­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 20 лютого 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < січня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

В Україні вже так повелося, що чим більше верхи ведуть розмов про припинення чи зменшення перевірок підприємницьких структур правоохоронцями, тим більше на місцях відчувають втручання в їх роботу.

Ось і нещодавно Президент України Петро Порошенко та Прем’єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні Ради регіонального розвитку піднімали проблему необхідності скорочення перевірок. Але на практиці виходить зовсім інше.

Скажімо, в Шполянському районі прокуратура проводить перевірки правильності оформлення договорів оренди земель запасу.

Під таку перевірку попало й племінне сільськогосподарське підприємство «Ангус», що займається вирощуванням великої рогатої худоби абердино-ангуської породи. Така племінна ферма єдина в  Черкаській області.

Особливість роботи її в тому, що вирощуванням худоби м’ясних порід зараз практично ніхто не займається, а лише, як колись відзначали на обласному рівні, ще тримаються ентузіасти цієї справи.

Вже не один десяток років вважається, що район, який має племінне господарство, має майбутнє.

Над «Ангусом» нависали різні економічні хмари і воно було на межі припинення роботи. Через відсутність кормової бази більше десятка років тому поголів’я повинні були здати на м’ясокомбінат. В той час викликали в райдержадміністрацію директора СТОВ «Лан» Володимира Потапенка і буквально впросили врятувати племінну ферму.

Районне начальство передавало його разом із землею. Вибір був не випадковий, оскільки у Потапенка особливе ставлення до тваринництва. І таке впросили.

Ферма «Ангус» почала оживати і продовжувала займатися розведенням великої рогатої худоби м’ясного напрямку.

Зараз фірмою «Ангус» керує інша людина, але в неї з’явилися інші проблеми, які виявило недремлюче око прокуратури.

Проблема в тому, що ще до передачі господарства частина землі була переведена з орної в пасовища. За тих часів про це знали хіба що в райдержадміністрації та профільних структурних підрозділах, що знаходилися під керівництвом Сергія Струка. Проте договір про оренду землі був підписаний, як на використання пасовищ.

Дана проблема випливла на поверхню нещодавно, коли Володимир Потапенко вже працював головою райдержадміністрації. Його почали звинувачувати, що він розорав пасовища. Але ніхто не звертав уваги, що це робилося ще до нього. Володимир Потапенко зараз не має ніякого відношення до господарства і крамолу йому не вдається приписати.

Але можна припустити, що тиск на фірму «Ангус» продовжується у зв’язку з тим, що племінне господарство очолює його дружина Ольга Потапенко.

Чому таке припущення? Та тому, що прокуратура взялася за перевірку ще й правильності укладення договору СТОВ «Лан» с. Ярославка, де раніше працював Потапенко.

До речі, і «Ангус», і «Лан» мають найвищу не лише в районі насиченість поголів’я на гектар землі. Раніше за такі показники ставили в приклад, а в наші часи, на жаль, прокуратура пробує висунути звинувачення.

І чого гріха таїти — крамолу знайдуть. Невідомо лише, чи не стануть такі кроки наслідком припинення роботи племінної ферми або фактичним її знищенням? Час, звичайно, дасть відповіді на всі питання. От лише чи не буде запізнілим прозріння, адже люди втратять роботу, бюджет — надходження.

І чи не доведеться прокуратурі нести відповідальність, хоча б моральну? Правда, в це мало віриться.

Василь Дрозденко     

Актуальні новини

У шполянських магазинах подорожчав хліб

on 15 лютого 2018

Минулого тижня у магазинах райцентру здорожчав хліб. Ціни піднялися не лише на хлібобулочні вироби, які завозять з інших районів, а...

Газети в Україні можуть перестати виходити

on 15 лютого 2018

8-10 лютого відбулась всеукраїнська конференція членів Національної асоціації українських медіа (НАУМ). Її учасниками були редактори обласних і районних газет, які...

Як зробити, аби лікар їхав у село?

on 15 лютого 2018

Медична реформа вже діє, а нам, пацієнтам, до 1 липня поточного року варто визначитися з сімейними лікарями. Як впроваджується реформа...

Учасники АТО можуть вийти на пенсію на 5 років раніше

on 15 лютого 2018

Чинне законодавство надає учасникам АТО пільги під час виходу на пенсію. Про особливості виходу на пенсію учасників бойових дій на...

Шполянка стала жертвою аферистки

on 15 лютого 2018

«Захмарні» ціни на ринку та у бутіках не лишають вибору, а тому люди нерідко користуються послугами Інтернету, тобто, замовляють «кота...

На посаду старости – чотири претенденти

on 09 лютого 2018

Газета вже повідомляла, що 18 лютого в селі відбудуться вибори старости Станіславчика Матусівської ОТГ. Як стало відомо, до участі в...

Планують не лише вивозити, а й сортувати сміття

on 09 лютого 2018

В повітрі запахло весною, а з таненням снігу перед очима жителів різних населених пунктів стають непривабливі картинки — подекуди купками,...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.