­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 21 квітня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < серпня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 25 26
27 28 29 30 31    

У червні — це вже другий приїзд сільгоспвиробників з Німеччини в СПОП «Відродження». Але якщо в перший приїзд гостей більше цікавила тваринницька галузь і заготівля кормів, то вже минулої суботи фермери розпитували про рослинництво, систему удобрення, яким насінням користуються і в яких фірм його закупляють.

І не лише особливості вирощування сільськогосподарських культур цікавили фермерів з Німеччини.

Скажімо, заступнику директора СПОП «Відродження» Миколі Кучковському довелося відповідати, як ставляться селяни, власники земельних паїв, до орендарів з Німеччини, з Франції, які взялися господарювати на землях України.

А коли почули, що в нас нікому не відмовляють, лише б господарник був надійний та хазяйновитий, навіть дещо здивувалися.

Не обминули питання й забезпеченості технікою та її роботою. І переконавшись, що у «Відродженні» грунтообробна техніка не гірша їхньої, схвально почали відгукуватись про господарів.

В п’ятницю в Шполі стояла спека, а вже в суботу, щойно приїхали гості, розпочався спершу невеликий дощ, який перейшов у зливу і запопадливі німці почали діставати дощовики, і так стоячи під накриттям, розпитували про наслідки кризи ще десяток років тому.

А коли почули, що селяни в Україні працюють в кризових умовах майже постійно і не надіються на державу, схвально заусміхалися.

Почувши, що структура посівних площ у «Відродженні» майже однакова, а в окремих випадках навіть краща, ніж у них, вони зізнавалися, що в окремих їх господарствах доводиться вирощувати лише одну-дві культури та ще кормові культури.

З великою цікавістю фахівці з Німеччини розпитували про шляхи збуту як зернових, так і тваринницької продукції. Почувши, що зерно господарство реалізує фірмам з Китаю, а тварин продає країнам Близького Сходу, почали розпитувати, чи держава в їх торгівлю не втручається?

І з повагою відгукнулися знову на те, що в господарстві не надіються на державу, а самі знаходять шляхи збуту своєї сільськогосподарської продукції.

Вже на прощання вони зізнавалися і віддавали належне господарям в СПОП «Відродження», які в нелегких економічних умовах України вирощують врожаї не нижчі, ніж у Німеччині та й продуктивність худоби, її утримання на їх рівні.

Анатолій Вікторук

Актуальні новини

Борщ хіба що на свята?

on 19 квітня 2019

Кожен з нас знає, є борщ на плиті – є що їсти. Смачна, корисна, та й до недавнього часу недорога...

Великдень - 2019: у скільки шполянам обійдеться святковий кошик

on 19 квітня 2019

В останні тижні перед Великоднем на недільному ринку у Шполі спостерігається попит на м’ясо. Шполяни готуються до Великодня та поминальних...

Живі чи штучні квіти?

on 19 квітня 2019

Дедалі більше шполян обирають живі квіти на Радоницю (поминальні дні). Про це свідчать розповіді знайомих, та й відсутність великих черг...

Дурять?

on 19 квітня 2019

Експерти з Офісу ефективного регулювання підрахували, що українці втрачають на «прихованих» послугах мобільних операторів, які вони не замовляли, сукупно 100...

Призовники до військкомату не поспішають

on 11 квітня 2019

1 квітня в Україні стартував весняний призов на строкову службу, який триватиме до 30 червня. Зі Шполянщини у цей період...

Укладуть дворічний контракт

on 11 квітня 2019

3 квітня відбулося засідання комісії з проведення конкурсного відбору на заміщення вакантної посади керівника Матусівського навчально-виховного комплексу «Заклад дошкільної освіти...

Вилов риби обмежено на два місяці

on 11 квітня 2019

З метою сприяння кращому відтворенню і зберіганню водних живих ресурсів під час масового нересту риби управління агропромислового розвитку Шполянської районної...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.