­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Четвер, 17 січня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < грудня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 28 29 30
31            

З березня нинішнього року можна буде укладати договори страхування бджіл.  Послуги страхування ризиків надасть СК «Брокбізнес».

Для багатьох сільгоспвиробників роками залишається проблемним питання закупівлі нової техніки для обробітку полів та вирощування сільськогосподарських культур. Вирішити дану проблему дозволяє програма, затверджена  Кабінетом Міністрів, якою передбачено 25% компенсації вартості вітчизняної сільгосптехніки, придбаної у 2018 році.

За повідомленням з управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, цьогоріч на отримання дотації за вирощування молодняку великої рогатої худоби у Шполянському районі подано документи від 131 особи. Загальна сума відшкодування у 2018 році становить 381,6 тисячі гривень.

Вже не перший рік генеральний директор СПОП «Відродження» Юрій Ляшенко з нагоди Міжнародного дня інвалідів в Україні, що відзначається 3 грудня, допомагає інвалідам І групи в Скотаревому та інших селах. Нинішній рік не став винятком – усі інваліди І групи Скотаревого отримали продуктові набори від «Відродження», за що Юрію Васильовичу велика вдячність.

Нелегко зараз живеться пенсіонерам, а особливо самотнім. Я вже три роки, як залишилася без чоловіка, а проблеми ж не питають – насуваються і насуваються. А як їх вирішувати, коли пенсія куца?  

За інформацією Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, сьогодні за надані в користування земельні ділянки на території Черкаської області власники паїв отримали 2 млрд. 122 млн. грн., що становить 80,43% від загальної нарахованої суми. Усього цього року орендарі паїв відповідно до укладених договорів мають виплатити людям 2 млрд. 638 млн. грн.

Наближається до завершення сільськогосподарський рік. Виробники продукції рослинницької галузі підбивають підсумки роботи.

Яким був рік для аграрників району, на прохання редакції розповідає заступник начальника районного управління агропромислового розвитку Олександр Іванович Пізній.

ТОВ «Сигнаївський комбінат хлібопродуктів» — одне з тих підприємств у районі, яке працює у сільській місцевості, забезпечуючи робочими місцями понад 50 працівників. Враховуючи той факт, що робота тут має сезонний характер, у сезон відповідно зростає і кількість працюючих.

Лебединський насіннєвий завод, що входить в LNZ Group, цього року має виробити для компанії Monsanto 150 тис. посівних одиниць кукурудзи (посівна одиниця містить 80 тисяч насінин, яких вистачають для засівання 1 – 1,5 га площ).

На минулому тижні відбулася робоча поїздка шполян до колег з Корсунь-Шевченківського району. Метою поїздки було вивчення досвіду створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

В районі завершується збирання врожаю пізніх зернових і технічних культур. На полях ще продовжують оранку на зяб, а також вносити добрива під врожай наступного року.

Станом на 29 жовтня Шполянський район – єдиний район в області, де не створено жодного сільськогосподарського кооперативу. На цьому неодноразово наголошувалося на нарадах в райдержадміністрації. На початку тижня начальник управління агропромислового розвитку Володимир Коваль поінформував, що вже є напрацювання з цього питання і днями відбудеться візит шполян на Смілянщину, де згадані сільськогосподарські кооперативи вже успішно діють.

Робочий день на фермі СТОВ «Іскрене» починається зрання. Працівниця родильного відділення ферми Тетяна Наливайко вже о 4-ій ранку на робочому місці.

Як не тут, то там останнім часом можна почути, що через кризу припиняють роботу підприємства, оптимізуються організації. Про те, що хтось розширюється, відновлює виробництво, новин значно менше. Водночас в одному з найвіддаленіших населених пунктів нашого району, Соболівці цьогоріч здійснювалися роботи з переобладнання на сучасний лад місцевої тваринницької ферми.

Надворі щодень холоднішає, тож у сільгосппідприємстві «Урожай» с. Водяне поспішали заховати у складські приміщення врожай моркви, овочу, який зазвичай збирають одним з останніх. Днями на ділянку, де в товаристві вирощувалися овочі, зійшлися на роботу працівники підприємства, а також колективи місцевого навчально-виховного комплексу та сільської ради. Гуртом перечистили та звезли щедрий врожай.

Як свідчать статистичні дані, найдорожчий м’ясний кошик у Києві – 749 гривень, найдешевший на Тернопільщині – 605 гривень.

До мишовидних гризунів належать представники різних родин. Серед полівок найбільш шкодочинні — сіра гуртова, курганчикова, лісова. Якщо на 1 га озимої пшениці в листопаді буде три жилих колонії полівок, то за сприятливих умов протягом зими та весни від них та їхнього потомства до червня наступного року може наплодитись близько 600 мишовидних гризунів.

Сільгоспвиробники Шполянщини завершують збирання пізніх зернових культур, а також сівбу озимих та підготовку площ під наступний урожай.
В останні роки в районі спостерігається поступове збільшення площ під кукурудзою. Найбільше порівно з іншими цієї культури посіяли в господарствах і цьогоріч. Посіяли — і не прогадали. «Королева полів», як її свого часу величали, віддячила добрим врожаєм. Порадували виробників також соя та соняшник.

Наш район в нинішньому році відзначився у сільськогосподарській галузі і з позитивного боку. Газета вже писала про високі врожаї та інші здобутки сільгоспвиробників. За останньою інформацією, Шполянщина увійшла до трійки лідерів в області за врожайністю кукурудзи. Та й за валовими показниками зібраного врожаю наш район серед кращих.

— На моєму столі вже кілька років немає страв з картоплі, хоч нам, українцям, важко уявити свій раціон без цього «другого хліба», як її нерідко називають. Замість картоплі тепер вживаю батат. Він дуже смачний і не заборонений при моєму цукровому діабетові, — розповідала одна жителька нашого міста Таїсії Пуховській, яку багато років поспіль можна бачити на ринку з різноманітними саджанцями, овочами і фруктами.

Актуальні новини

Посилки — по-новому

on 12 січня 2019

З початку року змінилися правила оподаткування товарів, що надходять із-за кордону. Нагадаємо, досі українці могли отримувати скільки завгодно посилок вартістю...

Інформмозаїка

on 12 січня 2019

Проблема з вчителями математики Проблема з кадрами в районі стосується не лише медицини, а й освіти. На одній з нарад в...

До отримувачів субсидії можуть прийти «ревізори»

on 12 січня 2019

Без соціальної підтримки можуть залишитися ті, хто приховує свої справжні доходи, або ті, хто протягом 12 місяців з моменту отримання...

І знову про телефонних шахраїв

on 12 січня 2019

Телефон, як і інтернет, вірний помічник шахраїв. Одна з найшкідливіших схем обману – платні номери. Наприклад, на сайті з продажу...

Завітав Дід Мороз і до РЕМу

on 03 січня 2019

Десятки дітей, дошкільнят і школярів, згуртував новорічний ранок, який відбувся у Шполянському РЕМі. Працівники підприємства проживають як у райцентрі, так...

Чому знову продовжено мораторій на продаж сільгоспугідь

on 27 грудня 2018

Дата «1 січня 2019 року» була прописана у Земельному кодексі як велике очікування: якби був прийнятий закон про обіг земель...

У чому зустрічати 2019 рік

on 27 грудня 2018

Новий рік 2019 буде роком Жовтої Земляної Свині згідно із китайським календарем. Колір свята – від гірчичного до коричневого. Щоб...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.