­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 24 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < квітня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 27 28 29
30            

У сільгосппідприємствах району підходить до завершення посівна кампанія. Про це поінформував заступник начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Олександр Пізній. Є й такі господарства, де весняна посівна вже завершена. Серед них СТОВ «Лан» (с.Ярославка), СПОП «Агро-Прогрес» (с.Капустине), СТОВ «Урожай» (с.Водяне), СПОП «Відродження» (м.Шпола), СФГ «Деметра» та ФГ «Ольвія» (с.Матусів), СТОВ «Україна» (с.Бурти), ТОВ «Трайгон Фармінг Харків» (с.Лип’янка).

У всіх категоріях господарств Черкаської області утримується більше 105,8 тисячі бджолосімей. Зокрема в населення налічується 101,7 тисячі бджолосімей, що складає майже 96 відсотків від загальної кількості. З них у жителів Шполянського району, згідно з даними управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, утримується 2678 бджолосімей.

Суд присяжних в Каліфорнії зобов'язав компанію Bayer заплатити понад два мільярди доларів за позовом подружжя, у яких діагностували неходжскінскую лімфому після використання гербіциду з гліфосатом Roundup.

Україна увійшла до трійки головних постачальників агропродукції в ЄС, витіснивши на четверте місце Китай. За даними Мінагропроду, протягом першого кварталу експорт сільгосппродукції збільшився порівняно з аналогічним торішнім періодом на 24,4% і сягнув 1,88 млрд доларів.

Раніше навесні стільки яблук не залишалося.

В українських сховищах залишилося 80 тисяч тонн яблук з попереднього врожаю. Про це повідомили в Українській плодоовочевій асоціації.

Питання недопущення ускладнень епізоотичної ситуації в районі, попередження випадків захворювання тварин на сибірку заслухано на засіданні комісії з питань технологічно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації та прийнято відповідні рішення.

Про переваги створення кооперативів у сільській місцевості та забезпечення роботою жителів сіл ведеться мова вже не перший рік. Є відповідна постанова Кабінету міністрів, а в районі діє Програма підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на 2015-2020 роки. Якщо порівнювати з іншими районами Черкащини, у яких сумарно створені вже 128 кооперативів, то Шполянський у цьому питанні досі відставав. Та нарешті і в нас з’явився перший сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Бережок».

За даними Державної служби статистики, станом на 1 квітня 2019 року в Україні налічується 3,664 млн. голів ВРХ, з них 1,926 млн. гол. – молочне поголів’я. Зниження становило 3% у порівнянні з 2018 роком – 3,779 млн. гол.

За підсумками першого кварталу 2019 року в Шполянському районі, як і в цілому в Україні, тваринницька галузь продовжувала скорочуватися. В порівнянні з минулим роком, загальна кількість поголів’я великої рогатої худоби становила 5284 голови, що на 67 голів менше. Правда, коли порівнювати з початком нинішнього року, то кількість ВРХ зросла на 184 голови.

В сільськогосподарських підприємствах району по всіх категоріях господарств під урожай 2019 року посіяно озимих культур на зерно на площі 14638 гектарів, в тому числі озимої пшениці — 13748 га, озимого ячменю — 740 га, жита — 150 га, крім того, озимого ріпаку — 2314 га. За інформацією начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимира Коваля, очікуваний валовий збір зернових та зернобобових культур планується на рівні 262,7 тисячі тонн.

СПП «Павлівське» — одне з тих сільгосппідприємств, які діють на території Матусова. Засноване у 2006 році, у перші роки діяльності воно мало іншу назву — «Яблуневий сад». Як розповіли в колективі, підприємство з такою назвою свого часу діяло у Каневі, а потім почало орендувати землі і на території Шполянщини.

Вже за кілька днів, після Благовіщення, господарі почнуть садити городину. Аби мати посадковий матеріал, більшість шполян запасаються ним завчасно. Станом на початок квітня, купити кілограм посадкової сортової картоплі обійдеться шполянам у 10 – 12 гривень. Тобто ціна одного відра сягатиме приблизно ста гривень.

