­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 24 березня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < січня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

14 березня відбувся семінар за участі керівників сільськогосподарських, фермерських господарств, одноосібників району, а також сільських голів. Учасники зібрання ознайомилися з державною підтримкою фермерських господарств, кредитуванням та державною компенсацією у 2019 році. Особливу зацікавленість викликали методи протистояння рейдерству в агропромисловому комплексі.

Наближається до завершення перший квартал 2019 року. За попередніми підрахунками, в районі чисельність корів становить близько 2400 голів. Більшість з цієї кількості утримується в господарствах, що входять до СПОП «Відродження». Загальна кількість поголів’я великої рогатої худоби становить 2053 голови, з 5232 голів, що утримуються на фермах району. В тому числі корів числиться в районі 2384 голови, з яких 979 голів утримується в СПОП «Відродження».

Колектив нечаївського сільгосппідприємства «Іскра» нині налічує майже тридцять осіб. Були часи, коли тут поряд з рослинницькою галуззю розвивалася й тваринницька, про яку свідчать хіба що залишки приміщень при в’їзді в село. Зараз у господарстві залишилося лише рослинництво.

Недавньою постановою Уряд удосконалив механізми державної підтримки фермерів і сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (далі – кооперативи).

Нещодавно депутати Верховної Ради зареєстрували законопроект №10052, в якому пропонують парламенту зобов'язати фіз- і юросіб, які застосовують засоби захисту рослин чи агрохімікати, завчасно, але не пізніше, ніж за 3 доби до початку обробки, надсилати SMS-повідомлення на телефони бджолярів, пасіки яких знаходяться на відстані не менше 10 км від місця обробки, про заплановане застосування засобів захисту рослин (ЗЗР) чи агрохімікатів.

Ще з минулої зими запам’яталося, як у Водяному сільська рада і місцеве СТОВ «Урожай» вміють підходити до вирішення соціальних проблем. У сусідніх Кримках автомобіль ледве не сідає на днище, а при під’їзді до Водяного та й в самому селі асфальтну дорогу ніби й не засипало снігом. Уміють тут керівники місцевого господарства і сільської влади знайти спільну мову та вирішувати проблеми.

У колективі матусівського СТОВ «Агрофірма «Вись» є працівники, які багато років трудяться тут цілими родинами. У кожного з них своя історія приходу на роботу і звичайно ж, своя особиста історія.

В минулому році сільгоспвиробники району внесли на поля близько 240 тонн понад ста найменувань пестицидів. Таку інформацію нещодавно озвучив провідний спеціаліст відділу контролю за обігом засобів захисту рослин ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області Андрій Порхун.

У минулому році селянам відшкодовувалися кошти за утримання молодняку великої рогатої худоби до тринадцятимісячного віку. Цьогоріч умови дещо змінилися. Про це розповів начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Коваль:

У третій декаді лютого більшість сільгосппідприємств району проводили підживлення озимини. За інформацією заступника начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Олександра Пізнього, одними з перших розпочали вносити мінеральні добрива в СПОП «Відродження» (м.Шпола), СТОВ «Урожай» (с.Водяне), СТОВ «Насіння» (с.Антонівка), ФГ «Ольвія» та СПП «Оліана» (с.Матусів). Станом на 27 лютого підживлено 70% площ.

У Лип’янській об’єднаній територіальній громаді взялися за підвищення відсоткової ставки плати за оренду землі. Як поінформував сільський голова Лип’янської ОТГ Сергій Іщенко, днями усім орендарям земель Кавунівки, Маслового і Лип’янки надіслано листи з проханням переглянути відсоткову ставку, адже не секрет, що більшість господарств платять до бюджету податки за 3%-вою ставкою.

Одним із основних факторів, що впливають на рівень врожайності сільськогосподарських культур, є забезпеченість грунту вологою. З цієї причини кількість опадів у зимовий період є досить показовою характеристикою для оцінки майбутніх умов для успішного росту і розвитку рослин навесні: озимих культур після відновлення вегетації, а ярих – після сівби.

