­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 17 лютого 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < серпня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Будинки 78-річної Світлани Яківни Хімінчук і Марії Василівни Олійник майже навпроти на вулиці Мічуріна. Правда, вугловий будинок Світлани Яківни вважається, що на вулиці Поповича.

— А ваші вулиці не перейменували? — запитую Світлану Яківну.

— А хто їх знає? У них (тобто влади — авт.) тільки й турбот, що вивіски міняти, а про людей нікому думати.

— Хіба на нашу пенсію в 1,5 тисячі гривень можна вижити? — долучається до розмови, перейшовши дорогу, Марія Василівна. — Я ж цілий вік пропрацювала дояркою, роздоїла три станки (тобто групи — авт.) нетелів. У мене син у жолобі засинав, бо треба ж було роздоювати корів. А прийшла старість, то, виявляється, й пенсії не заробила.

Обидві пенсіонерки ще тримають корів. Як самі пояснюють, без неї не вижити, хоч і важко обходити худобу, та не помирати ж з голоду.

Нинішній рік для обох за труднощами особливий. У Марії Василівни присадибна ділянка повністю залита весняними талими водами.

— Мабуть, ми в цьому році картоплю вже не посадимо, — бідкається Марія Василівна, киваючи в бік свого городу. — Он як залило ще з весни.

— Та й не лише городи залиті, — доповнює Світлана Яківна. — У погребах води повно, у криницях лише верхні круги без води.

— А де ж ви воду берете? — запитую.

— Та там на сусідній вулиці в колонці, — відповідає. — Це ще покійний Заскалета, як був головою та зробив. Але я вже туди не дійду. Внук навідується, то приносить.

— А з нинішньої влади хтось до вас навідувався? — пробую дізнатися.

— А кому ми потрібні? — запитанням на запитання відповідає Світлана Яківна. — Що у Києві, що у Шполі влада однакова.

Обидві жінки не надто привітно відгукуються про владу. Отак розмовляючи з ними, подумав: «А чи можуть вони інакше думати про владу, коли вона, оця влада, в місті не знайшла можливості хоч би провідати?».

Це вже не кажучи про очистку чи відновлення спускних каналів, інших заходів, щоб хоч якось зійшла вода. Адже щороку в кабінетах і нинішній рік не виняток, розробляють плани щодо захисту від паводку, підтоплення будівель.

На папері ніби все добре, але від тієї паперової творчості чомусь не стає краще жити таким пенсіонерам, як Світлана Яківна і Марія Василівна. Вони ніби зайві для влади на цій землі, на якій відпрацювали все своє життя і продовжують трудитися, щоб вижити.

Анатолій Вікторук

Актуальні новини

Оновлюється маркування харчових продуктів

on 14 лютого 2019

Президент України Петро Порошенко підписав закон про «Про інформацію для споживачів про харчові продукти». Ним встановлюються загальні положення до маркування...

Хто знає усіх кандидатів у президенти?

on 14 лютого 2019

У березні вже всьоме відбудуться президентські вибори в Україні, і вони б’ють усі рекорди за кількістю кандидатів. Претендентів на головну...

Повернути неякісні ліки назад в аптеку: не все так просто

on 14 лютого 2019

У минулі роки до редакції не раз зверталися жителі району, які з різних причин бажали повернути до аптек придбані ліки....

Серйозних підтоплень в районі немає

on 09 лютого 2019

Незвична для січня – лютого погода панує в районі. Велика кількість снігу різко почала танути, загрожуючи підтопленням як житловим масивам,...

У Шполі вже є кір

on 09 лютого 2019

У багатьох районах Черкащини ще кілька тижнів чи місяців тому з’явилися пацієнти з діагнозом кір. Шполянщині донедавна вдавалося бути серед...

«Дорогий» залізничний переїзд

on 08 лютого 2019

Скільки б не попереджали правоохоронці про дотримання правил дорожнього руху, щодня знаходяться водії, які їх порушують. І добре, коли у...

З житла виписують примусово

on 08 лютого 2019

Через дорожнечу газу для опалення житла багато шполян намагаються оформити субсидію. У зв’язку з цим останнім часом важливим стало питання,...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.