­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 22 червня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < лютого 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Зарина Крикун зі Шполи про роботу на тваринницькій фермі знає не з книжок. Її мама Гульнара Кажукало вже багато років трудиться на племзаводі СПОП «Відродження» у Скотаревому, тож траплялося, що часто приїздила допомогти матері. А згодом й сама вирішила влаштуватися працювати в сільгосппідприємство.

Про це жодного разу не пошкодувала. І хоч пропрацювала порівняно небагато (трудиться лише 2-й рік), та завідуюча фермою Наталія Прокопенко називає Зарину серед кращих. Сама молода жінка на запитання, за що любить свою роботу, відповідає коротко: «Це ж тваринки, як їх не любити!»

Коли приїхали з директором з тваринництва СПОП «Відродження» Володимиром Михальченком на племзавод у Скотаревому, робочий день наближався до завершення. Завфермою Наталія Прокопенко і директор тваринницького комплексу Сергій Яцентюк якраз підбивали підсумки роботи за день, вирішували робочі питання. У двері заглянула одна з доглядальниць за худобою і попросила: «Наталіє Юхимівно, замовте й на мене, будь ласка, обід на завтра». Коли за жінкою закрилися двері, завфермою пояснила: «Більшість працівників і харчуються тут, адже обіди, які готують у СПОП «Відродження», смачні і дешеві». Ця та інші умови праці впливають на те, що більша частина колективу тваринницького комплексу невипадкові тут люди, працюють по 5 і більше років.

— Загалом на племзаводі трудиться понад півсотні працівників з різних населених пунктів не лише Шполянського, а й сусіднього Катеринопільського районів, робочий день яких починається з 5-ї години ранку, — почав свою розповідь Сергій Васильович. — Сільгосппідприємство організувало підвезення працівників, тож і їдуть зранку до Скотаревого люди зі Шполи, Василькова, Соболівки, Ярошівки, Мокрої Калигірки. Постійна робота, висока заробітна плата, яку керівництво підприємства вчасно виплачує, преміювання за сумлінну працю приваблюють людей, а тому чимало працівників племзаводу придбали в Скотаревому житло і тепер їм до місця роботи, як то кажуть, рукою подати.

Роботи на фермі, де утримується 1150 голів великої рогатої худоби, вистачає. Тут функціонують одинадцять тваринницьких приміщень, працює родильне відділення, окремо утримуються нетелі, бички.

Для такої кількості худоби потрібна достатня кормова база. У Скотаревому навпроти племзаводу діє цех, де працює міксер для підготовки кормів до згодовування. Звідти їх доставляють в приміщення.

Генеральний директор СПОП «Відродження» Юрій Ляшенко і директор сільгосппідприємства Тетяна Ляшенко постійно дбають, аби покращити умови праці колективу. «Придбали цього року новий Джон-Дір, — розповідає В.Михальченко, — тож до закордонного міксера і подрібнювача додалася й ще одна одиниця імпортної і надійної техніки». Освоїли нове придбання механізатори Сергій Пасьменко і Олександр Ішімов. «Нова техніка прийшлася до душі, адже окрім надійності, вона ще й комфортна», — пояснює О.Ішімов, який цього дня розвозив корми. До слова, силосу для тварин заготовили в минулому році вдосталь. Зі слів С.Яцентюка, 7 тисяч тонн, до нових кормів має вистачити. На полях сільгосппідприємства в минулому році посіяли й жито, яке на початку травня вже можна буде використовувати для годівлі тварин. Науковці, з якими «Відродження» тісно співпрацює, стверджують, що зелена маса з жита краще перетравлюється тваринами і корисна для них.

Минулий рік племзавод завершив з найвищими в районі показниками надоїв. Тут в середньому від корови надоїли по 8 тисяч 330 кілограмів молока. Щодоби надоюють близько 13 тонн молока (в минулому році — 12 з половиною тонн), тож найближчим часом планується придбати додаткові холодильні ємності для молочної сировини.

На племзаводі прагнуть, аби йти в ногу з часом. Про це свідчить й якість молока, яке здають на Звенигородський молокозавод. Воно у Скотаревому екстра-класу.

Племзавод у Скотаревому — підприємство, яким може пишатися не лише СПОП «Відродження», а й увесь Шполянський район. Та головне, що людям є робота і достойна зарплата. Це сьогодні важливо, а особливо в селі.

Катерина Вальчиковська

Актуальні новини

Лебединський синдром

on 15 червня 2018

Після того, як ТОВ «Шпола-Агро-Індустрі» змінило власника, дехто з передбачливих шполян почав пророкувати, що зміна розмірів Шполянської ОТГ не за...

Спокійно не пройдеш

on 15 червня 2018

Собака з давніх-давен була і є другом людини. Тварини дуже звикають до своїх господарів. Знаю історію, коли одна родина літаком...

Вистава «Шполянська кайдашева сім’я» продовжується

on 08 червня 2018

Днями з’явилося повідомлення уряду про те, що кошти, виділені на ремонт доріг, освоюються вкрай повільно, і це змусило виконавчу владу...

Витримаємо все, бо за нами — читачі

on 08 червня 2018

Вчора в Україні відсвяткували День журналіста, усіх тих, хто створює газети, теле-радіо передачі, інформує суспільство про новини, події, контролює діяльність...

РАБИНОВИЧ ПРИПУСТИВ, ЩО СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ ТЕЛЕПРОЕКТ «КАНДИДАТ» МОЖЕ БУТИ ПРОДОВЖЕНИЙ НА ТРИ СЕЗОНИ

on 08 червня 2018

Політико-соціальний проект «Кандидат» може тривати три сезони. Про це заявив народний депутат України, лідер політичної партії «За життя» Вадим Рабинович...

Екологія майбутнього залежить від сьогодення

on 08 червня 2018

Мальовнича Черкаська область славиться своїм Канівським природним заповідником та Національним дендрологічним парком «Софіївка», яку виправдано називають перлиною садово-паркового мистецтва. Цей...

І поліція надаватиме інформацію?

on 08 червня 2018

Інформацію про доходи для надання субсидій, як і раніше, надаватиме Державна Фіскальна служба України. Пенсійний фонд України, крім інформації про розмір...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.