­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 16 листопада 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < серпня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Зазвичай громадяни з Німеччини вважаються нацією пунктуальною, особливо, коли призначаються якісь зустрічі чи перемовини. Але так трапляється не завжди. Нещодавно майже п’ять десятків фермерів з Німеччини приїхали у СПОП «Відродження» подивитися, або як висловлювалися і перейняти досвід виробництва молока в одному з кращих господарств, за їх переконанням, не лише Черкаської області, а й України.

Вже сама оцінка була приємною, оскільки вони могли знати за «Відродження» лише за даними інтернету, або якихось виставочних матеріалів.

Але тут, як кажуть, в німецьку пунктуальність втрутилася українська дійсність. Їдучи з Києва в Шполу, а потім і в Скотареве, вони не могли й уявити, що нашими дорогами, м’яко кажучи, швидко не поїдеш. Отож запізнення трапилося щонайменше на годину-півтори. І як зізнавалися, в цьому винні не вони, а українські дороги, які більш за все не для пасажирського транспорту.

На центральній садибі, де знаходиться зерносушильний комплекс, автопарк, майстерня, інші господарські споруди, гості розійшлися, роздивлялися, щось обговорювали. А ось коли приїхали в Скотареве, жартів поменшало. Їх цікавило все, що стосується утримання, годівлі, заготівлі кормів, якість молока. Вони прагнули не лише розпитати, а й сфотографувати побачене.

Племзавод в Скотаревому нагадує сьогодні не лише місце утримання і вирощування худоби, а й будівельний майданчик.

На території закінчується встановлення обладнання в приміщенні сучасного кормоцеху, а далі, в глибину тваринницького містечка ведеться спорудження нового приміщення. Тут же поруч ведеться реконструкція старих споруд.

Особливо фахівців цікавила система годівлі з силосних споруд. Обійшовши приміщення, де утримується худоба, вони попрямували до силосних споруд і тут розпитували про методи заготівлі силосу, його зберігання, брали в руки корми та навіть нюхали.

В першу чергу їх здивувало, що вихід телят тут становить 82-87 голів на 100 корів. Як зізнавалися це високий і навіть прекрасний результат. Їх не надто здивувало, що тут надої на корову за рік становлять 8,5-9 тисяч кілограмів, середньодобовий надій — 25-30 кілограмів. А ось те, що все молоко реалізується екстра класу, було сприйняте схвально.

Вже ділячись враженнями після побаченого, окремі з них зізнавалися, що навіть не сподівалися побачити подібного, особливо їх зацікавило вирощування телят відразу після народження в клітках, на відкритому повітрі.

Викликало зацікавлення фахівців з Німеччини і те, як вижити в нинішніх умовах без дотації держави. Раніше ті, хто займався утриманням худоби в Німеччині, отримував певну суму на кожну корову. Зараз уряд Меркель планує таку допомогу ліквідувати, тому гості прагнули дізнатися, як можна вижити без державної підтримки.

У СПОП «Відродження» вже перестали кивати на державу, на ті обіцянки, що нерідко лунають з високих кабінетів, а самі шукали і шукають шляхи здешевлення продукції за рахунок поліпшення генетичних якостей худоби, здешевлення кормів. В кінцевому підсумку — підвищення рентабельності.

І ще одна особливість, що цікавила гостей-фахівців — це корми. Скажімо, їх цікавили гібриди кукурудзи, що вирощуються на силос. Вони готові навіть закупляти у наших фірм насіння, яке значно дешевше, ніж у них.

На запитання, чому ж не їдуть на ті ферми в Україні, де господарюють голандці та й німці і мають високі показники, у відповідь довелося почути: «Нас цікавлять ферми такі, як ваші і які виживають у непростих умовах. А згадані ферми, то багаті фірми і там дороге обладнання. Ми хочемо побачити, як працюють такі ферми, як у «Відродженні».

Мабуть, ми звикли кивати постійно на Європу і не бачимо, що й в нас є досвід, але його не вміємо показати. І підтвердження цьому досвід господарювання у СПОП «Відродження».

