­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Середа, 20 червня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < листопада 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Будинки 78-річної Світлани Яківни Хімінчук і Марії Василівни Олійник майже навпроти на вулиці Мічуріна. Правда, вугловий будинок Світлани Яківни вважається, що на вулиці Поповича.

— А ваші вулиці не перейменували? — запитую Світлану Яківну.

— А хто їх знає? У них (тобто влади — авт.) тільки й турбот, що вивіски міняти, а про людей нікому думати.

— Хіба на нашу пенсію в 1,5 тисячі гривень можна вижити? — долучається до розмови, перейшовши дорогу, Марія Василівна. — Я ж цілий вік пропрацювала дояркою, роздоїла три станки (тобто групи — авт.) нетелів. У мене син у жолобі засинав, бо треба ж було роздоювати корів. А прийшла старість, то, виявляється, й пенсії не заробила.

Обидві пенсіонерки ще тримають корів. Як самі пояснюють, без неї не вижити, хоч і важко обходити худобу, та не помирати ж з голоду.

Нинішній рік для обох за труднощами особливий. У Марії Василівни присадибна ділянка повністю залита весняними талими водами.

— Мабуть, ми в цьому році картоплю вже не посадимо, — бідкається Марія Василівна, киваючи в бік свого городу. — Он як залило ще з весни.

— Та й не лише городи залиті, — доповнює Світлана Яківна. — У погребах води повно, у криницях лише верхні круги без води.

— А де ж ви воду берете? — запитую.

— Та там на сусідній вулиці в колонці, — відповідає. — Це ще покійний Заскалета, як був головою та зробив. Але я вже туди не дійду. Внук навідується, то приносить.

— А з нинішньої влади хтось до вас навідувався? — пробую дізнатися.

— А кому ми потрібні? — запитанням на запитання відповідає Світлана Яківна. — Що у Києві, що у Шполі влада однакова.

Обидві жінки не надто привітно відгукуються про владу. Отак розмовляючи з ними, подумав: «А чи можуть вони інакше думати про владу, коли вона, оця влада, в місті не знайшла можливості хоч би провідати?».

Це вже не кажучи про очистку чи відновлення спускних каналів, інших заходів, щоб хоч якось зійшла вода. Адже щороку в кабінетах і нинішній рік не виняток, розробляють плани щодо захисту від паводку, підтоплення будівель.

На папері ніби все добре, але від тієї паперової творчості чомусь не стає краще жити таким пенсіонерам, як Світлана Яківна і Марія Василівна. Вони ніби зайві для влади на цій землі, на якій відпрацювали все своє життя і продовжують трудитися, щоб вижити.

Анатолій Вікторук

Актуальні новини

Лебединський синдром

on 15 червня 2018

Після того, як ТОВ «Шпола-Агро-Індустрі» змінило власника, дехто з передбачливих шполян почав пророкувати, що зміна розмірів Шполянської ОТГ не за...

Спокійно не пройдеш

on 15 червня 2018

Собака з давніх-давен була і є другом людини. Тварини дуже звикають до своїх господарів. Знаю історію, коли одна родина літаком...

Вистава «Шполянська кайдашева сім’я» продовжується

on 08 червня 2018

Днями з’явилося повідомлення уряду про те, що кошти, виділені на ремонт доріг, освоюються вкрай повільно, і це змусило виконавчу владу...

Витримаємо все, бо за нами — читачі

on 08 червня 2018

Вчора в Україні відсвяткували День журналіста, усіх тих, хто створює газети, теле-радіо передачі, інформує суспільство про новини, події, контролює діяльність...

РАБИНОВИЧ ПРИПУСТИВ, ЩО СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ ТЕЛЕПРОЕКТ «КАНДИДАТ» МОЖЕ БУТИ ПРОДОВЖЕНИЙ НА ТРИ СЕЗОНИ

on 08 червня 2018

Політико-соціальний проект «Кандидат» може тривати три сезони. Про це заявив народний депутат України, лідер політичної партії «За життя» Вадим Рабинович...

Екологія майбутнього залежить від сьогодення

on 08 червня 2018

Мальовнича Черкаська область славиться своїм Канівським природним заповідником та Національним дендрологічним парком «Софіївка», яку виправдано називають перлиною садово-паркового мистецтва. Цей...

І поліція надаватиме інформацію?

on 08 червня 2018

Інформацію про доходи для надання субсидій, як і раніше, надаватиме Державна Фіскальна служба України. Пенсійний фонд України, крім інформації про розмір...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.