­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Середа, 17 жовтня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < вересня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 29 30

Будинки 78-річної Світлани Яківни Хімінчук і Марії Василівни Олійник майже навпроти на вулиці Мічуріна. Правда, вугловий будинок Світлани Яківни вважається, що на вулиці Поповича.

— А ваші вулиці не перейменували? — запитую Світлану Яківну.

— А хто їх знає? У них (тобто влади — авт.) тільки й турбот, що вивіски міняти, а про людей нікому думати.

— Хіба на нашу пенсію в 1,5 тисячі гривень можна вижити? — долучається до розмови, перейшовши дорогу, Марія Василівна. — Я ж цілий вік пропрацювала дояркою, роздоїла три станки (тобто групи — авт.) нетелів. У мене син у жолобі засинав, бо треба ж було роздоювати корів. А прийшла старість, то, виявляється, й пенсії не заробила.

Обидві пенсіонерки ще тримають корів. Як самі пояснюють, без неї не вижити, хоч і важко обходити худобу, та не помирати ж з голоду.

Нинішній рік для обох за труднощами особливий. У Марії Василівни присадибна ділянка повністю залита весняними талими водами.

— Мабуть, ми в цьому році картоплю вже не посадимо, — бідкається Марія Василівна, киваючи в бік свого городу. — Он як залило ще з весни.

— Та й не лише городи залиті, — доповнює Світлана Яківна. — У погребах води повно, у криницях лише верхні круги без води.

— А де ж ви воду берете? — запитую.

— Та там на сусідній вулиці в колонці, — відповідає. — Це ще покійний Заскалета, як був головою та зробив. Але я вже туди не дійду. Внук навідується, то приносить.

— А з нинішньої влади хтось до вас навідувався? — пробую дізнатися.

— А кому ми потрібні? — запитанням на запитання відповідає Світлана Яківна. — Що у Києві, що у Шполі влада однакова.

Обидві жінки не надто привітно відгукуються про владу. Отак розмовляючи з ними, подумав: «А чи можуть вони інакше думати про владу, коли вона, оця влада, в місті не знайшла можливості хоч би провідати?».

Це вже не кажучи про очистку чи відновлення спускних каналів, інших заходів, щоб хоч якось зійшла вода. Адже щороку в кабінетах і нинішній рік не виняток, розробляють плани щодо захисту від паводку, підтоплення будівель.

На папері ніби все добре, але від тієї паперової творчості чомусь не стає краще жити таким пенсіонерам, як Світлана Яківна і Марія Василівна. Вони ніби зайві для влади на цій землі, на якій відпрацювали все своє життя і продовжують трудитися, щоб вижити.

Анатолій Вікторук

Актуальні новини

Роман Безсмертний: «Я втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти»

on 12 жовтня 2018

5 жовтня до Черкас завітав політик з понад 20-річним стажем, віце-прем’єр-міністр 2005 року, екс-посол України в Білорусі, а нині –...

Після реформування з’явилися вакантні посади

on 12 жовтня 2018

Санітарно-епідеміологічна служба в останні роки, як і деякі інші організації, пережила етап реформування. Вона фактично ліквідована. Натомість два роки тому...

На які соціальні гарантії може розраховувати призовник?

on 12 жовтня 2018

Керівництвом держави, Урядом та Збройних Сил забезпечено належні умови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема:

Паспортів-карток більшає

on 12 жовтня 2018

В Україні діє чіткий порядок видачі паспортів у вигляді ID-карток: після досягнення відповідного віку, при відновленні посвідчення особи після втрати...

Чому сільський голова Сигнаївки проти об’єднання з Шполянською ОТГ

on 04 жовтня 2018

На останній селекторній нараді, що проводилася облдержадміністрацією минулого понеділка, прозвучала інформація про те, ніби жителі Сигнаївки та Мар’янівки дали згоду...

За виключені фари вдень шполянських водіїв штрафуватимуть на 425 грн.

on 04 жовтня 2018

З 1 жовтня на заміських дорогах необхідно вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар. Відповідно до пункту 9.8 Правил...

12 черкаських ОТГ отримали землі у комунальну власність

on 04 жовтня 2018

Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області передало землі державної власності сільськогосподарського призначення в комунальну власність 12-ом об’єднаним територіальним громадам. Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.