­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 23 жовтня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < січня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

На останній сесії Шполянської міської ради народні обранці виділили кошти на капітальний ремонт доріг, підтримку комунальних підприємств, закладів освіти та культури.

На порядку денному у змінах до рішення «Про бюджет Шполянської міської ОТГ на 2018 рік» депутати проголосували за передачу частини коштів із загального фонду до спеціального, які використають на капітальний ремонт доріг. Сума становить 2 мільйони 300 тисяч гривень, із яких 400 тисяч гривень – на тротуари.

На підтримку комунальних підприємств громади – КП «Благоустрій» та КП «Комунальник» – спрямували 628 тисяч гривень. А 191 тисячу 300 гривень виділили на поліпшення освітньої та культурної бази громади. Значна частина грошей піде на капітальний ремонт їдальні Скотарівського НВК – 61 тисяча 800 гривень та 95 тисяч гривень використають на стелю в міській ЗОШ № 5.

Депутати зробили перший крок до вирішення проблеми сміття в громаді, затвердивши Програму поводження з твердими побутовими відходами на території Шполянської міської об`єднаної територіальної громади на 2018–2020 роки.

Програму розробила депутатська тимчасова контрольна комісія, яку створили на початку червня. Депутати майже два місяці спільно з профільними відділами та комунальними підприємствами детально вивчали стан сміттєзвалища, комунальної техніки та засоби збирання, утилізації сміття як у місті, так і в селах громади. Після того депутати ознайомилися з найкращими практиками поводження з твердими побутовими відходами в Україні, взяли до уваги приклади інших ОТГ і міст.

Поводження зі сміттям – одне з найактуальніших питань сьогодні, а у Шполянській ОТГ у селах взагалі немає власних комунальних підприємств. Тож ухвалення Програми – це лише перший крок до так званої екологічної культури, яка потребує не лише багато часу, а й чималих коштів.

Програма передбачає декілька складових. Насамперед це повне охоплення території населених пунктів громади послугами зі збору та вивезення ТПВ. Упорядкування сміттєзвалища. Поступове оновлення контейнерного господарства та сміттєвозів для впровадження системи роздільного збирання твердих побутових відходів. Підвищення рівня відповідальності та екологічної культури населення. Створення потужностей з сортування ТПВ на сміттєзвалищі.

Коментуючи цю подію на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова написала, що відтепер у Шполянській ОТГ чітко знатимуть куди рухатись, аби питання утилізації ТПВ перестало бути проблемою.

«Я вважаю, що розуміння та підтримка депутатського корпусу в удосконаленні сфери поводження з відходами дуже важливі для громади. Зрозуміло, що одразу знайти кошти на всі заходи Програми нереально, але якщо об’єднати державну підтримку, роботу громади та допомогу соціально відповідального бізнесу, то згодом усе вдасться», – зазначила Ірина Ванникова.

Актуальні новини

Обчислення стажу фізичних осіб-підприємців

on 19 жовтня 2018

Нерідко у підприємців виникають питання, а то й проблеми, коли настає час виходу на заслужений відпочинок. Начальник Шполянського відділу обслуговування...

Які категорії громадян не підлягають призову?

on 19 жовтня 2018

Призову на строкову в/службу не підлягають громадяни України, які за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до цього Закону отримають...

Шкільні рюкзаки удвічі важчі за норму

on 19 жовтня 2018

Звична картина: учні молодших класів ідуть до школи чи повертаються додому, вгинаючись під важкими портфелями. Ті шкільні сумки і рюкзаки...

Робота є — працівників нема

on 19 жовтня 2018

За статистикою, в Україні загалом на одне робоче місце претендує три-чотири особи. Але якщо розглядати цю проблему окремо по галузях,...

Роман Безсмертний: «Я втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти»

on 12 жовтня 2018

5 жовтня до Черкас завітав політик з понад 20-річним стажем, віце-прем’єр-міністр 2005 року, екс-посол України в Білорусі, а нині –...

Після реформування з’явилися вакантні посади

on 12 жовтня 2018

Санітарно-епідеміологічна служба в останні роки, як і деякі інші організації, пережила етап реформування. Вона фактично ліквідована. Натомість два роки тому...

На які соціальні гарантії може розраховувати призовник?

on 12 жовтня 2018

Керівництвом держави, Урядом та Збройних Сил забезпечено належні умови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема:

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.