­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 21 травня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < листопада 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 26
27 28 29 30      

В Україні вже так повелося, що чим більше верхи ведуть розмов про припинення чи зменшення перевірок підприємницьких структур правоохоронцями, тим більше на місцях відчувають втручання в їх роботу.

Ось і нещодавно Президент України Петро Порошенко та Прем’єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні Ради регіонального розвитку піднімали проблему необхідності скорочення перевірок. Але на практиці виходить зовсім інше.

Скажімо, в Шполянському районі прокуратура проводить перевірки правильності оформлення договорів оренди земель запасу.

Під таку перевірку попало й племінне сільськогосподарське підприємство «Ангус», що займається вирощуванням великої рогатої худоби абердино-ангуської породи. Така племінна ферма єдина в  Черкаській області.

Особливість роботи її в тому, що вирощуванням худоби м’ясних порід зараз практично ніхто не займається, а лише, як колись відзначали на обласному рівні, ще тримаються ентузіасти цієї справи.

Вже не один десяток років вважається, що район, який має племінне господарство, має майбутнє.

Над «Ангусом» нависали різні економічні хмари і воно було на межі припинення роботи. Через відсутність кормової бази більше десятка років тому поголів’я повинні були здати на м’ясокомбінат. В той час викликали в райдержадміністрацію директора СТОВ «Лан» Володимира Потапенка і буквально впросили врятувати племінну ферму.

Районне начальство передавало його разом із землею. Вибір був не випадковий, оскільки у Потапенка особливе ставлення до тваринництва. І таке впросили.

Ферма «Ангус» почала оживати і продовжувала займатися розведенням великої рогатої худоби м’ясного напрямку.

Зараз фірмою «Ангус» керує інша людина, але в неї з’явилися інші проблеми, які виявило недремлюче око прокуратури.

Проблема в тому, що ще до передачі господарства частина землі була переведена з орної в пасовища. За тих часів про це знали хіба що в райдержадміністрації та профільних структурних підрозділах, що знаходилися під керівництвом Сергія Струка. Проте договір про оренду землі був підписаний, як на використання пасовищ.

Дана проблема випливла на поверхню нещодавно, коли Володимир Потапенко вже працював головою райдержадміністрації. Його почали звинувачувати, що він розорав пасовища. Але ніхто не звертав уваги, що це робилося ще до нього. Володимир Потапенко зараз не має ніякого відношення до господарства і крамолу йому не вдається приписати.

Але можна припустити, що тиск на фірму «Ангус» продовжується у зв’язку з тим, що племінне господарство очолює його дружина Ольга Потапенко.

Чому таке припущення? Та тому, що прокуратура взялася за перевірку ще й правильності укладення договору СТОВ «Лан» с. Ярославка, де раніше працював Потапенко.

До речі, і «Ангус», і «Лан» мають найвищу не лише в районі насиченість поголів’я на гектар землі. Раніше за такі показники ставили в приклад, а в наші часи, на жаль, прокуратура пробує висунути звинувачення.

І чого гріха таїти — крамолу знайдуть. Невідомо лише, чи не стануть такі кроки наслідком припинення роботи племінної ферми або фактичним її знищенням? Час, звичайно, дасть відповіді на всі питання. От лише чи не буде запізнілим прозріння, адже люди втратять роботу, бюджет — надходження.

І чи не доведеться прокуратурі нести відповідальність, хоча б моральну? Правда, в це мало віриться.

Василь Дрозденко     

Актуальні новини

ПриЄмно чи ПриЯмно? Шполянські дороги: скільки коштуватиме ремонт?

on 17 травня 2018

Нарікання на якість доріг нерідко можна почути не лише від водіїв, а й пішоходів. І хоча якість доріг у районі,...

Відтепер декларувати треба доходи всієї сім’ї

on 17 травня 2018

Відтепер отримувачі субсидій мають декларувати доходи всіх членів сім’ї, навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами.“Мінсоцполітики з 1 травня 2018...

Як зараховується страховий пенсійний стаж

on 17 травня 2018

Коли нам виповнюється 60 років, ми, зазвичай, поспішаємо до Пенсійного фонду. Є необхідний стаж чи немає, працювали офіційно чи нелегально...

Україна – країна великих можливостей

on 17 травня 2018

Напевно, проблемами у житлово-комунальному господарстві у нашій державі вже нікого не здивуєш. Однак дивує, подекуди, халатне ставлення відповідальних за фонд...

Наводять «порядки», а кому з того користь?

on 08 травня 2018

Не перший тиждень свіжу ароматну випічку працівниця районного споживчого товариства реалізує не зі звичного зеленого намету на алеї біля ресторану...

Апельсини дешевші за яблука

on 08 травня 2018

Ціна на яблука у магазинах нині зашкалює. Тим, кому вдалося зберегти фрукти майже до середини травня, у торгових точках райцентру...

Прокуратура цікавиться якістю ремонту доріг

on 08 травня 2018

З засобів масової інформації та з інформації прес-служби Генеральної прокуратури України відомо, що Генпрокурор України Юрій Луценко вимагає від місцевих...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.