­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Четвер, 18 січня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < грудня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

31 рік відділяє нас від того часу, коли сталася страшна за наслідками аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Багатьох з тих, хто першим відбув ліквідовувати її наслідки, вже немає серед живих, інші здебільшого потребують лікування.

Про свої сьогоднішні проблеми учасники ліквідації аварії на ЧАЕС не поспішають говорити. Мовляв, останнім часом не всім учасникам збройного конфлікту на сході вдається добитися своїх законних пільг, тоді що вже казати про тих, хто боронив Україну від невидимого, і тим жахливого ворога — радіації.

В середині вісімдесятих років минулого століття Юрій Кравченко проживав у Мар’янівці і трудився на Сигнаївському комбінаті хлібопродуктів. До Чорнобиля його командирували з квітня по вересень 1987 року. Робочих рук тоді там було треба й треба. Юрієві Васильовичу довелося трудитися водієм на банно-пральному комбінаті.

— Обслуговували працівників, які перебували безпосередньо біля реактора, — пояснює Юрій Васильович. — Доставляв випрану білизну трудівникам до реактора. Забрудненість одягу, як і всього іншого, що нас оточувало у Чорнобильській зоні, постійно вимірювали дозиметристи. І після одного-двох очищень він вже виявлявся непридатним для використання. Такий одяг ми вивозили у могильники. Крім того, доводилося брати участь у митті доріг, аби якось знизити забрудненість території.

Коли Ю.В.Кравченко прибув до Чорнобильської зони, максимальна доза опромінення, після накопичення якої в організмі вже не дозволялося більше там перебувати, дорівнювала 25 бер. При цьому всі ті дози радіації виявлялися досить умовно, і коли термін його командировки наближався до завершення, згадану дозволену дозу опромінення зменшили до 15 бер, попередньо допустиму вже вважали смертельною.

— Вода з банно-прального комбінату після очищення одягу ліквідаторів стікала річечкою за пару метрів від нашого автопарку. На перший погляд ніби нічого особливого, та коли одного разу там виміряли дозу радіації — прилад почав зашкалювати. А ми ж там щодня ходили на роботу і ніби ж не біля самого реактора.., — додає Юрій Кравченко.

Більш ніж десятиліття він з сім’єю проживає у Шполі, обраний секретарем Шполянської громадської організації «Союз-Чорнобиль». Разом з іншими ліквідаторами аварії на ЧАЕС не раз бував у столиці, відстоюючи права, гарантовані їм Конституцією. Адже не секрет, що ліквідатори-чорнобильці не отримують у повній мірі тих коштів, які свого часу були обіцяні державою.

Водночас Ю.В.Кравченко зауважив, що цьогоріч відчутно зросла матеріальна підтримка на потреби ліквідаторів аварії на ЧАЕС, виділена за сприяння голови райдержадміністрації Володимира Потапенка. Якщо в минулі роки громадська організація мала в розпорядженні всього кілька тисяч гривень, то у 2017-ому ця сума становила 15 тисяч гривень. Цих коштів вистачить на найнеобхідніші потреби організації, зокрема й на матеріальну підтримку ліквідаторів у випадку хвороби.

Ольга Качан

Актуальні новини

Шполяни обирають Польщу

on 11 січня 2018

У кількох торгівельних закладах райцентру з початку нового року з’явилися оголошення про те, що на роботу потрібні продавці. У розмові...

Як отримати дозвіл на виїзд за кордон дитини

on 11 січня 2018

«Ми з чоловіком вже 2 роки не живемо разом, офіційно розлучені. Наш спільний син живе зі мною. Аліментів мій колишній...

Новорічна ніч пройшла без пригод

on 04 січня 2018

Якщо хтось зі шполян і хотів поспати в новорічну ніч, то це навряд чи йому вдалося. Адже постріли петард і...

Радіти чи сумувати? Які зміни в життя українців приніс Новий рік?

on 04 січня 2018

Порошенко продовжив мораторій на продаж землі Президент Петро Порошенко підписав закон, що продовжує на 1 рік дію мораторію на продаж чи...

Метереологічна зима на Черкащині поки що так і не розпочалася, - гідрометцентр

on 04 січня 2018

Хоч вже і минув перший зимовий місяць, проте метеорологічна зима так і не розпочалася, — повідомив начальник Черкаського гідрометцентру Віталій...

Як впливає на Україну трудова міграція

on 04 січня 2018

Чим загрожує Україні виїзд населення за кордон і чому зупинити міграцію не вдасться Позбавити українців необхідності їздити на заробітки обіцяє вже...

Чим нас калічать

on 04 січня 2018

Експерти фармацевтичної галузі б’ють на сполох: ринок заполонили сурогати препаратів, але захиститися від підробки неможливо. Контроль за якістю та безпекою...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.