Вівторок, 19 березня 2024
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 

Корова з давніх-давен вважалася годувальницею родини. Недарма в народі кажуть: «Корова в дворі — то обід на столі». Змінюються часи, проводяться різні реформи, якими верхи «благословляють народ», обіцяючи заможне життя від отих змін. І чим більше та заповзятливіше обіцяють, то все гірше стає, ціни, ніби собаки з прив’язу, зриваються. Та не вниз, а вгору.

В день відзначення 210-ї річниці з дня народження Великого Кобзаря на Звенигородщині відбулося чимало заходів, присвячених цій події.

Незважаючи на доступність послуги з оформлення паспорта, донині на Звенигородщині залишаються люди, які роками чи й десятиліттями проживають без основного документа або з застарілим. Це спричиняє певні незручності, а інколи й постійні проблеми. Люди, які опинилися у подібних ситуаціях, в окремих випадках звертаються до міграційної служби, коли вже зовсім незмога терпіти. Так сталося і з жителькою Матусова.

Колектив Васильківської сільської амбулаторії, очолюваний лікарем з багаторічним стажем Ольгою Леонідівною Бевзюк, переважно жіночий. Більшість медичних працівників амбулаторії мають за плечима десятиліття медичного стажу, а, кажучи простою мовою, величезний досвід на варті охорони здоров’я.

Його не можна не помітити, зайшовши в «Чайну лавку» в Звенигородці. Таке враження, що він не відходить від прилавка, де за його спиною, на вітрині розміщені понад сто видів кави та стільки ж сортів чаю.

На стіні – портрет молодого воїна-земляка Сергія Ковіти, який загинув, захищаючи Україну від ворога. Поруч – подяки від військових частин за допомогу. Неподалік жінка на ослінчику, яка в’яже шкарпетки для військових, під ласкаве муркотіння кота.

Єдність – це те, що врятувало нас, українців, на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Саме єдність і сьогодні рятує від трагедій і бід, які принесла на нашу землю війна.

У Катеринополі винесли вирок чоловіку, який ухилився від мобілізації. Житель селища Єрки мав прибути до місцевого ТЦК, проте не захотів цього робити й пояснив, що не може брати до рук зброю.

Двадцять третього лютого до Лип’янки завітали представники Церкви Євангельських Християн Баптистів з Шполи, Журавки, Ватутіного, які в місцевому будинку культури провели зустріч з сім’ями військовослужбовців, спільну молитву за Україну та її воїнів.

Восени речник Путіна Пєсков знічев’я кинув: "Та нас цікавлять тільки ті території колишньої УРСР, які вже записані в нашу конституцію".

У Матусівській сільській раді вирішили відкрити ветеранський центр. Про це йдеться у інформації з засідання виконавчого комітету.

Як повідомила сільський голова Леся Шаповал, зараз вирішується питання про виділення приміщення під центр.

Нині, під час війни, в Україні багато смертей. Хоч скільки б їх не було, до цього неможливо звикнути. На жаль, трагедії трапляються і в досить мирних селах.

Для багатьох українців, які вимушені були покинути свої домівки, питання облаштування нового місця проживання і через майже два роки з початку повномасштабного вторгнення стоїть гостро.

Попасна. Бахмут. Павлоград… Лип’янка на Черкащині. Таким маршрутом із тимчасовими зупинками у кожному з названих населених пунктів рятувалася від повномасштабної війни родина Оксани Таранік. Раніше вони проживали у Попасній на Луганщині. Коли стало зрозуміло, що за десятки і навіть сотню кілометрів від рідної домівки залишатися небезпечно, знайомі її старшої доньки підказали дорогу на Черкащину, в Лип’янську громаду, куди на той час, у березні 2022 року, з’їжджалося немало вимушених переселенців.

— Мій син 19-ти років проживає разом з нами. Працює офіційно комп’ютерником в одній з місцевих установ. Гарно заробляє, але його зарплати вистачає йому на кілька днів. Справа в тому, що він – ігроман, грає в комп’ютерні ігри на гроші. Я розумію, що ці ігри до хорошого не доведуть, а ще ми з чоловіком хвилюємося, що він може набратися кредитів, — пише у своєму листі до редакції Тетяна Степанівна М. зі Звенигородки.

В передостанній день січня у столиці відбувся благодійний турнір з гри в Counter-Strike2 «Рубікон», в якому взяли участь кілька команд, в тому числі і зі Шполи.

