­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 17 серпня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Будинки 78-річної Світлани Яківни Хімінчук і Марії Василівни Олійник майже навпроти на вулиці Мічуріна. Правда, вугловий будинок Світлани Яківни вважається, що на вулиці Поповича.

— А ваші вулиці не перейменували? — запитую Світлану Яківну.

— А хто їх знає? У них (тобто влади — авт.) тільки й турбот, що вивіски міняти, а про людей нікому думати.

— Хіба на нашу пенсію в 1,5 тисячі гривень можна вижити? — долучається до розмови, перейшовши дорогу, Марія Василівна. — Я ж цілий вік пропрацювала дояркою, роздоїла три станки (тобто групи — авт.) нетелів. У мене син у жолобі засинав, бо треба ж було роздоювати корів. А прийшла старість, то, виявляється, й пенсії не заробила.

Обидві пенсіонерки ще тримають корів. Як самі пояснюють, без неї не вижити, хоч і важко обходити худобу, та не помирати ж з голоду.

Нинішній рік для обох за труднощами особливий. У Марії Василівни присадибна ділянка повністю залита весняними талими водами.

— Мабуть, ми в цьому році картоплю вже не посадимо, — бідкається Марія Василівна, киваючи в бік свого городу. — Он як залило ще з весни.

— Та й не лише городи залиті, — доповнює Світлана Яківна. — У погребах води повно, у криницях лише верхні круги без води.

— А де ж ви воду берете? — запитую.

— Та там на сусідній вулиці в колонці, — відповідає. — Це ще покійний Заскалета, як був головою та зробив. Але я вже туди не дійду. Внук навідується, то приносить.

— А з нинішньої влади хтось до вас навідувався? — пробую дізнатися.

— А кому ми потрібні? — запитанням на запитання відповідає Світлана Яківна. — Що у Києві, що у Шполі влада однакова.

Обидві жінки не надто привітно відгукуються про владу. Отак розмовляючи з ними, подумав: «А чи можуть вони інакше думати про владу, коли вона, оця влада, в місті не знайшла можливості хоч би провідати?».

Це вже не кажучи про очистку чи відновлення спускних каналів, інших заходів, щоб хоч якось зійшла вода. Адже щороку в кабінетах і нинішній рік не виняток, розробляють плани щодо захисту від паводку, підтоплення будівель.

На папері ніби все добре, але від тієї паперової творчості чомусь не стає краще жити таким пенсіонерам, як Світлана Яківна і Марія Василівна. Вони ніби зайві для влади на цій землі, на якій відпрацювали все своє життя і продовжують трудитися, щоб вижити.

Анатолій Вікторук

Актуальні новини

КОЛИ МЕДИКИ ПРИЇДУТЬ НА ВИКЛИК

on 16 серпня 2018

Як відомо більшості громадян, швидку допомогу потрібно викликати тоді, коли у цьому справді є необхідність. Попри те, є жителі району,...

У Надточаївці і Соболівці карантин

on 10 серпня 2018

На Шполянщині на загальній площі 10 га запроваджено карантин через поширення американського білого метелика.

До уваги платників податків, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів!

on 10 серпня 2018

З 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів...

Скільки коштують вибори

on 10 серпня 2018

«Дух виборів» уже витає над країною — до них залишився рік. Обрати керманичів для народу — «задоволення», як відомо, небезкоштовне...

Плануйте вихідні

on 10 серпня 2018

З 24 по 26 серпня (п’ятниця — неділя) неробочі дні у зв’язку зі святкуванням 27-ї річниці нашої незалежності. Відпрацьовувати їх,...

Чи погодилася «Укрпошта» з пропозицією матусян

on 06 серпня 2018

Ще у травні «Укрпошта» оголосила про плани зміни формату роботи своїх відділень у селах. Частину відділень, як повідомив у соцмережі...

А на районну лікарню грошей немає?

on 06 серпня 2018

Напружена ситуація з виплатою заробітної плати персоналу Шполянської центральної районної лікарні виникла наприкінці липня.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.