­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 23 жовтня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 28 29 30  

Я народилася в сім’ї педагогів у селі Виноград Лисянського району, тож після закінчення школи довго не думала, куди вступати на навчання, подала документи у Ніжинський педагогічний інститут імені М.В.Гоголя.

Після закінчення вузу деякий час працювала на Чернігівщині, а коли вибухнув Чорнобиль, повернулася у свій край і моїм першим місцем роботи на Шполянщині стала Товмацька школа.

Деякий час працювала тоді ще в старому приміщенні (нове, на 300 учнів, було відкрито у 1989 році).

І от через роки доля знову закинула мене тепер уже в Товмацький навчально-виховний комплекс. Приємно вразила нова школа — мені здається, що таких сільських шкіл мало в Україні. Широкі світлі вестибюлі, затишні класи, кабінети з навчальних предметів, багато зелені, а на стінах — різноманітні стенди і куточки. В одному з вестибюлів розташований шкільний музей бойової слави товмачан, які брали участь у Другій світовій війні, воювали в Афганістані і зоні проведення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, стримування і відсічі російської збройної агресії в Донецькій та Луганській областях. Діє також кімната народознавства «Українська світлиця», але найбільше мені допомогло повернутися в минуле відвідання музею історії школи.

У вічі впали випускні фотографії учнів, котрих колись навчала, фото колег, з якими довелося працювати. Хочу відмітити, що у Товмацькій школі трудилося багато подружніх пар педагогів. Це Володимир Павлович і Галина Василівна Колоси, Віктор Адамович і Валентина Іванівна Щербенки, Олег Семенович і Надія Дмитрівна Погорілі, Андрій Зосимович і Меланія Антонівна Стрижаки.

Добрі традиції старших колег і сьогодні втілюють в життя педагоги навчально-виховного комплексу. «Вони сіють розумне, добре й вічне» — напис на стенді з фотографіями вчителів, які працюють сьогодні в НВК. Колектив, який очолює Валентина Миколаївна Погоріла, дбає про навчання і виховання покоління, що зростає. Щасливе у нього сьогодення! Шкода тільки, що школярів сьогодні тут трохи більше семидесяти.

Пишаються у Товмачі і випускниками місцевої школи. Книга Олекси Логвиненка і Василя Швеця «Наш Товмач» розповідає про них, вихідців з села, які стали відомими особистостями. Багато з них обрали педагогічну професію. У розділі «З історії шкільної освіти» читаємо: «Наша школа — це окрема і вельми важлива сторінка в історії села. Бо ця школа – осередок освіти для багатьох поколінь не лише Товмача, а й Скотаревого, Соболівки, а також Товмацького і Кримчанського хуторів… Школа сповнена дитячими радощами і сміхом, турботами і надіями».

Першого вересня 2019 року школа святкуватиме 30-літній ювілей нового приміщення. Безперечно, на це свято приїде багато гостей.

Як багато гостей щоліта відвідують Товмач — село з давньою і славною історією. Тут навіть жартують: «Влітку всі дороги ведуть у наш Товмач». В останню суботу червня на честь отаманів Івана Лютого-Лютенка та Чорного Ворона в селі відбувається «Товмацький курінь». А в першу суботу серпня вкотре проводитиметься забіг на честь видатного марафонця, учасника XVI Олімпійських ігор у Мельбурні (Австралія) Івана Чернявського.

Надія Згерська, м. Шпола

Актуальні новини

Обчислення стажу фізичних осіб-підприємців

on 19 жовтня 2018

Нерідко у підприємців виникають питання, а то й проблеми, коли настає час виходу на заслужений відпочинок. Начальник Шполянського відділу обслуговування...

Які категорії громадян не підлягають призову?

on 19 жовтня 2018

Призову на строкову в/службу не підлягають громадяни України, які за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до цього Закону отримають...

Шкільні рюкзаки удвічі важчі за норму

on 19 жовтня 2018

Звична картина: учні молодших класів ідуть до школи чи повертаються додому, вгинаючись під важкими портфелями. Ті шкільні сумки і рюкзаки...

Робота є — працівників нема

on 19 жовтня 2018

За статистикою, в Україні загалом на одне робоче місце претендує три-чотири особи. Але якщо розглядати цю проблему окремо по галузях,...

Роман Безсмертний: «Я втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти»

on 12 жовтня 2018

5 жовтня до Черкас завітав політик з понад 20-річним стажем, віце-прем’єр-міністр 2005 року, екс-посол України в Білорусі, а нині –...

Після реформування з’явилися вакантні посади

on 12 жовтня 2018

Санітарно-епідеміологічна служба в останні роки, як і деякі інші організації, пережила етап реформування. Вона фактично ліквідована. Натомість два роки тому...

На які соціальні гарантії може розраховувати призовник?

on 12 жовтня 2018

Керівництвом держави, Урядом та Збройних Сил забезпечено належні умови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема:

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.