Днями засновник і директор ФГ «Перемога» Валерій Ласкавий та представник ФГ «ЮКО» Юрій Огій з Терешок передали на потреби військових автомобіль, який придбали за власні кошти. Про це редакції повідомив начальник Першого відділу Звенигородського РТЦК та СП Сергій Мартинюк.

В другій половині січня, а точніше — 19 січня на виїзді зі Шполи, дорогою, що веде до лікарні, стояв поліцейський з одного боку, а навпроти кілька військових біля автомобіля.

Не перший десяток років у Шполі працюють продовольчі магазини приватних підприємців Мальчиків. Якщо говорити про те, чим вони вирізняються від інших закладів торгівлі, яких у нашому місті досить немалий вибір, то вочевидь, тим, що з самого початку відкриття тут пропонували відвідувачам досить широкий вибір товарів, зокрема і від місцевих виробників.

Шаховий клуб «Дебют» з’явився у шполі в 2008 році з ініціативи підприємця Петра Комара, який нині захищає рідну державу в лавах Збройних сил України. Любителі шахів у різні роки збиралися в різних приміщеннях. Зараз клуб функціонує на базі колишнього міжшкільного навчально-виробничого комбінату. В попередні роки його учасниками були люди переважно старшого віку, які перебувають на заслуженому відпочинку, але приходила й молодь. Є серед учасників клубу й одна жінка — Наталя Дмитрівна Скляр.

У числі волонтерів, які трудяться, допомагаючи нашим воїнам здобувати перемогу, частіше бачимо молодь. Водночас у їх числі значаться люди й старшого віку, які докладають для цієї благородної справи власних рук і вмінь. Шполянин Олександр Губін тривалий час співпрацює з Лебединською кузнею. Він десятками і сотнями виготовляє сокири для потреб воїнів. За майже два роки благодійної діяльності передав на передову 839 сокир і колунів.

Серед європейських держав маленька острівна Данія стала лідером гуманітарної, фінансової та військової допомоги Україні. Вражає неймовірна жертовність пересічних жителів цієї країни, в якій з початку російсько-української війни отримали тимчасовий притулок понад тридцять тисяч наших земляків.

До суду скеровано обвинувальний акт стосовно жителя Звенигородщини за фактом ухилення від призову на військову службу під час мобілізації (ст. 336 Кримінального кодексу України).

 Днями в Черкасах провів зустріч з командиром 118-ої бригади територіальної оборони (ТРО), Анатолієм Стуженком, якому були передані відремонтовані автомобілі. На його прохання ми зробили це у максимально швидкі терміни, і тепер у ТРО є додатковий транспорт.

Днями приватний підприємець Максим Доценко розмістив у соцмережах фото безпритульної собаки, яка до останнього часу проживала в полі неподалік Терешок.

До редакції днями зателефонував староста Товстинського старостинського округу Вільшанської ОТГ Ігор Щербак з проханням подякувати усім небайдужим землякам, які долучилися до збору коштів на автомобіль для частини військовослужбовця-земляка Сергія Тихоновського.

У минулому році жителі Журавки Шполянської ОТГ, як могли, підтримували військовослужбовців, які захищають нашу країну від ворога. Двічі організовували благодійні концерти, долучалися до благодійних ярмарків, завдяки яким вдалося зібрати та передати для потреб військових близько сорока тисяч гривень, неодноразово передавали інші речі на передову.

Останнім часом довкола Антонівки розвелося чимало птаства. Не в останню чергу число пернатих зростає через заборону полювання, пов’язану з воєнним станом у країні. Жителі села розповідають, що на галявинах та узліссях інколи спостерігали сотні птахів, деякі з них невідомі місцевим людям. Не поспішали вони тікати з цих місць, можливо, ще й через відносно теплу зиму, яка спостерігалася у грудні та на початку січня.

Надзвичайно важливий день для України, Європи та всього цивілізованого світу. У ці темні часи ми знов бачимо руку допомоги від Великої Британії, відчуваємо підтримку великого народу Сполученого Королівства. 

Першого і другого січня у пологовому відділенні Шполянської лікарні приймали пологи. Тож незважаючи на часті сирени повітряних тривог, життя продовжується.

Напередодні новорічних свят учасниці аматорських колективів Лип'янської територіальної громади колядували не в одному селі, а об’їхали стільки населених пунктів, скільки устигли за день. Зібрані кошти вирішили спрямувати на допомогу ЗСУ. Та й колядки нині не ті, що були колись… За майже два з половиною роки повномасштабної війни з’явилася нова народна творчість, де згадуються наші воїни-захисники, пророкується майбутня перемога.

