­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 18 червня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < жовтня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 26 27 28
29 30 31        

Засновану в 1930-му році, газету «Шполянські вісті» дуже добре пам’ятає моє післявоєнне покоління. Ми, діти цього покоління, саме зі «Шполянських вістей» дізнавалися, що війна відкочувалася на захід, а Шполянщина поверталася до мирного життя.

Потрібно було сіяти і на полях з’являлися селяни з запряженими в плуги уцілілими корівками та пораненими війною кіньми. Таке тоді було – загнаних і поранених коней армія залишала селянам. А вже по осені закуріли труби Шполянського та Матусівського цукрових заводів, то цукровики почали варити цукор, який був так потрібен армії та зголоднілим дітям. І тоді на сторінках газети з’явилися знімки: валка підвід, запряжених тими бойовими кіньми, якими керували поранені відставні солдати страшної війни.

В той час не було телевізорів і мобільних телефонів. Де-не-де в селах був дротовий телефон, гучномовець в центрі села, а вечорами після роботи сусіди збиралися й при гасовій лампі колективно обговорювали черговий номер «Шполянських вістей». Новини з’являлися радісні – район оживав після війни. Оживав район – працювали й газетярі.

І ось 20 липня я дізнався, що «Шполянські вісті» отримуватимуть читачі з Городищенського, Звенигородського і Катеринопільського районів. Мене це дуже порадувало, адже Катеринопільщина стала для мене рідною, бо там я працював понад 20 років.

Спогади віднесли в ті роки, коли організовували СПТУ – 41 в Мокрій Калигірці. Більшість працівників прийшли в училище з виробництва, не маючи досвіду педагогічної праці. Але навчали своїх вихованців – іноді неслухів і розбишак, які потім ставали агрономами, офіцерами, юристами, трудилися у сільському господарстві. Багато з вихованців СПТУ – 41 в час, коли над Україною нависла небезпека, взяли до рук зброю і стали на захист Батьківщини.

Вони називали себе бурсаками, а сьогодні це передчасно посивілі солдати неоголошеної війни. Пишу ці рядки, а зі сторінки газети на мене дивиться наш колишній випускник, який у розквіті літ пішов з життя, Іван Носач…

Нинішнього літа випадково зустрів одного зі своїх колишніх колег, майстра виробничого навчання Василя Капусту. Пишна шевелюра Василя вкрита сивиною. Запитую: «Що це з тобою?» «Мої два синочки півтора року під кулями ходили», — відповідає.

З великою повагою згадую своїх колег, з якими працював в училищі: викладачів подружжя Нетудихатків, Гринів, Мазуріна, майстрів братів Чорноносів, Василя Зелінського, Василя Курія, директора В.Руденка та його заступника Віктора Панченка, кухарів Галину Чорнонос, О.Кругляк. Не зітреш з пам’яті спогади про нашого організатора духового оркестру з Вікненого Костю Польового, керівника Катеринопільського району Галину Олежкову, яка тримала на постійному контролі роботу та розвиток училища. Було б добре, якби на сторінках газети мого покоління «Шполянські вісті» з’явилися дописи про сьогоднішніх достойників з сусідніх районів, продовжувачів справи моїх колишніх колег.

Віктор Свердел, м. Шпола

Актуальні новини

Атака з повітря

on 12 червня 2019

В Україні триває масовий літ метеликів Чортополохівки. Науковці стверджують, що в основному вони мігрують з Північної Африки, однак, можливо, перезимовують...

Дарована нерухомість

on 12 червня 2019

«Під час шлюбу я набула будинок на підставі договору дарування. Чи буде він при розлученні вважатися спільною сумісною власністю подружжя?»...

У місті провели стерилізацію собак

on 05 червня 2019

3 червня у Шполі продовжилась розпочата у минулому році робота, спрямована на зменшення кількості безпритульних тварин гуманними методами.

Обійшлося без тяжких наслідків

on 05 червня 2019

Ввечері минулої суботи в місті і деяких населених пунктах району спостерігалися пориви вітру до 15-20 метрів за секунду. Як повідомляють...

Додаткові вихідні для шполян у червні

on 05 червня 2019

Червень принесе додаткові вихідні дні, адже на цей місяць в Україні випадає аж два офіційні державні свята.

Сотні тисяч гривень — на громадські роботи

on 05 червня 2019

Налагодження й розширення співпраці з об’єднаними територіальними громадами є одним із пріоритетних завдань Шполянської районної філії Черкаського обласного ...

Дільничних замінять офіцери громад

on 30 травня 2019

В Україні стартує проект “Поліцейський офіцер громади” для роботи в об’єднаних територіальних громадах. Про це повідомляє прес-служба МВС.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.