­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 16 листопада 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < листопада 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

В США, звідки походить кукурудзяний жук, він вважається найбільш небезпечним шкідником. У Європі його вперше виявили у 1992 році на території Сербії. З того часу за останні 25 років жук розповсюдився більш як у 20 країнах Європи. А в Україні його вперше виявили в 2001 році в Закарпатській області. Щороку його ареал розширюється. Шкідника виявлено вже в 11 областях України. У 2018 році кукурудзяного жука виявлено в Уманському, Звенигородському, Корсунь-Шевченківському і Маньківському районах, де накладено карантин.

Кукурудзяний жук за рік проходить повну стадію розвитку одного покоління (яйце, личинка, лялечка, імаго). Його імаго з’являється з середини червня, а масовий виліт збігається з періодом цвітіння культури і триває до кінця серпня. Одна самка відкладає до однієї тисячі яєць, які вона відкладає в поверхневі шари грунту на глибину 10 сантиметрів.

Шкоди завдають як жуки, так і личинки. Жуки живляться пилком, незрілим зерном та листям кукурудзи, а також пилком інших рослин із родини гарбузових та бобових. Через живлення жуків зменшується кількість зерен у качані, внаслідок чого знижується врожайність.

Личинки західного кукурудзяного жука э монофагами, живляться тільки корінням кукурудзи на ранньому етапі розвитку культури (приблизно 30 днів), і водночас заносячи збудників кореневих гнилей. У результаті пошкоджені рослини жовтіють, відстають у рості, в’януть, а молоді нерідко зовсім гинуть. Ослаблені дорослі рослини під час сильних вітрів та дощів легко вилягають, і стебло набуває форми «гусячої шиї». При цьому стає повністю або частково неможливим механізоване збирання врожаю.

Імаго в пошуках кормових рослин може перелітати протягом 45 хвилин і до 4 годин. Напрямок залежить в основному від напрямку вітру. В середньому за рік шкідник долає до 80 кілометрів. Розповсюджується транспортом, водним шляхом. Але з насінням кукурудзи не переноситься, оскільки дозрілим жук не живиться.

Для ефективної боротьби з кукурудзяним жуком рекомендується запровадити сівозміну, де ротація культур дозволяє запобігти розповсюдженню шкідника. Висівання кукурудзи на одному і тому полі можливе лише через три роки.

Допомагає культивування сортів і гібридів кукурудзи з міцною кореневою системою та підвищеною регенераційною здатністю до укорінення повітряних коренів, підгортання рослин окучниками при культивації.

Якщо ж шкідника вже виявлено, то згідно діючого законодавства необхідно запровадити карантин.

Після збирання врожаю поле переорюють, залишають зимувати. Оранку рекомендується проводити відвальним плугом. При такому обробітку взимку відбувається часткова загибель яєць шкідника. Навесні тут висівають інші культури.

З хімічних заходів в даний час проти західного кукурудзяного жука зареєстровано два препарати: Кайзо (в.г. — 0,3 кг/га), Карате Зеон 050 (мк.с — 03 л/га).

Певний профілактичний ефект може дати протруювання насіння кукурудзи.

На Черкащині критичної шкодочинності західний кукурудзяний жук поки що не набув. Однак на цю проблему виробникам, які вирощують кукурудзу, потрібно пильніше звернути увагу.

Анатолій Плосконос, провідний спеціаліст ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області

Актуальні новини

Між Буртами та Цвітківським відділенням відремонтували дорогу

on 15 листопада 2018

На минулому тижні тривали ремонтні роботи на дорозі від Буртів до Цвітківського відділення. Ця ділянка автошляху, а це понад 5...

Пошта створює проблеми селянам

on 15 листопада 2018

Скорочення кількості поштових відділень, зокрема й на Шполянщині набирає обертів. Дісталася ця проблема й до Капустиного. Як повідомила виконуюча обов’язки...

У Вільшані теж готуються до виборів

on 15 листопада 2018

Вільшана, що в Городищенському районі, готується стати центром об’єднаної територіальної громади, до якої, крім Вільшанської селищної, увійдуть Петриківська, В’язівська, Вербівська,...

Не зволікайте з отриманням першого паспорта

on 15 листопада 2018

Кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт (ID-картку). Завчасно подбати про оформлення документа необхідно випускникам загальноосвітніх навчальних...

В районі нові директори, а в ОТГ — школи

on 01 листопада 2018

Відбулася позачергова 29 сесія районної ради VІІ скликання, яку наприкінці засідання самі ж депутати назвали найкоротшою у році. Можна ще...

Субсидії та «теплі кредити» допоможуть українцям максимально безболісно перейти на нові газові тарифи

on 01 листопада 2018

Щоб полегшити жителям України перехід на нові газові тарифи, Кабмін сьогодні впроваджує стратегію посилення соціального захисту населення. Після тривалих переговорів...

У листопаді істотно подорожчає телефонний зв’язок

on 01 листопада 2018

З 1 листопада в Україні піднімуть ціни на користування стаціонарним телефонним зв’язком. Згідно рішення Нацкомісії, яка здійснює держрегулювання у сфері...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.