­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 19 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < вересня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Наближається до завершення сільськогосподарський рік. Виробники продукції рослинницької галузі підбивають підсумки роботи.

Яким був рік для аграрників району, на прохання редакції розповідає заступник начальника районного управління агропромислового розвитку Олександр Іванович Пізній.

— Кожен рік має свої особливості. Не виключення і нинішній. Були не лише труднощі, але й приємні моменти. Встановлені своєрідні рекорди врожайності сільськогосподарських культур на Шполянщині.

Але як завжди трапляється в нас — отримали високий врожай, то виникли проблеми з реалізацією і токи завантажені зерном, та й ціна на збіжжя почала знижуватися.

— Олександре Івановичу, як кажуть в народі, «не встигли за здоров’я, а ви вже за упокій».

— Ну добре. Давайте за рекорди і врожай. В нинішньому році з кожного гектара зібрано по 55 центнерів озимої пшениці, 93 центнери кукурудзи, 31 центнеру соняшнику та по стільки ж сої.

Найвищий врожай озимої пшениці намолотили в СТОВ «Іскрене» — по 77,5 ц/га та СТОВ «ЛНЗ-Агро» — до 70 ц/га.

Соняшник найврожайніший був в СТОВ «Агрофірма «Вись», де зібрали по 44 центнери з гектара.

А ось найврожайніша королева полів видалася в СТОВ «ЛНЗ-Агро», де в середньому намолотили більше 100 центнерів з гектара. Але це середній показник. А на окремих полях врожай кукурудзи становив від 120 до 140 центнерів. Це і є рекордний врожай.

В СТОВ «Урожай» с. Водяне з кожного гектара зібрано по 110,1 ц/га, а в фермерському господарстві «Деметра» с. Матусів — по 110,2 ц/га. Тому випадковим такий врожай не назвеш, оскільки він вирощувався в різних селах району.

Та й врожай соняшнику, скажімо, у Веселому Куті найвищий, а в СТОВ «Агроспілка» та «Урожай» він не набагато й нижчий — відповідно 41 та 35,9 ц/га.

Вперше за роки незалежності України валовий збір зернових і зернобобових досяг 315 тисяч тонн.

І все було б добре, коли б реалізація зерна приносила задоволення. Після збирання врожаю ціни почали знижуватися. Зараз вони зменшилися щонайменше на 30 відсотків. Скажімо, якщо вартість соняшнику становила 10-11 тисяч гривень за тонну, то зараз не перевищує 7,5 тисячі гривень.

Саме з цієї причини й токи затоварені.

— Ще однією особливістю нинішнього господарського року є розширення посівів овочевих культур та фруктових насаджень і ягідників.

— На полях району вперше вирощувалася давно забута сочевиця, або як її ще називають польський горошок. Повернули її в район агровиробники з СТОВ «ЛНЗ-Агро» і вирощували на 220 гектарах. Це свідчення того, що тут ретельно слідкують за попитом культур в європейських країнах.

Що ж до овочівництва і садівництва, то в цій справі можна відзначити СТОВ «Урожай» та фермерське господарство «Ольвія».

Більш як на 30 гектарах у Водяному вирощували огірки, помідори, цибулю, капусту, моркву, баклажани.

Завдяки саме овочевим тут створили кілька десятків робочих місць.

А ось матусівська «Ольвія», крім овочів, займається ще й садівництвом, і варто відзначити, що врожай збирають щороку і чималий.

СТОВ «ЛНЗ-Агро» започаткувало в нинішньому році вирощування малини, а Борис Фоменко чи не перший взявся за горіхові насадження.

Користуючись нагодою, хотів би подякувати всім, хто трудився в нинішньому році над вирощуванням дорідних рекордних врожаїв, а також допомагав в організації відзначення хліборобського свята. Серед таких, СПОП «Відродження» (Юрій Ляшенко), СТОВ «Агрошанс» (Борис Фоменко), ФГ «Ольвія» (Іван Кравченко), ФГ «Шипельов» (Олександр Шипельов), СПОП «Лебедин» (Володимир Плохута), СПОП «Трайгон Фармінг Харків» (Анатолій Довгань), ФГ «Новий Лебедин» (Ігор Бойко), СПОП «Глиняна» (Володимир Красіліч), ПП «Донченко», СПОП «Агро-Прогрес» (Василь Колісник), СТОВ «Іскрене» (Іван Брусліновський), ФГ «Злагода» (Тамара Савіовська), СФГ «Оріон» (Юрій Дишлевий), СФГ «Черевко О.А.» (Олександр Черевко), СТОВ «Лан» (Алла Марцевич), ТОВ «Сільгосптехніка» (Володимр Колотило), ПП Максим Доценко, Шполянський хлібозавод (Ігор Матіка).

Низький Вам уклін, хлібороби, творці достатку.

Розмову вів Анатолій Вікторук

Актуальні новини

Торгівля землею: чи готова Україна до відкритого ринку?

on 17 травня 2019

Більшість українців, як і раніше, не готові продавати свою землю. Соціологічне дослідження групи «Рейтинг» показало, що 72% громадян виступають проти...

Хто отримуватиме субсидію готівкою?

on 17 травня 2019

Вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року за № 373 „Деякі питання надання житлових субсидій...

Місцеві інспекції з праці – поза законом?

on 17 травня 2019

14 травня Шостим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову в судовій справі, якою задоволено позов підприємців, та визнано нечинною постанову Кабінету...

У червні українці двічі відпочиватимуть три дні поспіль

on 17 травня 2019

У червні українці відпочиватимуть три дні поспіль двічі. Причиною тому - Трійця і День Конституції.

В.О. старости звільнили від кримінальної відповідальності

on 09 травня 2019

На Шполянщині не раз траплялося, що сільських голів звинувачували у перевищенні своїх повноважень і вчиненні правопорушень. Один з них —...

Чи хочуть шполяни в ОСББ?

on 09 травня 2019

Незрозуміла на перший погляд абревіатура ОСББ — означає Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

У двох районах Черкащини – жодної ОТГ

on 09 травня 2019

533 населені пункти Черкаської області ще не створили об’єднаних територіальних громад. Це понад 62% від загальної кількості. Про це повідомили у...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.