З виставки повернулися з нагородою

СПОП «Відродження» вже не перший рік представляє на щорічній Всеукраїнській виставці худобу, що вирощена на племінному заводі, який знаходиться в Скотаревому.

Щороку тварин відзначали з кращого боку. Не став винятком і нинішній рік. Господарство отримало диплом за вирощування племінної худоби високої якості.

Всього на виставці у Києві худобу представляли більше 20 господарств з України, в тому числі чотири з Черкаської області.

Якщо наші земляки представляли голштини червоно-рябої породи, то СПОП «Відродження» — чорно-рябу. За визнанням фахівців, племінному заводу з «Відродження» на виставці не було рівних, якщо оцінювати за екстер’єром.

Саме ця порода корів є в світі найбільшим рекордсменом за продуктивністю. Це підтверджує і досвід СПОП «Відродження». Тут є корови, від яких щодоби надоюють майже по 60 кілограмів молока на добу.

Звичайно, не обійшлося без покупців. Як зізнався заступник директора СПОП «Відродження» Валентин Лук’яненко, покупців на їх худобу було багато, адже невипадково її визнали найкращою. Проте в господарстві вирішено не продавати вирощений молодняк, а використовувати його на розширення власного стада.

Для цього тут продовжують споруджувати, реконструювати приміщення для утримання худоби не лише в Скотаревому, а й в Іскреному.

Зустрілися дідусь з внучкою на виставці

Валентин Тимофійович Лук’яненко вже й порахувати не може, скільки ото він разів побував на виставках у Києві, презентуючи худобу. Він починав працювати у знаменитому колгоспі ім. Жданова, перейменованого потім на «Маяк». Згодом займався організацією становлення тваринницької галузі у СПОП «Відродження».

Як зізнається, кожна виставка чимось запам’яталася, в кожної були свої особливості. Бачився тут, на виставках, з усіма президентами, які були в Україні.

Але нинішня запам’яталася йому особливо. Представляючи худобу на Всеукраїнській виставці в Києві, Валентин Тимофійович зустрів тут внучку Аню.

Вона була не просто глядач, а брала участь, як учасниця ансамблю Білоцерківського національного аграрного університету на відкритті виставки, презентаційних заходах рекордів України. Але оскільки вона студентка-третьокурсниця економічного факультету, що знаходиться на Київщині, то й представляла іншу область, ніж дідусь.

Анатолій Вікторук

Актуальні новини

Між Буртами та Цвітківським відділенням відремонтували дорогу

on 15 листопада 2018

На минулому тижні тривали ремонтні роботи на дорозі від Буртів до Цвітківського відділення. Ця ділянка автошляху, а це понад 5...

Пошта створює проблеми селянам

on 15 листопада 2018

Скорочення кількості поштових відділень, зокрема й на Шполянщині набирає обертів. Дісталася ця проблема й до Капустиного. Як повідомила виконуюча обов’язки...

У Вільшані теж готуються до виборів

on 15 листопада 2018

Вільшана, що в Городищенському районі, готується стати центром об’єднаної територіальної громади, до якої, крім Вільшанської селищної, увійдуть Петриківська, В’язівська, Вербівська,...

Не зволікайте з отриманням першого паспорта

on 15 листопада 2018

Кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт (ID-картку). Завчасно подбати про оформлення документа необхідно випускникам загальноосвітніх навчальних...

В районі нові директори, а в ОТГ — школи

on 01 листопада 2018

Відбулася позачергова 29 сесія районної ради VІІ скликання, яку наприкінці засідання самі ж депутати назвали найкоротшою у році. Можна ще...

Субсидії та «теплі кредити» допоможуть українцям максимально безболісно перейти на нові газові тарифи

on 01 листопада 2018

Щоб полегшити жителям України перехід на нові газові тарифи, Кабмін сьогодні впроваджує стратегію посилення соціального захисту населення. Після тривалих переговорів...

У листопаді істотно подорожчає телефонний зв’язок

on 01 листопада 2018

З 1 листопада в Україні піднімуть ціни на користування стаціонарним телефонним зв’язком. Згідно рішення Нацкомісії, яка здійснює держрегулювання у сфері...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.