­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Четвер, 19 липня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < травня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 26 27 28
29 30 31        

Минулого понеділка в Сердегівці відбулися громадські слухання, на яких вирішувалося питання приєднання села до Шполянської об’єднаної територіальної громади з центром у Шполі. Пропозицію приєднатися до громади сільська влада отримала від міської ради наприкінці минулого року. Тож перед тим, як питання буде винесено на розгляд сесії сільської ради і депутати скажуть остаточне слово, в приміщенні дитячого садка зібралися на обговорення жителі села.

На сходку зійшлися майже половина мешканців Сердегівки. Як пояснила сільський голова Людмила Зеленько, зареєстрованих в селі налічується 203 особи, а от реально проживають трохи більше 120. Зареєструвалися для участі у зборах 57 осіб.

На збори також завітали голова районної ради Олександр Кузуб, міський голова Сергій Кравченко, представники Громадської ради на чолі з головою Ігорем Зачепою, депутат районної ради Віта Нечай.

Проведенню громадських слухань передували зустрічі з односельцями, які сільський голова і місцеві депутати провели на вулицях напередодні. «Основна кількість жителів села — це пенсіонери, — пояснила, розпочинаючи слухання, сільський голова, — тож нам легше було обійти усі вулиці, аніж зібрати людей в одному місці. Провели також анкетування серед людей».

До присутніх звернувся міський голова Сергій Кравченко. Він повідомив, що згідно з перспективним планом, який затвердили у міськраді, Сердегівка теж отримала запрошення до вступу у громаду. І хоч напередодні у Терешках Шполі відмовили, та все ж пропозиція міської ради залишається в силі. «Ніхто не вирішує вашу долю — ви самі повинні визначитися, обрати — бути в громаді чи ні», — наголосив Сергій Володимирович. Міський голова також розповів про переваги, які отримає село в разі входження до Шполянської громади, зокрема додаткові надходження до бюджету в разі створення громади.

— Процес утворення громади — це кропітка робота, справа не одного дня чи й навіть місяця, — запевнив міський голова, — але вирішувати вам, вам визначатися, бути в громаді, або ж існувати окремо.

Голова районної ради Олександр Кузуб у своєму виступі додав, що сьогодні в назві закону є слово «добровільність», та існують думки, що вже протягом наступного року це слово зникне і тоді громади створюватимуться не на місцях, а у високих кабінетах. Так, як це було з Законом про декомунізацію — що не встигли перейменувати на місцях, перейменовували в облдержадміністрації, а то й у Верховній Раді України.

До обговорення долучилися учасники слухань. Лунали думки, що подібне об’єднання Сердегівка вже пережила шість десятиліть тому, коли їхній колгосп об’єднали з терешківським з центром у сусідньому селі. Тоді, на думку виступаючих колишніх колгоспників, це ні до чого хорошого не призвело. Тому й зараз об’єднання в територіальну громаду у багатьох викликає занепокоєння. До слів односельчан приєдналася і бухгалтер сільської ради Наталія Ткаченко, яка навела для прикладу цифри. В 2014 році сільський бюджет Сердегівки був дотаційним. З 516 тисяч гривень надходжень держава надала 175 тисяч. Вже 2015 року сільський бюджет не отримав жодної копійки дотацій, а з 456 тисяч гривень надходжень Сердегівка понад 70 тисяч дотувала районному бюджету. З втішними цифрами закінчили у селі й минулий рік — з 568 тисяч гривень власних надходжень до районного бюджету делегували понад 100 тисяч гривень. Загалом, за словами головного бухгалтера, на 1 жителя в 2015 році припадало 2200 гривень бюджетних коштів, а в 2016 році — 2800 гривень.

Доповнила інформацію сільський голова, яка повідомила, що нині у Терешківському навчально-виховному комплексі за кошти Сердегівської сільської ради харчують учнів 1 – 4 класів, в минулому році в місцевому фельдшерсько-акушерському пункті проведено ремонт, село повністю освітлене, частково ремонтуються дороги.

Слово взяли й представники Громадської ради при райдержадміністрації Віктор Свердел, Віктор Слюсар, а голова громадського об’єднання Ігор Зачепа зачитав звернення до голови райдержадміністрації Володимира Потапенка, в якому йдеться про незаконну вирубку посадок та катастрофічний стан забезпечення водою жителів Сердегівки. Селяни одноголосно підтримали це звернення.

А коли підійшов час голосувати за приєднання до Шполянської об’єднаної територіальної громади, то жодного голосу «за» ініціатива шполян не отримала — усі присутні на зборах проголосували проти входження Сердегівки до складу Шполянської громади.

Катерина Вальчиковська

Актуальні новини

А пенсіонери й не знають, що воно, оте ОТГ

on 13 липня 2018

Павлівка завжди була частиною Матусова і водночас вважалася ніби відокремленою. Багато років тут діяв успішний і знаменитий Матусівський радгосп, де...

В газети розширилася географія читачів

on 05 липня 2018

Другий рік розпочався, як редакція газети «Шполянські вісті» після роздержавлення шляхом перетворення стала ТОВ «Редакція газети «Шполянські вісті» і випускає...

Забудовники платять свої кошти, через бездіяльність міськради

on 05 липня 2018

Проблема з оновленням (коригуванням) генерального плану Шполи виникла не сьогодні і не вчора. Її вже називають «проблемою з бородою». Справа...

ЗАЯВА НАЦІОНАЛЬНОЇ АСОЦІАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ МЕДІА

on 05 липня 2018

У День Конституції України Національна асоціація українських медіа (НАУМ) нагадує можновладцям, що право громадян на інформацію має найвищий конституційний захист....

За красою ставайте… у чергу

on 05 липня 2018

З одного боку, проблем в українців, як і в земляків-шполян, сьогодні вистачає. З іншого боку, наші жінки, якими б не...

Копійки поступово зникнуть

on 05 липня 2018

1 липня Нацбанк припинив випуск монет номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок (карбуватимуть лише 10 і 50). Утім, дрібняки...

У міськраді не поважають пенсіонерів?

on 27 червня 2018

Подібні звернення до редакції останнім часом почастішали. Більшість тих, хто звертається, пенсіонери. Вони ніяк не можуть зрозуміти, як могло статися,...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.