­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 17 грудня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < жовтня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Минулого понеділка в Сердегівці відбулися громадські слухання, на яких вирішувалося питання приєднання села до Шполянської об’єднаної територіальної громади з центром у Шполі. Пропозицію приєднатися до громади сільська влада отримала від міської ради наприкінці минулого року. Тож перед тим, як питання буде винесено на розгляд сесії сільської ради і депутати скажуть остаточне слово, в приміщенні дитячого садка зібралися на обговорення жителі села.

На сходку зійшлися майже половина мешканців Сердегівки. Як пояснила сільський голова Людмила Зеленько, зареєстрованих в селі налічується 203 особи, а от реально проживають трохи більше 120. Зареєструвалися для участі у зборах 57 осіб.

На збори також завітали голова районної ради Олександр Кузуб, міський голова Сергій Кравченко, представники Громадської ради на чолі з головою Ігорем Зачепою, депутат районної ради Віта Нечай.

Проведенню громадських слухань передували зустрічі з односельцями, які сільський голова і місцеві депутати провели на вулицях напередодні. «Основна кількість жителів села — це пенсіонери, — пояснила, розпочинаючи слухання, сільський голова, — тож нам легше було обійти усі вулиці, аніж зібрати людей в одному місці. Провели також анкетування серед людей».

До присутніх звернувся міський голова Сергій Кравченко. Він повідомив, що згідно з перспективним планом, який затвердили у міськраді, Сердегівка теж отримала запрошення до вступу у громаду. І хоч напередодні у Терешках Шполі відмовили, та все ж пропозиція міської ради залишається в силі. «Ніхто не вирішує вашу долю — ви самі повинні визначитися, обрати — бути в громаді чи ні», — наголосив Сергій Володимирович. Міський голова також розповів про переваги, які отримає село в разі входження до Шполянської громади, зокрема додаткові надходження до бюджету в разі створення громади.

— Процес утворення громади — це кропітка робота, справа не одного дня чи й навіть місяця, — запевнив міський голова, — але вирішувати вам, вам визначатися, бути в громаді, або ж існувати окремо.

Голова районної ради Олександр Кузуб у своєму виступі додав, що сьогодні в назві закону є слово «добровільність», та існують думки, що вже протягом наступного року це слово зникне і тоді громади створюватимуться не на місцях, а у високих кабінетах. Так, як це було з Законом про декомунізацію — що не встигли перейменувати на місцях, перейменовували в облдержадміністрації, а то й у Верховній Раді України.

До обговорення долучилися учасники слухань. Лунали думки, що подібне об’єднання Сердегівка вже пережила шість десятиліть тому, коли їхній колгосп об’єднали з терешківським з центром у сусідньому селі. Тоді, на думку виступаючих колишніх колгоспників, це ні до чого хорошого не призвело. Тому й зараз об’єднання в територіальну громаду у багатьох викликає занепокоєння. До слів односельчан приєдналася і бухгалтер сільської ради Наталія Ткаченко, яка навела для прикладу цифри. В 2014 році сільський бюджет Сердегівки був дотаційним. З 516 тисяч гривень надходжень держава надала 175 тисяч. Вже 2015 року сільський бюджет не отримав жодної копійки дотацій, а з 456 тисяч гривень надходжень Сердегівка понад 70 тисяч дотувала районному бюджету. З втішними цифрами закінчили у селі й минулий рік — з 568 тисяч гривень власних надходжень до районного бюджету делегували понад 100 тисяч гривень. Загалом, за словами головного бухгалтера, на 1 жителя в 2015 році припадало 2200 гривень бюджетних коштів, а в 2016 році — 2800 гривень.

Доповнила інформацію сільський голова, яка повідомила, що нині у Терешківському навчально-виховному комплексі за кошти Сердегівської сільської ради харчують учнів 1 – 4 класів, в минулому році в місцевому фельдшерсько-акушерському пункті проведено ремонт, село повністю освітлене, частково ремонтуються дороги.

Слово взяли й представники Громадської ради при райдержадміністрації Віктор Свердел, Віктор Слюсар, а голова громадського об’єднання Ігор Зачепа зачитав звернення до голови райдержадміністрації Володимира Потапенка, в якому йдеться про незаконну вирубку посадок та катастрофічний стан забезпечення водою жителів Сердегівки. Селяни одноголосно підтримали це звернення.

А коли підійшов час голосувати за приєднання до Шполянської об’єднаної територіальної громади, то жодного голосу «за» ініціатива шполян не отримала — усі присутні на зборах проголосували проти входження Сердегівки до складу Шполянської громади.

Катерина Вальчиковська

Актуальні новини

Листонош зобов’язали передплачувати пресу

on 13 грудня 2018

За повідомленням Генерального директора ПАТ «Укрпошта», передплатна кампанія в Україні триває. До завершення передплатної кампанії на наступний рік залишилося менше...

Паспорт — не записник

on 13 грудня 2018

«Щоб не забути номер своєї амбулаторної карти, попросила медсестру написати його в паспорті. Вона зауважила, що робити подібні записи у...

Скільки витрусить зі шполян новорічний стіл Цього року новорічне меню вийде на 20% дорожчим

on 13 грудня 2018

Новий рік на носі і більшість шполянських господинь вже складають святкове меню. Оскільки ціни кусаються і більшість хоче зекономити, тому...

ПРИЙШЛА СУБСИДІЯ. ЯК СПЛАЧУВАТИ СВІЙ ОБОВ’ЯЗКОВИЙ ПЛАТІЖ?

on 06 грудня 2018

Як і в минулих опалювальних сезонах, зекономлену субсидію можна використати для оплати в наступному місяці спожитого понад виділену соціальну норму...

Вікна заплуталися в тендерах, як у тенетах

on 06 грудня 2018

Цьогоріч мало відбутися два тендери на закупівлю вікон для навчальних закладів району. За результатами першого з них придбано та встановлено...

Медсестер бракує, та й лікарів теж

on 06 грудня 2018

Не лише проблемою фінансування переймаються сьогодні у Шполянській центральній районній лікарні. Перед медиками вторинної ланки постала ще й нестача кадрів,...

Воєнком Євген Курбет: «Зберігати спокій і бути пильними»

on 06 грудня 2018

Зберігати спокій, бути пильними та звертатися до військових комісаріатів у разі отримання викликів, закликає черкащан обласний військовий комісар Євген Курбет...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.