­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 22 жовтня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < вересня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 29 30  

Зарина Крикун зі Шполи про роботу на тваринницькій фермі знає не з книжок. Її мама Гульнара Кажукало вже багато років трудиться на племзаводі СПОП «Відродження» у Скотаревому, тож траплялося, що часто приїздила допомогти матері. А згодом й сама вирішила влаштуватися працювати в сільгосппідприємство.

Про це жодного разу не пошкодувала. І хоч пропрацювала порівняно небагато (трудиться лише 2-й рік), та завідуюча фермою Наталія Прокопенко називає Зарину серед кращих. Сама молода жінка на запитання, за що любить свою роботу, відповідає коротко: «Це ж тваринки, як їх не любити!»

Коли приїхали з директором з тваринництва СПОП «Відродження» Володимиром Михальченком на племзавод у Скотаревому, робочий день наближався до завершення. Завфермою Наталія Прокопенко і директор тваринницького комплексу Сергій Яцентюк якраз підбивали підсумки роботи за день, вирішували робочі питання. У двері заглянула одна з доглядальниць за худобою і попросила: «Наталіє Юхимівно, замовте й на мене, будь ласка, обід на завтра». Коли за жінкою закрилися двері, завфермою пояснила: «Більшість працівників і харчуються тут, адже обіди, які готують у СПОП «Відродження», смачні і дешеві». Ця та інші умови праці впливають на те, що більша частина колективу тваринницького комплексу невипадкові тут люди, працюють по 5 і більше років.

— Загалом на племзаводі трудиться понад півсотні працівників з різних населених пунктів не лише Шполянського, а й сусіднього Катеринопільського районів, робочий день яких починається з 5-ї години ранку, — почав свою розповідь Сергій Васильович. — Сільгосппідприємство організувало підвезення працівників, тож і їдуть зранку до Скотаревого люди зі Шполи, Василькова, Соболівки, Ярошівки, Мокрої Калигірки. Постійна робота, висока заробітна плата, яку керівництво підприємства вчасно виплачує, преміювання за сумлінну працю приваблюють людей, а тому чимало працівників племзаводу придбали в Скотаревому житло і тепер їм до місця роботи, як то кажуть, рукою подати.

Роботи на фермі, де утримується 1150 голів великої рогатої худоби, вистачає. Тут функціонують одинадцять тваринницьких приміщень, працює родильне відділення, окремо утримуються нетелі, бички.

Для такої кількості худоби потрібна достатня кормова база. У Скотаревому навпроти племзаводу діє цех, де працює міксер для підготовки кормів до згодовування. Звідти їх доставляють в приміщення.

Генеральний директор СПОП «Відродження» Юрій Ляшенко і директор сільгосппідприємства Тетяна Ляшенко постійно дбають, аби покращити умови праці колективу. «Придбали цього року новий Джон-Дір, — розповідає В.Михальченко, — тож до закордонного міксера і подрібнювача додалася й ще одна одиниця імпортної і надійної техніки». Освоїли нове придбання механізатори Сергій Пасьменко і Олександр Ішімов. «Нова техніка прийшлася до душі, адже окрім надійності, вона ще й комфортна», — пояснює О.Ішімов, який цього дня розвозив корми. До слова, силосу для тварин заготовили в минулому році вдосталь. Зі слів С.Яцентюка, 7 тисяч тонн, до нових кормів має вистачити. На полях сільгосппідприємства в минулому році посіяли й жито, яке на початку травня вже можна буде використовувати для годівлі тварин. Науковці, з якими «Відродження» тісно співпрацює, стверджують, що зелена маса з жита краще перетравлюється тваринами і корисна для них.

Минулий рік племзавод завершив з найвищими в районі показниками надоїв. Тут в середньому від корови надоїли по 8 тисяч 330 кілограмів молока. Щодоби надоюють близько 13 тонн молока (в минулому році — 12 з половиною тонн), тож найближчим часом планується придбати додаткові холодильні ємності для молочної сировини.

На племзаводі прагнуть, аби йти в ногу з часом. Про це свідчить й якість молока, яке здають на Звенигородський молокозавод. Воно у Скотаревому екстра-класу.

Племзавод у Скотаревому — підприємство, яким може пишатися не лише СПОП «Відродження», а й увесь Шполянський район. Та головне, що людям є робота і достойна зарплата. Це сьогодні важливо, а особливо в селі.

Катерина Вальчиковська

Актуальні новини

Обчислення стажу фізичних осіб-підприємців

on 19 жовтня 2018

Нерідко у підприємців виникають питання, а то й проблеми, коли настає час виходу на заслужений відпочинок. Начальник Шполянського відділу обслуговування...

Які категорії громадян не підлягають призову?

on 19 жовтня 2018

Призову на строкову в/службу не підлягають громадяни України, які за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до цього Закону отримають...

Шкільні рюкзаки удвічі важчі за норму

on 19 жовтня 2018

Звична картина: учні молодших класів ідуть до школи чи повертаються додому, вгинаючись під важкими портфелями. Ті шкільні сумки і рюкзаки...

Робота є — працівників нема

on 19 жовтня 2018

За статистикою, в Україні загалом на одне робоче місце претендує три-чотири особи. Але якщо розглядати цю проблему окремо по галузях,...

Роман Безсмертний: «Я втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти»

on 12 жовтня 2018

5 жовтня до Черкас завітав політик з понад 20-річним стажем, віце-прем’єр-міністр 2005 року, екс-посол України в Білорусі, а нині –...

Після реформування з’явилися вакантні посади

on 12 жовтня 2018

Санітарно-епідеміологічна служба в останні роки, як і деякі інші організації, пережила етап реформування. Вона фактично ліквідована. Натомість два роки тому...

На які соціальні гарантії може розраховувати призовник?

on 12 жовтня 2018

Керівництвом держави, Урядом та Збройних Сил забезпечено належні умови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема:

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.