­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Субота, 18 серпня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < лютого 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Я народилася в сім’ї педагогів у селі Виноград Лисянського району, тож після закінчення школи довго не думала, куди вступати на навчання, подала документи у Ніжинський педагогічний інститут імені М.В.Гоголя.

Після закінчення вузу деякий час працювала на Чернігівщині, а коли вибухнув Чорнобиль, повернулася у свій край і моїм першим місцем роботи на Шполянщині стала Товмацька школа.

Деякий час працювала тоді ще в старому приміщенні (нове, на 300 учнів, було відкрито у 1989 році).

І от через роки доля знову закинула мене тепер уже в Товмацький навчально-виховний комплекс. Приємно вразила нова школа — мені здається, що таких сільських шкіл мало в Україні. Широкі світлі вестибюлі, затишні класи, кабінети з навчальних предметів, багато зелені, а на стінах — різноманітні стенди і куточки. В одному з вестибюлів розташований шкільний музей бойової слави товмачан, які брали участь у Другій світовій війні, воювали в Афганістані і зоні проведення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, стримування і відсічі російської збройної агресії в Донецькій та Луганській областях. Діє також кімната народознавства «Українська світлиця», але найбільше мені допомогло повернутися в минуле відвідання музею історії школи.

У вічі впали випускні фотографії учнів, котрих колись навчала, фото колег, з якими довелося працювати. Хочу відмітити, що у Товмацькій школі трудилося багато подружніх пар педагогів. Це Володимир Павлович і Галина Василівна Колоси, Віктор Адамович і Валентина Іванівна Щербенки, Олег Семенович і Надія Дмитрівна Погорілі, Андрій Зосимович і Меланія Антонівна Стрижаки.

Добрі традиції старших колег і сьогодні втілюють в життя педагоги навчально-виховного комплексу. «Вони сіють розумне, добре й вічне» — напис на стенді з фотографіями вчителів, які працюють сьогодні в НВК. Колектив, який очолює Валентина Миколаївна Погоріла, дбає про навчання і виховання покоління, що зростає. Щасливе у нього сьогодення! Шкода тільки, що школярів сьогодні тут трохи більше семидесяти.

Пишаються у Товмачі і випускниками місцевої школи. Книга Олекси Логвиненка і Василя Швеця «Наш Товмач» розповідає про них, вихідців з села, які стали відомими особистостями. Багато з них обрали педагогічну професію. У розділі «З історії шкільної освіти» читаємо: «Наша школа — це окрема і вельми важлива сторінка в історії села. Бо ця школа – осередок освіти для багатьох поколінь не лише Товмача, а й Скотаревого, Соболівки, а також Товмацького і Кримчанського хуторів… Школа сповнена дитячими радощами і сміхом, турботами і надіями».

Першого вересня 2019 року школа святкуватиме 30-літній ювілей нового приміщення. Безперечно, на це свято приїде багато гостей.

Як багато гостей щоліта відвідують Товмач — село з давньою і славною історією. Тут навіть жартують: «Влітку всі дороги ведуть у наш Товмач». В останню суботу червня на честь отаманів Івана Лютого-Лютенка та Чорного Ворона в селі відбувається «Товмацький курінь». А в першу суботу серпня вкотре проводитиметься забіг на честь видатного марафонця, учасника XVI Олімпійських ігор у Мельбурні (Австралія) Івана Чернявського.

Надія Згерська, м. Шпола

Актуальні новини

КОЛИ МЕДИКИ ПРИЇДУТЬ НА ВИКЛИК

on 16 серпня 2018

Як відомо більшості громадян, швидку допомогу потрібно викликати тоді, коли у цьому справді є необхідність. Попри те, є жителі району,...

У Надточаївці і Соболівці карантин

on 10 серпня 2018

На Шполянщині на загальній площі 10 га запроваджено карантин через поширення американського білого метелика.

До уваги платників податків, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів!

on 10 серпня 2018

З 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів...

Скільки коштують вибори

on 10 серпня 2018

«Дух виборів» уже витає над країною — до них залишився рік. Обрати керманичів для народу — «задоволення», як відомо, небезкоштовне...

Плануйте вихідні

on 10 серпня 2018

З 24 по 26 серпня (п’ятниця — неділя) неробочі дні у зв’язку зі святкуванням 27-ї річниці нашої незалежності. Відпрацьовувати їх,...

Чи погодилася «Укрпошта» з пропозицією матусян

on 06 серпня 2018

Ще у травні «Укрпошта» оголосила про плани зміни формату роботи своїх відділень у селах. Частину відділень, як повідомив у соцмережі...

А на районну лікарню грошей немає?

on 06 серпня 2018

Напружена ситуація з виплатою заробітної плати персоналу Шполянської центральної районної лікарні виникла наприкінці липня.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.