­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 23 жовтня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < серпня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Ближче до виборів почали втрачати свою популярність старі гасла: «деолігархізація, децентралізація, деокупація і звичайно, декомунізація». Мабуть, це пов’язане з тим, що оце «ДЕ» нікому ніякої користі не принесло.

Тому наші політики будуть видумувати щось новіше. Звичайно, якийсь позитив принесла «децентралізація». Почали будувати дороги і інше. Та хто б що не казав, найкраще вдалася «декомунізація». Це і знищення пам’ятників, перейменування міст і вулиць. Наприклад, мешканці колишнього Дніпродзержинська ніяк не можуть змиритися, що їхнє індустріальне місто отримало якусь сільську назву Кам’янське. А місто Комсомольськ тепер носить назву Горішні Плавні. Як кажуть, і навмисне не вигадаєш. Якби це було село, яке отримало якусь історичну назву, а коли мова іде про промислове місто… Для мене це те саме, коли б Київ перейменували, наприклад, у Великий Хутір.

Пам’ятаю, в газетах писали, як виконується план декомунізації. Мене вразило те, що в другому місті за величиною Харкові була змінена назва всього п’ятдесяти вулиць. Будучи в Одесі, я звернув увагу, що всі вулиці, які носять назву радянських письменників, залишилися без змін.

Я виріс і прожив більшу частину свого життя на вулиці М.Горького, яку перезвали на М.Старицького. Я звичайно нічого не маю проти Старицького, але ніяк не можу зрозуміти, чим Горький завинив перед Україною? Можна зрозуміти, коли мова іде про Петровського чи інших діячів, які влаштовували голодомори.

Мої ровесники і старші люди знають Горького по роману «Мати», а також вірш про буревісника, який ми вивчали напам’ять. Я не знаю, з ким письменник поєднував цього гордого птаха, але М. Бажан так кохав Сталіна, що називав його соколом.

«Із-за гір та зависоких сокіл виглядає», — писав Микола Платонович. Я цього вірша не вчив, але моя мати згадувала про такий вірш. Може тоді було б логічно перейменувати проспект Бажана у Києві?

Кажуть, що нашому Кобзареві по всьому світі стоїть більше 1000 пам’ятників. Хіба нам буде приємно, коли хтось почне їх нищити?

Поруч з моєю вулицею знаходиться колишня Колгоспна, яку перезвали на Благодатну. Я весь час думав, чому саме Колгоспна отримала таку назву? Все дуже просто. Таким чином хтось хотів підкреслити, що селяни після розвалу колгоспів отримали Божу Благодать. Для різних ледарів дійсно прийшло благо. Не треба прокидатися удосвіта і йти на ферму доїть корів або на поле сапати буряки. Прокинувся, похмелився і можна відпочивати. Але для більшості селян було благо, коли працювали колгоспи. Може, це гучно сказано, бо селянська праця тяжка і не завжди вдячна, але була якась перспектива. Люди працювали, отримували зарплату і коли зараз кажуть, що в колгоспі були низькі заробітки, це неправда. Механізатори і доярки отримували не менше, а іноді і більше, ніж робітники на заводах чи фабриках. Це вже пізніше, коли колгоспи довели до ручки, люди отримували в рахунок зарплати гній.

Колгосп будував житло. Діяла програма «Кожному селу — новий будинок культури, школу, дитячий садок». І все-таки якась частина молоді залишалася в селі. А що ж маємо сьогодні? Село — колиска української культури і мови — вимирає. Деякі експерти прогнозують, що є такі країни, де через 30-40 років не залишиться сіл і малих міст. Батьки помруть, а молодь переїде до міста. Така доля чекає і Україну. Але коли смертність перевищує народжуваність у 2-3 рази, а із села вже нема кому мігрувати, деградують і міста.

Коли у 1954 році утворилась Черкаська область, в Черкасах проживало 86 тисяч осіб, а через 40 років у 90-их роках було вже трохи більше 300 тисяч. Зараз ситуація змінилася в інший бік. Наприклад, у м. Дніпро у 90-их роках налічувалося 1 мільйон 200 тисяч осіб, а сьогодні немає навіть мільйона. Тому місцева влада приєднує села, які ще не приєднані, щоб зберегти статус міста-мільйонера. Взагалі раніше в Україні було 5 міст-мільйонників, а зараз залишилися тільки Київ і Харків.

Тому треба створити умови, які б підняли народжуваність, і вкласти кошти в медицину. Іспанія ніколи не вважалася надто багатою і успішною, але через те, що уряд почав виділяти великі кошти на охорону здоров’я, країна вийшла на перше місце в Європі за тривалістю життя.

До речі, забув ще одне гасло: «Покращення життя вже сьогодні».

Сидять люди, які отримують гарну зарплату, і замість того, щоб щось зробити для цього покращення не на словах, а на ділі, думають, що можна ще перейменувати, відмінити або заборонити. Коли не можуть чи не хочуть зробити щось корисне, роблять що-небудь, якби показати, що вони щось роблять.

Можливо, шановні, краще економікою зайнятися?

Олександр Пархоменко, м. Шпола

Актуальні новини

Обчислення стажу фізичних осіб-підприємців

on 19 жовтня 2018

Нерідко у підприємців виникають питання, а то й проблеми, коли настає час виходу на заслужений відпочинок. Начальник Шполянського відділу обслуговування...

Які категорії громадян не підлягають призову?

on 19 жовтня 2018

Призову на строкову в/службу не підлягають громадяни України, які за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до цього Закону отримають...

Шкільні рюкзаки удвічі важчі за норму

on 19 жовтня 2018

Звична картина: учні молодших класів ідуть до школи чи повертаються додому, вгинаючись під важкими портфелями. Ті шкільні сумки і рюкзаки...

Робота є — працівників нема

on 19 жовтня 2018

За статистикою, в Україні загалом на одне робоче місце претендує три-чотири особи. Але якщо розглядати цю проблему окремо по галузях,...

Роман Безсмертний: «Я втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти»

on 12 жовтня 2018

5 жовтня до Черкас завітав політик з понад 20-річним стажем, віце-прем’єр-міністр 2005 року, екс-посол України в Білорусі, а нині –...

Після реформування з’явилися вакантні посади

on 12 жовтня 2018

Санітарно-епідеміологічна служба в останні роки, як і деякі інші організації, пережила етап реформування. Вона фактично ліквідована. Натомість два роки тому...

На які соціальні гарантії може розраховувати призовник?

on 12 жовтня 2018

Керівництвом держави, Урядом та Збройних Сил забезпечено належні умови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема:

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.