­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 19 серпня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < вересня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Відстоюючи інтереси сільгоспвиробників, аграрні асоціації подали до уряду та профільних комітетів парламенту пропозиції до Бюджету-2018, врахування яких покликане сприяти розвитку аграрної галузі.

«Основна вимога аграрних асоціацій – це збереження обсягів бюджетної дотації сільгоспвиробників на рівні 2017 року, — повідомляє заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук. — Адже закладене урядом скорочення підтримки із 4 до 2 млрд грн у 2018 році, тобто вдвічі, є абсолютно невиправданим».

Необхідність збереження бюджетної дотації у 2018 році, на тому ж рівні, що і в бюджеті цього року, зумовлено зокрема недостатнім фінансуванням програми державної підтримки галузі. Замість скасованого спецрежиму ПДВ у цьому році державна підтримка аграріїв вперше здійснюється по системі "квазіакамуляції ПДВ". Дотації виплачуються за напрямами, які зазнали найбільших втрат від економічної кризи, передусім тваринництва, садівництва та овочівництва, з метою забезпечення внутрішнього ринку вагомою з точки зору продовольчої безпеки вітчизняною м’ясною та молочною продукцією.

Аграрну дотацію отримують сільгоспвиробники, в яких не менш як 75% вартості всіх реалізованих товарів за попередній період складає продукція, яка підпадає під дію програми. Розмір дотації залежить від сум сплаченого податку: хто більше сплачує ПДВ, той більше отримує його повернення у вигляді дотація. При цьому законодавець передбачив норму, що дотація товаровиробникам, які займаються птахівництвом, не може перевищувати 50% виділених асигнувань на програму державної підтримки. Зважаючи на складнощі зі стартом програми, виплата бюджетної дотації у 2017 році почалася лише з початку ІІ кварталу.

Водночас підвищення мінімальної заробітної плати вдвічі (до 3200 грн на початку цього року) змусило підприємства збільшити податкові відрахування та фонд оплати праці, а подорожчання енергоресурсів та паливно-мастильних матеріалів автоматично збільшило інші витрати.

Незважаючи на зростання виробничих витрат сільгоспвиробників та ряд недоліків бюджетна аграрна дотація дала перші позитивні результати для тваринництва: вперше за останні п’ять років обсяги виробництва молока, яєць та реалізація на забій худоби і птиці у живій масі не зменшились по відношенню до аналогічного попереднього періоду.

В реальності та програма, яка зараз діє – єдина система, де чиновник не приймає рішення, кому скільки дати грошей. Це прозорий і некорупційний механізм підтримки аграріїв, заснований на автоматичних розрахунках сформованого і сплаченого ПДВ. Діючий підхід повністю виключає можливість отримання дотацідля представників аграрного сектору, які працюють в тіні, не сплачують податків як до місцевих, так і до загальнодержавного бюджетів та ведуть операційну діяльність за готівку.

Обсяги коштів, які отримують підприємства від дотації, менші, ніж під час дії спецрежиму, але безумовно така підтримка дуже важлива для галузі. Рекомендації від аграрних асоціацій подано і тепер справа за урядом та парламентом.

Валентина Биковець, директор асоціації сільськогосподарських виробників «Авангард»

Актуальні новини

КОЛИ МЕДИКИ ПРИЇДУТЬ НА ВИКЛИК

on 16 серпня 2018

Як відомо більшості громадян, швидку допомогу потрібно викликати тоді, коли у цьому справді є необхідність. Попри те, є жителі району,...

У Надточаївці і Соболівці карантин

on 10 серпня 2018

На Шполянщині на загальній площі 10 га запроваджено карантин через поширення американського білого метелика.

До уваги платників податків, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів!

on 10 серпня 2018

З 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів...

Скільки коштують вибори

on 10 серпня 2018

«Дух виборів» уже витає над країною — до них залишився рік. Обрати керманичів для народу — «задоволення», як відомо, небезкоштовне...

Плануйте вихідні

on 10 серпня 2018

З 24 по 26 серпня (п’ятниця — неділя) неробочі дні у зв’язку зі святкуванням 27-ї річниці нашої незалежності. Відпрацьовувати їх,...

Чи погодилася «Укрпошта» з пропозицією матусян

on 06 серпня 2018

Ще у травні «Укрпошта» оголосила про плани зміни формату роботи своїх відділень у селах. Частину відділень, як повідомив у соцмережі...

А на районну лікарню грошей немає?

on 06 серпня 2018

Напружена ситуація з виплатою заробітної плати персоналу Шполянської центральної районної лікарні виникла наприкінці липня.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.