­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 19 серпня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < вересня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

В Україні вже так повелося, що чим більше верхи ведуть розмов про припинення чи зменшення перевірок підприємницьких структур правоохоронцями, тим більше на місцях відчувають втручання в їх роботу.

Ось і нещодавно Президент України Петро Порошенко та Прем’єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні Ради регіонального розвитку піднімали проблему необхідності скорочення перевірок. Але на практиці виходить зовсім інше.

Скажімо, в Шполянському районі прокуратура проводить перевірки правильності оформлення договорів оренди земель запасу.

Під таку перевірку попало й племінне сільськогосподарське підприємство «Ангус», що займається вирощуванням великої рогатої худоби абердино-ангуської породи. Така племінна ферма єдина в  Черкаській області.

Особливість роботи її в тому, що вирощуванням худоби м’ясних порід зараз практично ніхто не займається, а лише, як колись відзначали на обласному рівні, ще тримаються ентузіасти цієї справи.

Вже не один десяток років вважається, що район, який має племінне господарство, має майбутнє.

Над «Ангусом» нависали різні економічні хмари і воно було на межі припинення роботи. Через відсутність кормової бази більше десятка років тому поголів’я повинні були здати на м’ясокомбінат. В той час викликали в райдержадміністрацію директора СТОВ «Лан» Володимира Потапенка і буквально впросили врятувати племінну ферму.

Районне начальство передавало його разом із землею. Вибір був не випадковий, оскільки у Потапенка особливе ставлення до тваринництва. І таке впросили.

Ферма «Ангус» почала оживати і продовжувала займатися розведенням великої рогатої худоби м’ясного напрямку.

Зараз фірмою «Ангус» керує інша людина, але в неї з’явилися інші проблеми, які виявило недремлюче око прокуратури.

Проблема в тому, що ще до передачі господарства частина землі була переведена з орної в пасовища. За тих часів про це знали хіба що в райдержадміністрації та профільних структурних підрозділах, що знаходилися під керівництвом Сергія Струка. Проте договір про оренду землі був підписаний, як на використання пасовищ.

Дана проблема випливла на поверхню нещодавно, коли Володимир Потапенко вже працював головою райдержадміністрації. Його почали звинувачувати, що він розорав пасовища. Але ніхто не звертав уваги, що це робилося ще до нього. Володимир Потапенко зараз не має ніякого відношення до господарства і крамолу йому не вдається приписати.

Але можна припустити, що тиск на фірму «Ангус» продовжується у зв’язку з тим, що племінне господарство очолює його дружина Ольга Потапенко.

Чому таке припущення? Та тому, що прокуратура взялася за перевірку ще й правильності укладення договору СТОВ «Лан» с. Ярославка, де раніше працював Потапенко.

До речі, і «Ангус», і «Лан» мають найвищу не лише в районі насиченість поголів’я на гектар землі. Раніше за такі показники ставили в приклад, а в наші часи, на жаль, прокуратура пробує висунути звинувачення.

І чого гріха таїти — крамолу знайдуть. Невідомо лише, чи не стануть такі кроки наслідком припинення роботи племінної ферми або фактичним її знищенням? Час, звичайно, дасть відповіді на всі питання. От лише чи не буде запізнілим прозріння, адже люди втратять роботу, бюджет — надходження.

І чи не доведеться прокуратурі нести відповідальність, хоча б моральну? Правда, в це мало віриться.

Василь Дрозденко     

Актуальні новини

КОЛИ МЕДИКИ ПРИЇДУТЬ НА ВИКЛИК

on 16 серпня 2018

Як відомо більшості громадян, швидку допомогу потрібно викликати тоді, коли у цьому справді є необхідність. Попри те, є жителі району,...

У Надточаївці і Соболівці карантин

on 10 серпня 2018

На Шполянщині на загальній площі 10 га запроваджено карантин через поширення американського білого метелика.

До уваги платників податків, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів!

on 10 серпня 2018

З 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів...

Скільки коштують вибори

on 10 серпня 2018

«Дух виборів» уже витає над країною — до них залишився рік. Обрати керманичів для народу — «задоволення», як відомо, небезкоштовне...

Плануйте вихідні

on 10 серпня 2018

З 24 по 26 серпня (п’ятниця — неділя) неробочі дні у зв’язку зі святкуванням 27-ї річниці нашої незалежності. Відпрацьовувати їх,...

Чи погодилася «Укрпошта» з пропозицією матусян

on 06 серпня 2018

Ще у травні «Укрпошта» оголосила про плани зміни формату роботи своїх відділень у селах. Частину відділень, як повідомив у соцмережі...

А на районну лікарню грошей немає?

on 06 серпня 2018

Напружена ситуація з виплатою заробітної плати персоналу Шполянської центральної районної лікарні виникла наприкінці липня.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.