­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 19 серпня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < лютого 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Засновану в 1930-му році, газету «Шполянські вісті» дуже добре пам’ятає моє післявоєнне покоління. Ми, діти цього покоління, саме зі «Шполянських вістей» дізнавалися, що війна відкочувалася на захід, а Шполянщина поверталася до мирного життя.

Потрібно було сіяти і на полях з’являлися селяни з запряженими в плуги уцілілими корівками та пораненими війною кіньми. Таке тоді було – загнаних і поранених коней армія залишала селянам. А вже по осені закуріли труби Шполянського та Матусівського цукрових заводів, то цукровики почали варити цукор, який був так потрібен армії та зголоднілим дітям. І тоді на сторінках газети з’явилися знімки: валка підвід, запряжених тими бойовими кіньми, якими керували поранені відставні солдати страшної війни.

В той час не було телевізорів і мобільних телефонів. Де-не-де в селах був дротовий телефон, гучномовець в центрі села, а вечорами після роботи сусіди збиралися й при гасовій лампі колективно обговорювали черговий номер «Шполянських вістей». Новини з’являлися радісні – район оживав після війни. Оживав район – працювали й газетярі.

І ось 20 липня я дізнався, що «Шполянські вісті» отримуватимуть читачі з Городищенського, Звенигородського і Катеринопільського районів. Мене це дуже порадувало, адже Катеринопільщина стала для мене рідною, бо там я працював понад 20 років.

Спогади віднесли в ті роки, коли організовували СПТУ – 41 в Мокрій Калигірці. Більшість працівників прийшли в училище з виробництва, не маючи досвіду педагогічної праці. Але навчали своїх вихованців – іноді неслухів і розбишак, які потім ставали агрономами, офіцерами, юристами, трудилися у сільському господарстві. Багато з вихованців СПТУ – 41 в час, коли над Україною нависла небезпека, взяли до рук зброю і стали на захист Батьківщини.

Вони називали себе бурсаками, а сьогодні це передчасно посивілі солдати неоголошеної війни. Пишу ці рядки, а зі сторінки газети на мене дивиться наш колишній випускник, який у розквіті літ пішов з життя, Іван Носач…

Нинішнього літа випадково зустрів одного зі своїх колишніх колег, майстра виробничого навчання Василя Капусту. Пишна шевелюра Василя вкрита сивиною. Запитую: «Що це з тобою?» «Мої два синочки півтора року під кулями ходили», — відповідає.

З великою повагою згадую своїх колег, з якими працював в училищі: викладачів подружжя Нетудихатків, Гринів, Мазуріна, майстрів братів Чорноносів, Василя Зелінського, Василя Курія, директора В.Руденка та його заступника Віктора Панченка, кухарів Галину Чорнонос, О.Кругляк. Не зітреш з пам’яті спогади про нашого організатора духового оркестру з Вікненого Костю Польового, керівника Катеринопільського району Галину Олежкову, яка тримала на постійному контролі роботу та розвиток училища. Було б добре, якби на сторінках газети мого покоління «Шполянські вісті» з’явилися дописи про сьогоднішніх достойників з сусідніх районів, продовжувачів справи моїх колишніх колег.

Віктор Свердел, м. Шпола

Актуальні новини

КОЛИ МЕДИКИ ПРИЇДУТЬ НА ВИКЛИК

on 16 серпня 2018

Як відомо більшості громадян, швидку допомогу потрібно викликати тоді, коли у цьому справді є необхідність. Попри те, є жителі району,...

У Надточаївці і Соболівці карантин

on 10 серпня 2018

На Шполянщині на загальній площі 10 га запроваджено карантин через поширення американського білого метелика.

До уваги платників податків, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів!

on 10 серпня 2018

З 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів...

Скільки коштують вибори

on 10 серпня 2018

«Дух виборів» уже витає над країною — до них залишився рік. Обрати керманичів для народу — «задоволення», як відомо, небезкоштовне...

Плануйте вихідні

on 10 серпня 2018

З 24 по 26 серпня (п’ятниця — неділя) неробочі дні у зв’язку зі святкуванням 27-ї річниці нашої незалежності. Відпрацьовувати їх,...

Чи погодилася «Укрпошта» з пропозицією матусян

on 06 серпня 2018

Ще у травні «Укрпошта» оголосила про плани зміни формату роботи своїх відділень у селах. Частину відділень, як повідомив у соцмережі...

А на районну лікарню грошей немає?

on 06 серпня 2018

Напружена ситуація з виплатою заробітної плати персоналу Шполянської центральної районної лікарні виникла наприкінці липня.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.