­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 22 січня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < січня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

У червні — це вже другий приїзд сільгоспвиробників з Німеччини в СПОП «Відродження». Але якщо в перший приїзд гостей більше цікавила тваринницька галузь і заготівля кормів, то вже минулої суботи фермери розпитували про рослинництво, систему удобрення, яким насінням користуються і в яких фірм його закупляють.

І не лише особливості вирощування сільськогосподарських культур цікавили фермерів з Німеччини.

Скажімо, заступнику директора СПОП «Відродження» Миколі Кучковському довелося відповідати, як ставляться селяни, власники земельних паїв, до орендарів з Німеччини, з Франції, які взялися господарювати на землях України.

А коли почули, що в нас нікому не відмовляють, лише б господарник був надійний та хазяйновитий, навіть дещо здивувалися.

Не обминули питання й забезпеченості технікою та її роботою. І переконавшись, що у «Відродженні» грунтообробна техніка не гірша їхньої, схвально почали відгукуватись про господарів.

В п’ятницю в Шполі стояла спека, а вже в суботу, щойно приїхали гості, розпочався спершу невеликий дощ, який перейшов у зливу і запопадливі німці почали діставати дощовики, і так стоячи під накриттям, розпитували про наслідки кризи ще десяток років тому.

А коли почули, що селяни в Україні працюють в кризових умовах майже постійно і не надіються на державу, схвально заусміхалися.

Почувши, що структура посівних площ у «Відродженні» майже однакова, а в окремих випадках навіть краща, ніж у них, вони зізнавалися, що в окремих їх господарствах доводиться вирощувати лише одну-дві культури та ще кормові культури.

З великою цікавістю фахівці з Німеччини розпитували про шляхи збуту як зернових, так і тваринницької продукції. Почувши, що зерно господарство реалізує фірмам з Китаю, а тварин продає країнам Близького Сходу, почали розпитувати, чи держава в їх торгівлю не втручається?

І з повагою відгукнулися знову на те, що в господарстві не надіються на державу, а самі знаходять шляхи збуту своєї сільськогосподарської продукції.

Вже на прощання вони зізнавалися і віддавали належне господарям в СПОП «Відродження», які в нелегких економічних умовах України вирощують врожаї не нижчі, ніж у Німеччині та й продуктивність худоби, її утримання на їх рівні.

Анатолій Вікторук

Актуальні новини

Не доставляють лише «Шполянські вісті»?

on 17 січня 2019

До редакції продовжують надходити телефонні повідомлення від читачів, які передплатили газету «Шполянські вісті» на 2019 рік. Так, після публікації «Саботаж...

Не допустили зриву навчального процесу В Іскреному

on 17 січня 2019

У той час, коли у всіх школах району після зимових канікул звично відновився навчальний процес, в Іскренській загальноосвітній школі І-ІІІ...

Чи встигли обрати сімейного лікаря?

on 17 січня 2019

Згідно з офіційними даними, у 2018 році кожен другий українець обрав собі сімейного лікаря. Немало з тих, хто не встиг...

Хрещенські морози відміняються

on 17 січня 2019

Українців цікавить, якою буде погода на Водохреща, 19 січня, адже традиційно цей період славиться справжніми хрещенськими морозами, снігом і льодом,...

Через суд з підприємця стягнуть борг

on 17 січня 2019

Господарським судом Черкаської області відкрито провадження у справі за позовом Смілянської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Шполянської міської...

Посилки — по-новому

on 12 січня 2019

З початку року змінилися правила оподаткування товарів, що надходять із-за кордону. Нагадаємо, досі українці могли отримувати скільки завгодно посилок вартістю...

Інформмозаїка

on 12 січня 2019

Проблема з вчителями математики Проблема з кадрами в районі стосується не лише медицини, а й освіти. На одній з нарад в...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.