­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 10 грудня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < грудня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Будинки 78-річної Світлани Яківни Хімінчук і Марії Василівни Олійник майже навпроти на вулиці Мічуріна. Правда, вугловий будинок Світлани Яківни вважається, що на вулиці Поповича.

— А ваші вулиці не перейменували? — запитую Світлану Яківну.

— А хто їх знає? У них (тобто влади — авт.) тільки й турбот, що вивіски міняти, а про людей нікому думати.

— Хіба на нашу пенсію в 1,5 тисячі гривень можна вижити? — долучається до розмови, перейшовши дорогу, Марія Василівна. — Я ж цілий вік пропрацювала дояркою, роздоїла три станки (тобто групи — авт.) нетелів. У мене син у жолобі засинав, бо треба ж було роздоювати корів. А прийшла старість, то, виявляється, й пенсії не заробила.

Обидві пенсіонерки ще тримають корів. Як самі пояснюють, без неї не вижити, хоч і важко обходити худобу, та не помирати ж з голоду.

Нинішній рік для обох за труднощами особливий. У Марії Василівни присадибна ділянка повністю залита весняними талими водами.

— Мабуть, ми в цьому році картоплю вже не посадимо, — бідкається Марія Василівна, киваючи в бік свого городу. — Он як залило ще з весни.

— Та й не лише городи залиті, — доповнює Світлана Яківна. — У погребах води повно, у криницях лише верхні круги без води.

— А де ж ви воду берете? — запитую.

— Та там на сусідній вулиці в колонці, — відповідає. — Це ще покійний Заскалета, як був головою та зробив. Але я вже туди не дійду. Внук навідується, то приносить.

— А з нинішньої влади хтось до вас навідувався? — пробую дізнатися.

— А кому ми потрібні? — запитанням на запитання відповідає Світлана Яківна. — Що у Києві, що у Шполі влада однакова.

Обидві жінки не надто привітно відгукуються про владу. Отак розмовляючи з ними, подумав: «А чи можуть вони інакше думати про владу, коли вона, оця влада, в місті не знайшла можливості хоч би провідати?».

Це вже не кажучи про очистку чи відновлення спускних каналів, інших заходів, щоб хоч якось зійшла вода. Адже щороку в кабінетах і нинішній рік не виняток, розробляють плани щодо захисту від паводку, підтоплення будівель.

На папері ніби все добре, але від тієї паперової творчості чомусь не стає краще жити таким пенсіонерам, як Світлана Яківна і Марія Василівна. Вони ніби зайві для влади на цій землі, на якій відпрацювали все своє життя і продовжують трудитися, щоб вижити.

Анатолій Вікторук

Актуальні новини

ПРИЙШЛА СУБСИДІЯ. ЯК СПЛАЧУВАТИ СВІЙ ОБОВ’ЯЗКОВИЙ ПЛАТІЖ?

on 06 грудня 2018

Як і в минулих опалювальних сезонах, зекономлену субсидію можна використати для оплати в наступному місяці спожитого понад виділену соціальну норму...

Вікна заплуталися в тендерах, як у тенетах

on 06 грудня 2018

Цьогоріч мало відбутися два тендери на закупівлю вікон для навчальних закладів району. За результатами першого з них придбано та встановлено...

Медсестер бракує, та й лікарів теж

on 06 грудня 2018

Не лише проблемою фінансування переймаються сьогодні у Шполянській центральній районній лікарні. Перед медиками вторинної ланки постала ще й нестача кадрів,...

Воєнком Євген Курбет: «Зберігати спокій і бути пильними»

on 06 грудня 2018

Зберігати спокій, бути пильними та звертатися до військових комісаріатів у разі отримання викликів, закликає черкащан обласний військовий комісар Євген Курбет...

Скільки коштує новорічний ранок

on 06 грудня 2018

До новорічного свята залишається ще майже місяць часу, проте в магазинах вже пропонують барвисті гірлянди, новорічні прикраси і костюми....

Чи не зникнуть соціальні працівники?

on 06 грудня 2018

У більшості сіл району вже звикли, що в сільських радах працюють соціальні працівники від районного центру соціальних служб для сім’ї,...

Як уникнути шахрайства з банківськими картами: українцям дали 5 порад

on 30 листопада 2018

Сьогодні в Україні відбуваються масові шахрайські операції з платіжними картами. На цьому наголосив декан факультету банківського бізнесу Тернопільського національного економічного...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.