Робота у складі групи компаній «LNZ-Group» надала можливість СТОВ «Агрофірма «Вись» у Матусові забезпечити роботою більше дев’яноста жителів села. Тут розвивають рослинницьку, тваринницьку галузь, багато років діє комбікормовий завод, налагоджено досушування та зберігання кукурудзи. Поряд з цією багаторічною діяльністю кілька років тому запроваджено виробництво пелетів.

Як повідомляють в управлінні агропромислового розвитку облдержадміністрації, у Черкаській області зареєстровано 128 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів – найбільше з-поміж інших регіонів України.

Свинарство – галузь, до якої, як то кажуть, дійшли руки лише в декількох господарствах Шполянського району. Вирощування свиней, як і молочне скотарство,  сьогодні прибутковим не назвеш. Та все ж керівники сільгосппідприємств, де утримують худобу, розуміють, що тваринницька ферма – це можливість забезпечити місцевих жителів постійною роботою, а вирощене на полях використати для відгодівлі. Така собі проста арифметика.

За індексом виробництва сільгосппродукції у 2018 році Черкащина посіла 2 місце в Україні. Виробництво продукції рослинництва в області при цьому зросло на 38,1%.

Зелена Діброва – село козацьке. На території сільської ради, як повідомляє сільський голова Ігор Щербак, налічується близько сотні курганів. А скільки старих підземних козацьких ходів, то цього достеменно ніхто не знає. Хоча селяни час від часу зіштовхуються з проваллями чи то на городі, чи в полі, чи на подвір’ї.

З березня нинішнього року можна буде укладати договори страхування бджіл.  Послуги страхування ризиків надасть СК «Брокбізнес».

Сьогодні на Шполянщині на пальцях однієї руки можна перерахувати сільськогосподарські підприємства, де утримують велику рогату худобу. Ферма в селі – це вже якась рідкість, антикваріат, якщо хочете. Та є на Шполянщині господарство, де становлення і розвиток тваринництва – пріоритет, хоч вельми прибутковим тваринництво сьогодні не назвеш. Мова йде про СПОП «Відродження», де вже кілька десятиліть доводять, що без тваринницької галузі сільське господарство існувати не може.

Для багатьох сільгоспвиробників роками залишається проблемним питання закупівлі нової техніки для обробітку полів та вирощування сільськогосподарських культур. Вирішити дану проблему дозволяє програма, затверджена  Кабінетом Міністрів, якою передбачено 25% компенсації вартості вітчизняної сільгосптехніки, придбаної у 2018 році.

Актуальні новини

Не густо, але підвищать

on 21 березня 2019

Торік завирував чималий скандал, пов’язаний з «Укрпоштою». Менеджмент компанії проводить низку реформ, в основному пов’язаних зі скороченням числа відділень у...

Що буде з пенсіями членів виборчих комісій?

on 21 березня 2019

Як нараховуватиметься пенсія членам виборчих комісій? Адже у передвиборчий період їм виплачується заробітна плата, а як доводилося чути раніше, пенсія...

Матеріальний стимул

on 21 березня 2019

За даними єдиного обліку багатодітних сімей, в Україні станом на 1 січня їх нараховано понад 334 тисячі. В них...

Перехід на літній час: коли переводимо годинник

on 21 березня 2019

Скоро в Україні відбудеться перехід на літній час. У 2019 переводити годинники потрібно в ніч з 30 на 31 березня...

ЛИШЕ ПЕРЕД ВИБОРАМИ ВСІ ЗГАДУЮТЬ ПРО НАРОД

on 21 березня 2019

Напередодні виборів у наших кандидатів проявляється якась дуже щира любов і велика турбота до малозабезпечених та пенсіонерів. Може, це...

Підживлення озимих по мерзло-талому грунті — чи варто проводити даний агрозахід?

on 14 березня 2019

У ранньовесняний період, як і впродовж зими, першочерговим завданням для кожного агронома є моніторинг стану посівів озимих зернових культур. Наскільки...

Зі шполянських магазинів зникнуть книги скарг?

on 14 березня 2019

6 березня Уряд скасував обов’язкове ведення Книги скарг та пропозицій. Рішення затверджено на засідання Уряду шляхом прийняття постанови КМУ «Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.