­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 18 червня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < березня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Впродовж минулого 2018 року у деяких населених пунктах району орендарі, провадячи свою господарську діяльність, затвердили грошову оцінку землі набагато нижчу, ніж попередньо передбачалося договорами.

Водночас відсоток сплати за паї залишився на попередньому рівні (у Товмачі, який першим відчув подібні зміни, є й по 3%, у Соболівці — по 8%). Ні в сільських радах Товмача і Соболівки, ні в фінансовому управлінні райдержадміністрації працівники про це не були повідомлені заздалегідь. Тож при плануванні цьогорічних сільських бюджетів бралися до уваги доходи на рівні минулого року. Автоматично вже в перші місяці поточного року сільські ради відчули зміни на собі, почавши недоотримувати кошти з податків за землю. Як наслідок, це тягне за собою недофінансування важливих видатків, які здійснюють місцеві бюджети для потреб селян.

За словами головного фінансиста району Оксани Голуб, подібна невтішна тенденція спостерігається не лише на Шполянщині, а й по всій Україні.

Як наслідок, у квітні-травні довелося проводити коригування сільських бюджетів у Товмачі і Соболівці у бік зменшення суми планових надходжень і видатків.

— Стосовно Товмача ця процедура проведена у квітні у зв’язку з невиконанням місцевого бюджету більш ніж на 15%. Як зазначено в Бюджетному кодексі, якщо в бюджеті місцевих рад відбувається невиконання доходів більш ніж на 15%, відповідно до висновку фінансового управління орган місцевого самоврядування має провести сесію, де зменшити доходи і видатки, — пояснює начальник фінансового управління райдержадміністрації Оксана Голуб. — Коригування суми надходжень і видатків по сільському бюджету Соболівки, де за чотири місяці лише на 78,5% виконано план надходжень (недоотримано 87 тис. грн.), відбудеться у травні.

У Товмачі на початку нинішнього року було 80% виконання плану бюджетних доходів. Відтак у місцевому бюджеті було зменшено планові доходи на 100 тис. грн., тобто з 1 млн. 631,5 тис. грн. річна сума планових надходжень зменшилася до 1 млн. 531,5 тис. грн.

У Соболівці зараз річна сума доходів сільського бюджету становить 1 млн. 353,3 тис. грн. Після згаданої процедури вона зменшиться до 1 млн. 266,3 тис. грн.

Як зазначає О.О.Голуб, коригування у бік зменшення доходів і видатків, так званий секвестр, свого часу був проведений стосовно районного бюджету. А от серед сільських рад району Товмач і Соболівка стали першими у такому не надто оптимістичному переліку.

Вікторія Тарасова

Актуальні новини

Атака з повітря

on 12 червня 2019

В Україні триває масовий літ метеликів Чортополохівки. Науковці стверджують, що в основному вони мігрують з Північної Африки, однак, можливо, перезимовують...

Дарована нерухомість

on 12 червня 2019

«Під час шлюбу я набула будинок на підставі договору дарування. Чи буде він при розлученні вважатися спільною сумісною власністю подружжя?»...

У місті провели стерилізацію собак

on 05 червня 2019

3 червня у Шполі продовжилась розпочата у минулому році робота, спрямована на зменшення кількості безпритульних тварин гуманними методами.

Обійшлося без тяжких наслідків

on 05 червня 2019

Ввечері минулої суботи в місті і деяких населених пунктах району спостерігалися пориви вітру до 15-20 метрів за секунду. Як повідомляють...

Додаткові вихідні для шполян у червні

on 05 червня 2019

Червень принесе додаткові вихідні дні, адже на цей місяць в Україні випадає аж два офіційні державні свята.

Сотні тисяч гривень — на громадські роботи

on 05 червня 2019

Налагодження й розширення співпраці з об’єднаними територіальними громадами є одним із пріоритетних завдань Шполянської районної філії Черкаського обласного ...

Дільничних замінять офіцери громад

on 30 травня 2019

В Україні стартує проект “Поліцейський офіцер громади” для роботи в об’єднаних територіальних громадах. Про це повідомляє прес-служба МВС.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.