­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 24 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < квітня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Ще з минулої зими запам’яталося, як у Водяному сільська рада і місцеве СТОВ «Урожай» вміють підходити до вирішення соціальних проблем. У сусідніх Кримках автомобіль ледве не сідає на днище, а при під’їзді до Водяного та й в самому селі асфальтну дорогу ніби й не засипало снігом. Уміють тут керівники місцевого господарства і сільської влади знайти спільну мову та вирішувати проблеми.

Не забарилися у СТОВ «Урожай» і з підживленням озимини. Як тільки почали з’являтися так звані «лютневі вікна», в поле відразу вийшла техніка з розкидачами мінеральних добрив.

За інформацією головного агронома Миколи Гриценка, перше підживлення озимини сульфатом амонію в господарстві вдалося завершити ще в останні дні лютого. А вже з перших днів березня тут взялися за друге підживлення озимої пшениці та озимого ріпаку КАСом. «Для відновлення вегетації та підсилення кущення озимої пшениці та озимого ріпаку після зимівлі ці культури потребують азоту», — пояснює Микола Гаврилович важливість підживлення для озимини.

На окремих посівах довелося господарникам провести заходи для знищення мишовидних гризунів. Аби розкласти в нори отруту, морозними ранками на поле озимого ріпаку вийшли більше тридцяти жителів села. За два дні впоралися і з цією роботою.  

У дні, коли погода не дозволяє вийти в поле, механізаторам вистачало роботи біля сільськогосподарської техніки та агрегатів. Перевіряли механізми, аби під час посівної не було зупинок і простоїв. У свою чергу головний інженер-механік Сергій Станіславович Сташенко, який очолює колектив механізаторів, дбав про вчасне забезпечення техніки запасними частинами.

Оперативність в роботі забезпечується тут завдяки дружному колективу, в якому досвідчені допомагають молодим. Скажімо, Василь Васильович Хименко провів за кермом майже все трудове життя. Він ще пам’ятає ті часи, коли на подвір’ї колгоспної бригади збиралися більше шістдесяти механізаторів та водіїв. Не позичати досвіду і його колегам, Олександру Григоровичу Редкачову та Михайлові Івановичу Гладишку, Сергію Олександровичу Йосипенку, яким за кілька десятиліть роботи доводилося ремонтувати та підтримувати в робочому стані різну сільськогосподарську техніку. Молодь теж не відстає від досвідчених. Майстри своєї справи і молодші механізатори Олександр Темненко та його син Вадим, Микола Колодяжний, Андрій Шевченко.

 У товаристві з перших днів заснування

Значний досвід роботи і в інших членів колективу сільгосппідприємства Івана Бублія, Валентини Златкевич, які трудяться у товаристві «Урожай» з дня його заснування, а це понад півтора десятиліття. У водянському колгоспі працювали їхні батьки. Як і батько, Іван Андрійович працює водієм. Прийшовши на роботу відразу після строкової служби в армії, І.А.Бублій також ще застав колгоспні часи. Нерідко водієві сільгосппідприємства за робочий день доводиться долати десятки і сотні кілометрів районом, областю, а то й вирушати далі. Керівники звикли довіряти Івану Андрійовичу.

Обліковець Валентина Златкевич одночасно виконує й обов’язки заправника. Її також відносять до найдосвідченіших у колективі сільгосппідприємства, відзначають як добросовісного і старанного працівника.

І вже справжнім аксакалом хліборобської праці тут вважають головного агронома Миколу Гриценка. Раніше вважалося, що агроном стає справжнім спеціалістом, коли пропрацює ротацію десятипільної сівозміни (раніше одна культура поверталася на одне й те ж поле через десять років). А в Миколи Гавриловича це вже п’ята ротація. Понад сорок років він віддав хліборобству, переживши колгоспну добу, період аграрних реформ. Як би важко в окремі періоди не доводилося, він не зрадив професії. Досвідчений агроном знає, чим «дихає» кожне поле і чого потребує для високого врожаю.

Мудрого ветерана праці цінує і голова наглядової ради СТОВ «Урожай» Олександр Ржевський. Голова наглядової ради вважається тут генератором ідей. Однією з таких кілька років тому стало запровадження у товаристві рідкісного за останні роки в районі вирощування овочів та розробка системи поливу, під які відведено кількадесят гектарів площі. І що цікаво — це те, що колись забута галузь овочівництва стає прибутковою.

Тюки — на виробництво грибів

У кожному сільгосппідприємстві, де займаються рослинництвом, щороку після збирання врожаю залишається чимало соломи. Десь її видають місцевим жителям, переробляють на пелети чи знаходять інше застосування. У Водяному цьогоріч уклали угоду з підприємством, яке спеціалізується на вирощуванні грибів. Тобто й вторинна сировина приносить прибутки. Працівник СТОВ «Урожай» Максим Телепинський трудиться на відвантаженні замовлених тюків соломи.

М.Телепинський родом з сусідніх Кримок. Роботу у Водяному отримав років з десять тому, тут знайшов свою долю та створив сім’ю. Спершу освоїв механізаторську справу, а останніх кілька років він працює на сучасному навантажувачі.

Колектив поповнюється молоддю

З року в рік господарство поповнюється новою технікою, різним обладнанням, яке почали довіряти молодим спеціалістам. Серед таких не лише чоловіки, яким довірено техніку, а й дівчата, як от вагар Оксана Марчук і технік-лаборант Руслана Малещук. У господарстві вони одні з наймолодших. Рік тому Р.Малещук прийшла на роботу у СТОВ «Урожай» з сусідньої Лип’янки в сезон вибирання овочів, а тепер замість сезонної роботи має постійне робоче місце. Її колега О.Марчук раніше також працювала різноробочою.

У нинішній період, коли триває відвантаження кукурудзи, роботи вистачає обом. Доки Оксана обліковує та зважує транспорт, який від’їжджає від складів, Руслана Малещук відбирає зразки зерна та проводить аналіз на вологість, засміченість, пошкодженість. В господарстві придбали спеціальне обладнання і створили власну лабораторію, де визначають не лише вологість зерна, а й вміст білка та клейковини в зерні.

Ольга Качан

Актуальні новини

Торгівля землею: чи готова Україна до відкритого ринку?

on 17 травня 2019

Більшість українців, як і раніше, не готові продавати свою землю. Соціологічне дослідження групи «Рейтинг» показало, що 72% громадян виступають проти...

Хто отримуватиме субсидію готівкою?

on 17 травня 2019

Вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року за № 373 „Деякі питання надання житлових субсидій...

Місцеві інспекції з праці – поза законом?

on 17 травня 2019

14 травня Шостим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову в судовій справі, якою задоволено позов підприємців, та визнано нечинною постанову Кабінету...

У червні українці двічі відпочиватимуть три дні поспіль

on 17 травня 2019

У червні українці відпочиватимуть три дні поспіль двічі. Причиною тому - Трійця і День Конституції.

В.О. старости звільнили від кримінальної відповідальності

on 09 травня 2019

На Шполянщині не раз траплялося, що сільських голів звинувачували у перевищенні своїх повноважень і вчиненні правопорушень. Один з них —...

Чи хочуть шполяни в ОСББ?

on 09 травня 2019

Незрозуміла на перший погляд абревіатура ОСББ — означає Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

У двох районах Черкащини – жодної ОТГ

on 09 травня 2019

533 населені пункти Черкаської області ще не створили об’єднаних територіальних громад. Це понад 62% від загальної кількості. Про це повідомили у...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.