аж батько сердився.

Та й заробляти Леонід навчився теж, можна сказати, у лісі. В молодшому віці, допомагаючи батькові обміряти площу лісу, заробив на велосипед, а вже в 10 класі — на мопед «Верховина». А після закінчення школи не було у майбутнього студента сумніву, адже знав, що вчитиметься саме на лісничого. Тож Чорноліську лісову школу закінчив з відзнакою і з 1981 року трудиться в Держлісгоспі.

У родині Сергія Пряжка лісівників немає, але майстер лісу зізнається, що з дитинства любив природничі науки, а коли прийшов час вступати після школи на навчання, разом з двома однокласниками обрали Лубенський лісовий технікум. До слова, усі троє однокласників до цього часу працюють у лісових господарствах.

Багато роботи у лебединських майстрів лісу – у господарстві кожного майже по 600 гектарів, а загалом їхній масив (колись розрізнений) називається Видубецький Збин. Таким чином об’єднали урочища Видубець і Збин, на одному ще й монастир був розташований.

Загальний стаж роботи Сергія Пряжки і Леоніда Крещенка – понад 55 років, та за увесь час своєї трудової діяльності, як зізнаються, жодного разу не пошкодували про обраний фах.

— Хоча робота в нас не з легких, — зазначає Леонід Володимирович. А Сергій Вікторович додає, що ненормована. Робочий день триває цілодобово, адже окрім своїх основних обов’язків — посадки, вирощування і догляду за лісовими культурами, лісівники мають й додаткову роботу. Нині опікуються заготівлею дров для населення, вибраковуючи сухостій та старі дерева. «В останні роки, коли подорожчав газ для населення, багато односельців й жителів сусідніх газифікованих сіл повернулися до опалення твердим паливом, — зауважує С.Пряжка, — тож маємо слідкувати, аби все відбувалося законно». Через крадіжки лісу майстри нині задіяні й в нічній охороні лісових насаджень. Леонід Крещенко розповідає, що за ніч чергування доводиться об’їжджати машиною чималі відстані, на спідометрі набігає до 250 кілометрів. Без транспорту працівникам Шполянського лісництва ніяк не обійтися, тож мають всюдихідні «Ниви», які добре зарекомендували себе в поїздках лісовими дорогами і не раз виручали у проблемних ситуаціях. Леонід Володимирович своєму автомобілю навіть ім’я дав: Маруся. Мають майстри лісу і зброю, видану їм для охорони порядку, адже за законом прирівнюються до працівників правоохоронних органів.

Попри те, що їхні обходи — Лебединський №1 і №2 — найбільші в районі, майстри лісу справляються зі своїми завданнями. І Леонід Крещенко, і Сергій Пряжка вважають, що успіх в роботі, в першу чергу, залежить від вміння спілкуватися з людьми. Саме ця якість й допомагає, саме тому односельці поважають їх і не відмовляють у допомозі.

Зараз працівники Шполянського лісництва зайняті підготовкою лісових насаджень до зими, заготівлею лісового насіння (жолудів) для посадки на наступний рік. І зашумить листям ще не один дубовий гайок, посаджений Сергієм Вікторовичем і Леонідом Володимировичем. Дай Боже, зашумить. Аби лише в державі не втілили в життя приватизацію лісових насаджень. Така думка майстрів лісу. «Інакше буде екологічна катастрофа», — стверджує Леонід Крещенко. «Ніхто з приватних власників не вкладатиме в ліси кошти, які повернуться через 100 і більше років, — доповнює Сергій Пряжка. — А держава піклується про ліси. Паралельно з вирубками вибракуваних насаджень з’являються нові. І так з року в рік».

Попри початок осені не меншає роботи у майстрів лісу, а попереду грибний сезон, тож доведеться й за порядком слідкувати, аби люди після відпочинку в лісі залишали після себе чисті галявини і не покидали розпалених вогнищ.

Ось таке життя у лебединських майстрів лісу – насичене і цікаве, без вихідних, зате наповнене спілкуванням з людьми і природою. Нелегко, але Сергій Вікторович і Леонід Володимирович не скаржаться, бо люблять свою роботу, посадили не один мільйон дерев, бо люблять ліс. Недарма кажуть: «Щоб у лісі працювати, його треба любити». Й правда, ліс, як людина, вимагає до себе уваги і поваги, доброго слова і лагідних рук.

Катерина Вальчиковська

Актуальні новини

Не густо, але підвищать

on 21 березня 2019

Торік завирував чималий скандал, пов’язаний з «Укрпоштою». Менеджмент компанії проводить низку реформ, в основному пов’язаних зі скороченням числа відділень у...

Що буде з пенсіями членів виборчих комісій?

on 21 березня 2019

Як нараховуватиметься пенсія членам виборчих комісій? Адже у передвиборчий період їм виплачується заробітна плата, а як доводилося чути раніше, пенсія...

Матеріальний стимул

on 21 березня 2019

За даними єдиного обліку багатодітних сімей, в Україні станом на 1 січня їх нараховано понад 334 тисячі. В них...

Перехід на літній час: коли переводимо годинник

on 21 березня 2019

Скоро в Україні відбудеться перехід на літній час. У 2019 переводити годинники потрібно в ніч з 30 на 31 березня...

ЛИШЕ ПЕРЕД ВИБОРАМИ ВСІ ЗГАДУЮТЬ ПРО НАРОД

on 21 березня 2019

Напередодні виборів у наших кандидатів проявляється якась дуже щира любов і велика турбота до малозабезпечених та пенсіонерів. Може, це...

Підживлення озимих по мерзло-талому грунті — чи варто проводити даний агрозахід?

on 14 березня 2019

У ранньовесняний період, як і впродовж зими, першочерговим завданням для кожного агронома є моніторинг стану посівів озимих зернових культур. Наскільки...

Зі шполянських магазинів зникнуть книги скарг?

on 14 березня 2019

6 березня Уряд скасував обов’язкове ведення Книги скарг та пропозицій. Рішення затверджено на засідання Уряду шляхом прийняття постанови КМУ «Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.