­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 22 січня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < листопада 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Зарина Крикун зі Шполи про роботу на тваринницькій фермі знає не з книжок. Її мама Гульнара Кажукало вже багато років трудиться на племзаводі СПОП «Відродження» у Скотаревому, тож траплялося, що часто приїздила допомогти матері. А згодом й сама вирішила влаштуватися працювати в сільгосппідприємство.

Про це жодного разу не пошкодувала. І хоч пропрацювала порівняно небагато (трудиться лише 2-й рік), та завідуюча фермою Наталія Прокопенко називає Зарину серед кращих. Сама молода жінка на запитання, за що любить свою роботу, відповідає коротко: «Це ж тваринки, як їх не любити!»

Коли приїхали з директором з тваринництва СПОП «Відродження» Володимиром Михальченком на племзавод у Скотаревому, робочий день наближався до завершення. Завфермою Наталія Прокопенко і директор тваринницького комплексу Сергій Яцентюк якраз підбивали підсумки роботи за день, вирішували робочі питання. У двері заглянула одна з доглядальниць за худобою і попросила: «Наталіє Юхимівно, замовте й на мене, будь ласка, обід на завтра». Коли за жінкою закрилися двері, завфермою пояснила: «Більшість працівників і харчуються тут, адже обіди, які готують у СПОП «Відродження», смачні і дешеві». Ця та інші умови праці впливають на те, що більша частина колективу тваринницького комплексу невипадкові тут люди, працюють по 5 і більше років.

— Загалом на племзаводі трудиться понад півсотні працівників з різних населених пунктів не лише Шполянського, а й сусіднього Катеринопільського районів, робочий день яких починається з 5-ї години ранку, — почав свою розповідь Сергій Васильович. — Сільгосппідприємство організувало підвезення працівників, тож і їдуть зранку до Скотаревого люди зі Шполи, Василькова, Соболівки, Ярошівки, Мокрої Калигірки. Постійна робота, висока заробітна плата, яку керівництво підприємства вчасно виплачує, преміювання за сумлінну працю приваблюють людей, а тому чимало працівників племзаводу придбали в Скотаревому житло і тепер їм до місця роботи, як то кажуть, рукою подати.

Роботи на фермі, де утримується 1150 голів великої рогатої худоби, вистачає. Тут функціонують одинадцять тваринницьких приміщень, працює родильне відділення, окремо утримуються нетелі, бички.

Для такої кількості худоби потрібна достатня кормова база. У Скотаревому навпроти племзаводу діє цех, де працює міксер для підготовки кормів до згодовування. Звідти їх доставляють в приміщення.

Генеральний директор СПОП «Відродження» Юрій Ляшенко і директор сільгосппідприємства Тетяна Ляшенко постійно дбають, аби покращити умови праці колективу. «Придбали цього року новий Джон-Дір, — розповідає В.Михальченко, — тож до закордонного міксера і подрібнювача додалася й ще одна одиниця імпортної і надійної техніки». Освоїли нове придбання механізатори Сергій Пасьменко і Олександр Ішімов. «Нова техніка прийшлася до душі, адже окрім надійності, вона ще й комфортна», — пояснює О.Ішімов, який цього дня розвозив корми. До слова, силосу для тварин заготовили в минулому році вдосталь. Зі слів С.Яцентюка, 7 тисяч тонн, до нових кормів має вистачити. На полях сільгосппідприємства в минулому році посіяли й жито, яке на початку травня вже можна буде використовувати для годівлі тварин. Науковці, з якими «Відродження» тісно співпрацює, стверджують, що зелена маса з жита краще перетравлюється тваринами і корисна для них.

Минулий рік племзавод завершив з найвищими в районі показниками надоїв. Тут в середньому від корови надоїли по 8 тисяч 330 кілограмів молока. Щодоби надоюють близько 13 тонн молока (в минулому році — 12 з половиною тонн), тож найближчим часом планується придбати додаткові холодильні ємності для молочної сировини.

На племзаводі прагнуть, аби йти в ногу з часом. Про це свідчить й якість молока, яке здають на Звенигородський молокозавод. Воно у Скотаревому екстра-класу.

Племзавод у Скотаревому — підприємство, яким може пишатися не лише СПОП «Відродження», а й увесь Шполянський район. Та головне, що людям є робота і достойна зарплата. Це сьогодні важливо, а особливо в селі.

Катерина Вальчиковська

Актуальні новини

Не доставляють лише «Шполянські вісті»?

on 17 січня 2019

До редакції продовжують надходити телефонні повідомлення від читачів, які передплатили газету «Шполянські вісті» на 2019 рік. Так, після публікації «Саботаж...

Не допустили зриву навчального процесу В Іскреному

on 17 січня 2019

У той час, коли у всіх школах району після зимових канікул звично відновився навчальний процес, в Іскренській загальноосвітній школі І-ІІІ...

Чи встигли обрати сімейного лікаря?

on 17 січня 2019

Згідно з офіційними даними, у 2018 році кожен другий українець обрав собі сімейного лікаря. Немало з тих, хто не встиг...

Хрещенські морози відміняються

on 17 січня 2019

Українців цікавить, якою буде погода на Водохреща, 19 січня, адже традиційно цей період славиться справжніми хрещенськими морозами, снігом і льодом,...

Через суд з підприємця стягнуть борг

on 17 січня 2019

Господарським судом Черкаської області відкрито провадження у справі за позовом Смілянської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Шполянської міської...

Посилки — по-новому

on 12 січня 2019

З початку року змінилися правила оподаткування товарів, що надходять із-за кордону. Нагадаємо, досі українці могли отримувати скільки завгодно посилок вартістю...

Інформмозаїка

on 12 січня 2019

Проблема з вчителями математики Проблема з кадрами в районі стосується не лише медицини, а й освіти. На одній з нарад в...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.