Днями в Шполі відкрився торговий заклад «Файно маркет». Це вже другий такий магазин у колишньому райцентрі. Знаходиться він недалеко, за якихось кількасот метрів, від магазину АТБ.

Незважаючи на те, що в країні війна, серед традиційних передноворічних покупок люди все одно купують ялинки. Їх у Шполі пропонують живі та штучні. Ціна коливається від півтори сотні гривень до пару тисяч гривень за одну штуку.

У Сигнаївському будинку культури з початку війни силами небайдужих громадян встановлено кілька швейних машин. Тож у вільний від роботи час жінки – жительки села приходять сюди, аби зайнятися шиттям потрібних речей для військових. Про роботу імпровізованого швейного цеху редакції розповіли сигнаївські волонтери Галина Лоцман і Ірина Підмогильна.

Трохи більше місяця тому редакція оголосила акцію «Передплатіть «Шполянські вісті» для лікарні», аби урізноманітнити невеселі будні земляків, які потрапили на лікарняне ліжко і перебувають в КНП «Шполянська лікарня імені братів О.С. та М.С. Коломійченків».

ьних послуг Матусівської сільської ради» отримав насіннєвий матеріал від благодійної організації  «БФ «Сучасне село та місто». Допомога надійшла в рамках реалізації проекту «Насіннєва допомога».

У кожного споживача є можливість протягом 14 днів обміняти або повернути куплений товар, якщо він з якоїсь причини йому не підійшов. Статтею 9-ю Закону «Про захист прав споживачів» передбачено, що обмін провадиться, якщо він не використовувався і якщо збережено товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики. Наявність чека є доказом того, що саме в цьому магазині його придбано. Гроші за зданий товар мають повернути відразу після написання відповідної заяви. Але якщо магазин не зробить цього день у день, тоді кошти мають повернути не пізніше ніж протягом 7 днів.

Андрій Стріхарський разом з колегами із партії “Слуга Народу” відвідав позиції 110 ОМБР імені генерал-хорунжого Марка Безручка, що тримають лінію фронту на найзапеклішому напряму в Авдіївці.

Минулого тижня зареєстровано два нових випадки отруєнь дітей дикорослими грибами. Серед них і у Звенигородському районі.

Минуло два з половиною місяці з того дня, як жителька Товмача Таміла Федоренко (на фото) разом з донькою Оленкою привезли до редакції книги для бібліотек звільненого від рашистів Ізюму.

оголошення

Нові автомобільні
шини R13-R20
Тел.: 063-693 78 84

Продам мед
соняшниковий
Тел.: 097 18 60 657.
Продам Део Ланос 2004 р.
Бензин+газ-метан.
Тел.: 063-693 78 84

Актуальні новини

В Лебедині перейменують кілька вулиць?

on 15 березня 2024

На минулому тижні в Шполянській міській раді Шполянської ОТГ відбулося засідання робочої групи щодо перейменування топонімічних та географічних об’єктів.

«Найкраща оцінка нашої праці – постійні покупці»

on 15 березня 2024

Нині біля яток з насінням городини та у спеціалізованих магазинах – гаряча пора. Сезон городів розпочинається для багатьох земляків зі...

У дворі добрий пес, але з поганими нервами

on 01 березня 2024

Не дивуйтеся такому заголовку. Такий надпис довелося побачити на воротах одного з дворів жителя м. Шпола. Справа в тому, що,...

Безпілотники — за кошти з держбюджету

on 01 березня 2024

Кабінет Міністрів дозволив Держказначейству проводити видатки на придбання безпілотників та засобів радіоелектронної боротьби. Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні у...

Хто очолив поліцію Черкащини

on 17 лютого 2024

Тринадцятого лютого, у вівторок, представили нового в.о. начальника ГУНП в Черкаській області Олега Гудиму. Про це повідомили у пресслужбі поліції...

Бракує робочих рук

on 17 лютого 2024

Фермери почали підготовку до посівної, яка цього року додасть нових проблем. Особливо у прифронтових регіонах і тих областях, які межують...

Нові правила оформлення спадщини

on 02 лютого 2024

30 січня 2024 року набули чинності одразу два закони, що змінюють процедуру отримання спадщини в Україні. Зміни в процедурі оформлення...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.