Щоп’ятниці біля тваринницької ферми СТОВ «Іскрене» людно. Місцеві й жителі сусідніх сіл знають, що в ці дні тут можна придбати молодняк — телят або поросят.

Тож і в день, коли завітали на ферму, біля прохідної вже стояло з десяток автомобілів. «Продаємо людям близько двох десятків поросят щоп’ятниці, попитом користуються й телята», — пояснив завідуючий фермою Валерій Задорожній і запросив пройтися приміщеннями комплексу.

Згідно з останніми даними, наданими в управлінні агропромислового розвитку райдержадміністрації, в районі налічується сім свиноферм, на яких утримується (станом на 1 березня 2019 року) 2853 свиней, що на 232 голови більше, ніж в минулому році. Найбільше поголів’я свиней утримують в СПОП «Агро - Прогрес» з Капустиного, де вирощується майже 900 голів свиней. Найменші ферми в районі налічують 30-50 голів.

Як свідчить низка досліджень, нині на українському та закордонному ринках праці спостерігається великий попит саме на трактористів. Більше того, кажуть, що хороші спеціалісти на вагу золота.

14 березня відбувся семінар за участі керівників сільськогосподарських, фермерських господарств, одноосібників району, а також сільських голів. Учасники зібрання ознайомилися з державною підтримкою фермерських господарств, кредитуванням та державною компенсацією у 2019 році. Особливу зацікавленість викликали методи протистояння рейдерству в агропромисловому комплексі.

СТОВ «Урожай» з Водяного в останні роки відзначається стабільністю врожаїв сільськогосподарських культур, високою культурою землеробства. Вже звичними тут стали врожаї кукурудзи понад 90-100 ц/га, озимої пшениці — 55-60 ц/га.
І основне, що не заспокоюються на досягнутому. Агрономічна служба прагне дотримуватися сучасних технологій вирощування рослин.

Наближається до завершення перший квартал 2019 року. За попередніми підрахунками, в районі чисельність корів становить близько 2400 голів. Більшість з цієї кількості утримується в господарствах, що входять до СПОП «Відродження». Загальна кількість поголів’я великої рогатої худоби становить 2053 голови, з 5232 голів, що утримуються на фермах району. В тому числі корів числиться в районі 2384 голови, з яких 979 голів утримується в СПОП «Відродження».

Господарствами усіх категорій у 2018 році одержано 4,6 млн. т зерна, з них зерна продовольчих культур 995 тис. т, що відповідно на 59 та 33% більше обсягу 2017 року, інформує Головне уравління статистики у Черкаській області.

Колектив нечаївського сільгосппідприємства «Іскра» нині налічує майже тридцять осіб. Були часи, коли тут поряд з рослинницькою галуззю розвивалася й тваринницька, про яку свідчать хіба що залишки приміщень при в’їзді в село. Зараз у господарстві залишилося лише рослинництво.

Актуальні новини

Торгівля землею: чи готова Україна до відкритого ринку?

on 17 травня 2019

Більшість українців, як і раніше, не готові продавати свою землю. Соціологічне дослідження групи «Рейтинг» показало, що 72% громадян виступають проти...

Хто отримуватиме субсидію готівкою?

on 17 травня 2019

Вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року за № 373 „Деякі питання надання житлових субсидій...

Місцеві інспекції з праці – поза законом?

on 17 травня 2019

14 травня Шостим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову в судовій справі, якою задоволено позов підприємців, та визнано нечинною постанову Кабінету...

У червні українці двічі відпочиватимуть три дні поспіль

on 17 травня 2019

У червні українці відпочиватимуть три дні поспіль двічі. Причиною тому - Трійця і День Конституції.

В.О. старости звільнили від кримінальної відповідальності

on 09 травня 2019

На Шполянщині не раз траплялося, що сільських голів звинувачували у перевищенні своїх повноважень і вчиненні правопорушень. Один з них —...

Чи хочуть шполяни в ОСББ?

on 09 травня 2019

Незрозуміла на перший погляд абревіатура ОСББ — означає Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

У двох районах Черкащини – жодної ОТГ

on 09 травня 2019

533 населені пункти Черкаської області ще не створили об’єднаних територіальних громад. Це понад 62% від загальної кількості. Про це повідомили у...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.