­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Середа, 23 травня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < серпня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Відстоюючи інтереси сільгоспвиробників, аграрні асоціації подали до уряду та профільних комітетів парламенту пропозиції до Бюджету-2018, врахування яких покликане сприяти розвитку аграрної галузі.

«Основна вимога аграрних асоціацій – це збереження обсягів бюджетної дотації сільгоспвиробників на рівні 2017 року, — повідомляє заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук. — Адже закладене урядом скорочення підтримки із 4 до 2 млрд грн у 2018 році, тобто вдвічі, є абсолютно невиправданим».

Необхідність збереження бюджетної дотації у 2018 році, на тому ж рівні, що і в бюджеті цього року, зумовлено зокрема недостатнім фінансуванням програми державної підтримки галузі. Замість скасованого спецрежиму ПДВ у цьому році державна підтримка аграріїв вперше здійснюється по системі "квазіакамуляції ПДВ". Дотації виплачуються за напрямами, які зазнали найбільших втрат від економічної кризи, передусім тваринництва, садівництва та овочівництва, з метою забезпечення внутрішнього ринку вагомою з точки зору продовольчої безпеки вітчизняною м’ясною та молочною продукцією.

Аграрну дотацію отримують сільгоспвиробники, в яких не менш як 75% вартості всіх реалізованих товарів за попередній період складає продукція, яка підпадає під дію програми. Розмір дотації залежить від сум сплаченого податку: хто більше сплачує ПДВ, той більше отримує його повернення у вигляді дотація. При цьому законодавець передбачив норму, що дотація товаровиробникам, які займаються птахівництвом, не може перевищувати 50% виділених асигнувань на програму державної підтримки. Зважаючи на складнощі зі стартом програми, виплата бюджетної дотації у 2017 році почалася лише з початку ІІ кварталу.

Водночас підвищення мінімальної заробітної плати вдвічі (до 3200 грн на початку цього року) змусило підприємства збільшити податкові відрахування та фонд оплати праці, а подорожчання енергоресурсів та паливно-мастильних матеріалів автоматично збільшило інші витрати.

Незважаючи на зростання виробничих витрат сільгоспвиробників та ряд недоліків бюджетна аграрна дотація дала перші позитивні результати для тваринництва: вперше за останні п’ять років обсяги виробництва молока, яєць та реалізація на забій худоби і птиці у живій масі не зменшились по відношенню до аналогічного попереднього періоду.

В реальності та програма, яка зараз діє – єдина система, де чиновник не приймає рішення, кому скільки дати грошей. Це прозорий і некорупційний механізм підтримки аграріїв, заснований на автоматичних розрахунках сформованого і сплаченого ПДВ. Діючий підхід повністю виключає можливість отримання дотацідля представників аграрного сектору, які працюють в тіні, не сплачують податків як до місцевих, так і до загальнодержавного бюджетів та ведуть операційну діяльність за готівку.

Обсяги коштів, які отримують підприємства від дотації, менші, ніж під час дії спецрежиму, але безумовно така підтримка дуже важлива для галузі. Рекомендації від аграрних асоціацій подано і тепер справа за урядом та парламентом.

Валентина Биковець, директор асоціації сільськогосподарських виробників «Авангард»

Актуальні новини

До уваги читачів!

on 23 травня 2018

Інформацію, опубліковану в газеті «Шполянські вісті» в №№ 96-97 від 23 листопада 2017 року під заголовком «В ТОВ «Маяк -...

ПриЄмно чи ПриЯмно? Шполянські дороги: скільки коштуватиме ремонт?

on 17 травня 2018

Нарікання на якість доріг нерідко можна почути не лише від водіїв, а й пішоходів. І хоча якість доріг у районі,...

Відтепер декларувати треба доходи всієї сім’ї

on 17 травня 2018

Відтепер отримувачі субсидій мають декларувати доходи всіх членів сім’ї, навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами.“Мінсоцполітики з 1 травня 2018...

Як зараховується страховий пенсійний стаж

on 17 травня 2018

Коли нам виповнюється 60 років, ми, зазвичай, поспішаємо до Пенсійного фонду. Є необхідний стаж чи немає, працювали офіційно чи нелегально...

Україна – країна великих можливостей

on 17 травня 2018

Напевно, проблемами у житлово-комунальному господарстві у нашій державі вже нікого не здивуєш. Однак дивує, подекуди, халатне ставлення відповідальних за фонд...

Наводять «порядки», а кому з того користь?

on 08 травня 2018

Не перший тиждень свіжу ароматну випічку працівниця районного споживчого товариства реалізує не зі звичного зеленого намету на алеї біля ресторану...

Апельсини дешевші за яблука

on 08 травня 2018

Ціна на яблука у магазинах нині зашкалює. Тим, кому вдалося зберегти фрукти майже до середини травня, у торгових точках райцентру...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.